PDA

View Full Version : مبتدی: سوال :نحوه نوشت اطلاعات در تکست باکس طبق قائده ای خاص

hazardastan
یک شنبه 16 بهمن 1390, 16:18 عصر
من یه تکست باکس دارم که میخوام طبق یه روال خاصی توش پر بشه
مثلا ما یه تکست باکس داریم و یه کمبو باکس. داخل کمبو باکس سه تا مقدار با نامهای مثلا مردمی ، سامانه ، اکیپ داریم
حالا میخام توی تکست باکسم طبق روالی که میگم خودکار عدد یا تکست پر بشه به اینصورت که :اول سالی که داخلش هستیم بعد یه اسلش بعد به ازای انتخاب هرکدوم از مقدارهای کبموباکس کد مربوط به اونا دوباره اسلش بعد یه شماره خودکار.
لطفا اگه کد دادن به مقدارهای کبمو باکس هم روال و کد خاصی داره بگید لطفا و چطوری از اون کدها باید توی تکست باکس استفاده بشه؟
البته یه تکست باکس دیگه هم بنام شماره کلاسه داریم که از شماره اون هم میخوام داخل تکست باکس دیگم استفاده کنم.

شماره خودکار که هردفعه یدونه به قبلی اضافه بشه/کد مربوط به داده های کمبو باکس/شماره کلاسه

Rasool-GH
یک شنبه 16 بهمن 1390, 20:55 عصر
سلام
این مورد در تخصص اقای امیری هست ولی جسارتا این راه به نظر من میرسه
شما در روال on cheng یا after update یا lost focus کمبوباکس مورد نظر کد زیر رو وارد کنید
به یک ماژول تاریخ شمسی که سال رو مشخص کنه نیاز دارید . ماژول کامل تاریخ شمسی در اکسس با VBA (http://barnamenevis.org/showthread.php?322266-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE-%D8%B4%D9%85%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-VBA)

[box1] = Format(IL(A), "0000") & " / " & DLookup("field1", "table1", "field2='" & comboname & "'")& " / " & box2.value
box1 : اون جایی که میخوای کد رو ببینی
box2: اون باکسی که توی شماره اتومات داری
یه جدول هم میخوای (table1) که داخل اون دو ستون داشته باشی که یکی ایتمهای کمبو باکس (field2) باشه ویکی کد معادل اونها (field1)
نمونه بزاری بهتره