PDA

View Full Version : چطور متوجه شویم که یک رکورد به جدول اضافه شده است؟

هدشی بهشتی
دوشنبه 17 بهمن 1390, 09:38 صبح
دوستان سلام
برنامه ایی که کار می کنم تحت شبکه است. من میخوام وقتی یک رکورد از یک کامپیوتر به یک جدول اضافه شد تعداد رکوردهای جدول را در کامپیوتر دیگر همان لحظه به دست بیارم و به کاربر نشان دهم راه حلی که به نظرم رسید این بود که دستور Select را در تایمر بنویسم آیا این کار درست است؟
لطفا راهنمایی کنید

tiphooo
دوشنبه 17 بهمن 1390, 11:13 صبح
خیر به هیچ وجه چنین چیزی پیشنهاد نمی شود. شما می توانید مانند همه برنامه ها یک دکمه برای refresh شدن بگذارید و دستور SELECT خود را آنجا بنویسید.

هدشی بهشتی
سه شنبه 18 بهمن 1390, 10:11 صبح
اگر دستور Select را در تایمری که مدت آن هر 5 دقیقه است بنویسم بازم به مشکل برمی خورم؟

tiphooo
سه شنبه 18 بهمن 1390, 10:49 صبح
اگر کاربر همین الان بخواهد نتیجه را ببیند چی؟ باید 5 دقیقه صبر کند.
اینکه می گوئید اشکال دارد، خیر اشکال ندارد ولی اصولی نیست اگر دارید یک برنامه کاربردی می نویسید این کار را نکنید. به بقیه برنامه ها نگاه کنید .

zare69
یک شنبه 23 بهمن 1390, 13:33 عصر
اگر کاربر همین الان بخواهد نتیجه را ببیند چی؟ باید 5 دقیقه صبر کند.
اینکه می گوئید اشکال دارد، خیر اشکال ندارد ولی اصولی نیست اگر دارید یک برنامه کاربردی می نویسید این کار را نکنید. به بقیه برنامه ها نگاه کنید .
سلام دوست عزیز
میتونید بگید بقیه برنامه ها چگونه این کار را انجام دادن؟
با تشکر

tiphooo
یک شنبه 23 بهمن 1390, 14:29 عصر
بقیه برنامه ها یک کلید به روز رسانی در صفحه تعبیه کرده اند (Refresh) همین صفحه را ببینید . اگر قرار باشد هر چند ثانیه یک بار Refresh شود و هر بار صفحه مجددا Load شود شما کی می خواهید پست خودتان را اضافه کنید ؟و مادامی که صفحه را Refresh نکنید نمی توانید پستهای ایجاد شده همزمان و یا بعد از خودتان را ببینید.
باید به روز رسانی در اختیار کاربر باشد و فقط زمان Load مجدد فرم به صورت خودکار باشد.

in_chand_nafar
یک شنبه 23 بهمن 1390, 16:36 عصر
ببین دوست عزیز من هم با نظر دوستمون tiphooo (http://barnamenevis.org/member.php?157500-tiphooo) موافق هستم اما اگر خواهان این هستی که این کار به طور اتوماتیک انجام شود این قابلیت در ADO.NET و SQL Server وجود دارد

http://barnamenevis.org/showthread.php?326866-%D8%A2%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%28Notification%29-%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B3-Insert-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%AF%D8%B1-Table