PDA

View Full Version : سوال: مشکل اکسس 2003 در ویندوز 7

emami.sie
دوشنبه 17 بهمن 1390, 07:05 صبح
با سلام و عرض ادب خدمت دوستان و اساتید محترم
من سرویس پک 1 ویندوز 7 رو نصب کردم و زمانی که اکسس 2003 رو اجرا می کنم در قسمت اجرای ماژولها و دیزاین گزارشات با خطا مواجه می شم و برنامه کلا بسته میشه...
می خواستم بدونم کسی با این مشکل مواجه شده؟ اصلا مشکل از ویندوزه یا ورژن آفیسم؟؟
دوستانی هم که دارن از ویندوز 7 و اکسس 2003 بدون مشکل استفاده میکنن، لطف کنن و بگن از چه ورژنی استفاده می کنن تا ما هم بریم سراغش...
اگه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم...
یا علی

wolfstander
دوشنبه 17 بهمن 1390, 07:38 صبح
سلام
اصولا ً مشکلی نباید داشته باشی
من تو اکسسی که وصل بود تو sql مشکل داشتم
tree view درست عمل نمیکرد
حالا برنامه شما داره اینو؟

emami.sie
دوشنبه 17 بهمن 1390, 08:06 صبح
سلام و تشکر
نه برنامه من Tree view نداره و چک هم نکردم این مورد رو... (پس شما می تونید هم وارد دیزاین گزارشات بشید وهم وارد ماژولها؟؟؟)
راستش من تو همین اولش موندم... اصلا نمی تونم وارد دیزاین گزارشات بشم و اگر هم وارد ماژول های برنامه بشم، برنامه بلافاصله بسته میشه...
با این اوصاف پس مشکل از برنامه های جانبی خواهد بود که نصب کردم... ناگفته نماند که من هم افیس 2007 رو سیستم نصبه و هم 2003 و مثلا ماژولهای برنام رو زمانی که اکسس 2007 رو از ویندوز حذف میکنم کار میکنه ولی زمانی که نصبش میکنم دوباره از کار میفته...

wolfstander
دوشنبه 17 بهمن 1390, 08:35 صبح
من روی ویندوز 7 هم آفیس 2003 ریختم
اصولا ً اکسس 2007 به نظر من باگ هاش زیاده
مثلا ً تو بخش کد نویسی یا خروجی اکسل
برای همین یا 2003 نصب میکنم یا 2010
توی یه سیستم دیگه، ویندوز7 با اکسس 2010 هستش
و مشکلی نداره
به نظر من ، اگه میخواید مشکل حل بشه، یا 2003 یا 2010
بیخیال 2007 باشید

emami.sie
دوشنبه 17 بهمن 1390, 08:51 صبح
ممنون از راهنماییتون
ولی من کلا به این نتیجه رسیدم که برم سراغ همون XP... چون تو xp اصلا با این مشکلها مواجه نمیشدم...
لطف کردید
یا علی

Rasool-GH
دوشنبه 17 بهمن 1390, 09:51 صبح
اگه الزامی برای 7 نداری همون Xp بهترین گزینه است .
تو اکسس تازه کارم ولی تو ویندوز روزگاری رو گذروندم .

emami.sie
دوشنبه 17 بهمن 1390, 10:19 صبح
الزامی برای ویندوز 7 نیست، اما نظر شخصیه من اینه که آدم باید بروز بره جلو... (یه تجربه رو هم اینجا بگم، بد نیست و شاید به درد دوستان بخوره: من بشدت از آفیس 2003 دفاع می کردم و چون آفیس 2007 یکم شکل و شمایلش به هم خورده بود و کار باهاش سخت بود حاضر نبودم برم سراغش، اما یک بار تو یک جلسه که نماینده پیمانکار هم حضور داشت و از اتفاق اکسل 2007 هم نصب بود رو سیستم، من اونجا کلی به قول خودم کم آوردم و ... اما الان به هیچ وجه حتی حاضر نیستم برم سراغ آفیس 2003 (البته بجز اکسسش) - انسانها عموما در مقابل تغییر، مقاومت می کنند.
و در ادامه همین موضوع رفتم سراغ ویندوز 7 ، البته امکانات و افکت های زیبای ویندوز 7 هم قابل ذکرند... (الان لب تاپ هایی هم که تو بازار عرضه میشن اکثرا ویندوز اورجیالشون Seven هستش و اصلا xp روش نصب نمیشه و من مطمئن هستم در آینده این موضوع دردسر ساز خواهد شد (ویندوز 7 و اکسس 2003))
و این مشکلی که توی این تاپیک عنوان کردم، داره اذیت می کنه...
ممنون
یا علی

wolfstander
دوشنبه 17 بهمن 1390, 10:45 صبح
دقیقا حرف شما درسته
ما حدود سه هفته، روی یک نرم افزار حسابداری که با اکسس کار میکرد، سر و کله زدیم تا روی یه لپ تاپ با ویندوز 7 اورجینال کار کنه
نشد که نشد
کدهای Tree View توش برای 80 تا درست کار میکرد، ولی به حدود 12 آیتم گیر اساسی میداد
و آخرش هم نفهمیدیم که چی به چیه
پدرمون در اومد
تو 7 هم sql2000k نصب نمیشه
با اجازه شما 35 تومن دادیم به یه نفر، ویندوزشو عوض کرد
همه درایورهاشو نصب کرد غیر از کارت صدا بقیه نصب شدند
بعد sql2000 ریختیم
برنامه عین ساعت کار میکنه الان
حالا به نظر شما باید چیکار کرد؟
اکسس 2010 هم جواب نداده بود ها
مشکل از sql بود
من برنامه شما رو ندیدم
امکانش هست بذارید اینجا تو 2010 اجراش کنم؟
همه اش رو هم نمیخواد ها
مثلا یه فرم خالی
یه دونه ماژول
همین کفایت میکنه

emami.sie
دوشنبه 17 بهمن 1390, 12:31 عصر
مشکل از sql بود
من برنامه شما رو ندیدم
امکانش هست بذارید اینجا تو 2010 اجراش کنم؟
همه اش رو هم نمیخواد ها
مثلا یه فرم خالی
یه دونه ماژول
همین کفایت میکنه آقا سلام، عرض کنم خدمت شما که مشکل من مختص به یک برنامه نبود و این مشکل تو کل برنامه هام (یعنی خود برنامه اکسس 2003) وجود داشت... که خدا رو شکر حل شد...
از طریق مهندسی معکوس اومدم یکی یکی برنامه هایی که رو ویندوز نصب بود رو Uninstall کردم و برنامه تحت اکسس رو چک.... بالاخره بعد از Uninstall کردن درایور پرینترم همه چی درست شد... البته مشکل ماژولهام هم با تعویض اولویت نصب آفیس 2007 و 2003 برطرف شد (یعنی اول 2007 رو نصب کردم و بعدش 2003 در حالی که قبلش برعکس عمل کرده بودم)
در مورد اکسس 2010 هم نصبش کردم ولی اکتیوایس جناب پیروز مهر (PDC) جواب نمی داد به همین خاطر بی خیالش شدم فعلا...
ممنون از راهنمایی دوستان
یا علی

wolfstander
دوشنبه 17 بهمن 1390, 13:04 عصر
خوبه که حل شد
این مشکل استفاده از اکتیوایکسهاست که باعث میشه آدم علیرغم قدرت زیاد اونها، ازشون استفاده نکنه
امیدوارم که دوست خوبمون آقای پیروزمهر هم pdc ر. یک حالی بهش بدن