PDA

View Full Version : حركت فوكوس بين تكست باكس و گريد با استفاده از كليدهاي جهتي

dab_hrd
یک شنبه 16 بهمن 1390, 13:46 عصر
با سلام
من يك فرم جستجو دارم كه شامل يك تكست باكس و يك گريد ويو مي باشد و به صورت پيش فرض فوكوس بروي تكست باكس مي باشد و با تايپ هر حرف بر اساس آن كالاهاي موجود در گريد من را نمايش مي دهد و تا اينجا مشكلي ندارم
اما من مي خواهم بدون اينكه از تكست باكس خارج شوم اگر كليدهاي جهتي بالا و پايين را فشار دادم بروي ركوردهاي گريد حركت كنم و در صورت فشردن اينتر فوكوس گريد انتخاب شود
خواهشا" اگر كسي مي تواند من را راهنمايي كند
البته توي تالار خيلي جستجو كردم اما به نتيجه اي نرسيدم
با تشكر

shadi khanum
یک شنبه 16 بهمن 1390, 19:42 عصر
خوب واسه رویداد keydown تکست باکس بنویسید که اگه down Arrow Key فشار داده شد، بر روی گرید focus کنه و مثلا row صفر رو در صورت وجود انتخاب کنه .حالا دیگه با arrow keyها میتونید روی گرید حرکت کنید(خود گرید این کار رو انجام میده و کدنویسی نمیخواد) اگه میخواید در صورتی که enter روی گرید زده شد هم کاری انجام بشه باید واسه رویداد kwydown گرید هم کد بنویسید و کاری که مخواید رو انجام بدید

dab_hrd
دوشنبه 17 بهمن 1390, 10:50 صبح
ضمن تشكر از شما دوست عزيز
ميشود برايم كد هم بنويسيد .

dab_hrd
دوشنبه 17 بهمن 1390, 12:25 عصر

dab_hrd
سه شنبه 18 بهمن 1390, 07:13 صبح

shadi khanum
سه شنبه 18 بهمن 1390, 08:17 صبح
دوست عزیز توی رویداد keyDown اوت textboxتون بنویسید:
if(e.keyCode==keys.enter) grid1.focus(); grid.rows[0].selected=true;
حالا مثلا یه سری کار هم میخوای توی دابل کلیک روی گرید انجام بدی پس اول رویداد RowDoubleclick گرید رو raise کن و بعد توش کدهات رو بنویس.. دوست عزیز مورد خاصی نداره ، یه کم خودت بهش ور بری دستت میاد باید چیکار کنی..
موفق باشی

dab_hrd
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 09:18 صبح
با سلام
براي من خطاي زير را مي دهد لطفا" مرا راهنمايي فرماييد .
82219

dab_hrd
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 11:08 صبح
لطفا" يكي جواب بده !

saeed.mohammadi
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 11:43 صبح
سلام دوست عزیز
شما می توانید از دستور Sendkeys

if (e.KeyCode == Keys.Enter)
SendKeys.Send("{Tab}");

dab_hrd
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 11:57 صبح
ضمن تشكر از سعيد محمدي تا حدي جواب كار منو داد اما من مي خواهم كه زماني كه كليدهاي جهتي را فشار مي دهم بروي ركوردهاي گريد حركت كند و در عين حال اگر حروفي را فشار دادم ادامه تكست باكس بنويسد يعني خودش اتواتيك بين تكست باكس و گريد حركت كند

dab_hrd
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 12:24 عصر
در ضمن در كل من مي خواهم در رويداد keyDown اوت textbox به گريد دسترسي داشته باشم اما سيستم خطالي بالا را مي دهد
چرا

shadi khanum
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 12:56 عصر
احتمالا تو رویداد Selection change گریدتون کد نوشتین و وقتی گرید رو انتخاب میکنید رویدد SelectionChange اتفاق می افته و به دلیل Error داده..

dab_hrd
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 14:06 عصر
نه ننوشتم فقط نمي دانم چرا از اين تابع نمي توان به گريد و خاصيتهاي آن دسترسي داشته باشم لطفا" سورس من (عكس قبلي) را چك كنيد با تشكر

dab_hrd
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 07:49 صبح
نقل قول: حركت فوكوس بين تكست باكس و گريد با استفاده از كليدهاي جهتي

نه ننوشتم فقط نمي دانم چرا از اين تابع نمي توان به گريد و خاصيتهاي آن دسترسي داشته باشم لطفا" سورس من (عكس قبلي) را چك كنيد با تشكر

saeed.mohammadi
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 11:56 صبح
سلام دوست عزیز
من قبلاً یک dllدرست کرده بودم اما سورسش یادم نیست کجا گذاشتم
یک کامپونت به نام my_datagridview هست که با enter به ستون بعد میرد.
82293