PDA

View Full Version : سوال: تعیین سطوح دسترسی بصورت دستی

mehran_337
یک شنبه 16 بهمن 1390, 13:13 عصر
با سلام.

از آنجایی که توسط رول نتونستم بفهمم که چطور می شه نقش هر کاربر را بصورت داینامیک تعیین کرد بدین صورت عمل کردم.

1 - منوی بخش مدیریت سایتم از یک جدول استخراج می شه.
2 - مدیر برای تعیین سطح دسترسی می تونه آیتم ها رو انتخاب کنه که هر کاربری به کدوم آیتم دسترسی داره
3 - هنگامیکه کاربر (مدیران جزء) به بخش مدیریت می ره فقط آیتمهای محدود شده توسط مدیر براش ایجاد می شه.

توی ذهنم بود که شاید کاربر اسم صفحات دیگر رو بلد باشه و بتونه توی Url بصورت مستقیم صفحه را لود کنه.

راه حل پیشنهادی من :

هنگامی که منو برای کاربر در حال جنریت شدن هست اسم صفحات در یک آرایه در سشن ذخیره بشه. هر صفحه ای که باز بشه برنامه چک کنه آیا اسم صفحه در آرایه هست یا نه بعد اجازه ورود بده.

می خواستم نظر دوستان و نقد و پیشنهادشونو در باره این روش بدونم.
با تشکر

hamid_shrk
یک شنبه 16 بهمن 1390, 13:26 عصر
تو لود صفحه اسم صفحه رئ دربیارید وببینید که کاربر به اون صفحه دسترسی داره یا خیر

ramin149
یک شنبه 16 بهمن 1390, 16:44 عصر
من از روش زیر استفاده می کنم و تقریبا شبیه تفکر شما . تا حالا با این روش مشکلی نداشتم . انشالله به دردتون بخوره
http://how2learnasp.net/article.aspx?code=85c9dd50-0935-48c2-9039-949da6b42f8d#

crazy_1892
یک شنبه 16 بهمن 1390, 17:41 عصر
اطلاعات را در هر بار چک کن که آیا این به این صفحه دسترسی داره یا نه

dorparasti
یک شنبه 16 بهمن 1390, 18:44 عصر
چرا از تنظمیات location در وب کانفیگ برای محدود کردن دسترسی بر اساس role استفاده نمی کنید .

s_ahmadneya
یک شنبه 16 بهمن 1390, 18:56 عصر
یک برنامه خوب باید سطح دسترسی های زیر را داشته باشد.
1-دسترسی به منو
2-دسترسی به عملیات (دیدن،جدید،حذف،ویرایش،نما ش،چاپ،ویا هر عملیاتی که دربرنامه ها موردنیاز است ومعمولا به بالای 30تامیرسد)
3-دسترسی براساس چارت سازمانی
4-دسترسی به سطح محرمانگی
5-دسترسی براساس گروه بندی رکوردها
ویا دسترسی ها دیگر که پیش می آید.
برای اینکار من جدولهای خاص شان را طراحی وایجادمی کنم ودرهرفعالیت سطح دسترسی را چک می کنم بدین ترتیب بدون سطح دسترسی هیچ کاری نمی تواند انجام دهد. مثلا" درابتدا دیدن یک صفحه سطح دسترسی چک می شودبنابراین حتی اگر آدرس صفحه را مستقیم وارد کند نمی تواند وارد صفحه شود.

mahmood_4246
دوشنبه 17 بهمن 1390, 02:05 صبح
شما میتونی خود کلاس rol رو برای خودتون customi کنید

fakhravari
دوشنبه 17 بهمن 1390, 09:45 صبح
دوستان اگر از امکانات ممبرشیپ استفاده نکنیم.
به همچین امکاناتی چطوری میشه درست کرد؟:اشتباه:

mehran_337
دوشنبه 17 بهمن 1390, 14:58 عصر
باتشکر از راهنمایی همه دوستان !

اینکه نمی خواستم هر بار اطلاعات را از بانک چک کنم برای این بود که گفتم شاید سرعت بیاد پایین واسه همین می خواستم در بار اول ورود همه صفحات قابل دسترس در یک آرایه باشه و فقط آرایه چک بشه.

اینکه دوستان دیگر ممبر شیپ و رول را پیشنهاد کردن می خواستم بدونم بصورت داینامیک و توسط کدنویسی می شه از این روش استفاده کرد؟
مثلا از این روش آیا مدیر سایت خودش می تونه با اینترفیس من کاری کنه که نقش ها ایجاد و مدیریت بشه؟
اگر آره روشش به چه صورته؟

با تشکر

Saman Hashemi
دوشنبه 17 بهمن 1390, 16:03 عصر
اینکه دوستان دیگر ممبر شیپ و رول را پیشنهاد کردن می خواستم بدونم بصورت داینامیک و توسط کدنویسی می شه از این روش استفاده کرد؟
بله با استفاده از توابع زیر این کار شدنیه...!

Membership.CreateUser();
Roles.AddUserToRole();
Roles.RemoveUserFromRole();