PDA

View Full Version : جمع زدن مقادیر فیلدها در پایین گزارش

eniak.master
پنج شنبه 26 آبان 1384, 19:27 عصر
با سلام
در گزارشگیری اکسس ، در هر صفحه مثلا 10 رکورد قرار می دهیم .
میخوام در پایین گزارش زیر فیلدهای عددی ( مثلا مبلغ واریزی ) جمع کل را بزند .
برای اینکار در قسمت detail یک textbox ( شماره 1 ) ایجاد می کنم و sum(مبلغ واریزی) رو وارد می کنم و جمع رو میزنه . سپس اون رو مخفی می کند و در قسمت report footer یک text box ایجاد کرده و به شماره 1 ارتباطش می دهم و جمع رو نشون می ده ( کلک رشتی ) .

تا اینجا مشکلی نیست .
ولی زمانی که تعداد رکورد ها مثلا 100 تا میشه این جمع رو در انتهای صفحه 10 نشون میده و در پایین هر صفحه نشون نمیده . در قسمت page footer هم زمانی که اینکار رو انجام میدم error میده .

روش ابداعی خودم اینه که یک select در فرم قرار میدم و به تعداد 10 نفر رو انتخاب می کنم و بعد گزارش می گیرم .
که البته مشکلی داره و اون اینکه برای 100 نفر در هر صفحه شماره ردیف از 1 تا 10 میشه و ادامه اش نمی دهد .

پیشاپیش از راهنماییتان متشکرم .

sarami
جمعه 27 آبان 1384, 13:44 عصر
شما اگه بنده اشتباه نکرده باشم جمع هر صفحه رو میخوائین داشته باشین برای اینکار روشی که به ذهن من میرسه قبل از نمایش گزارش جدانمودن 10 تائی رکوردهاست بدین معنی که 10 رکورد اول رو در یک فیلد با مقدار 1 جداو 10 تای بعدی رو با 2 و همینجور تا انتها سپس همان فیلد رو در group header قرار دهید برای جدا نمودن نیز میتوانید از یک Loop و یک counter استفاده کنید هر گاه counter تقسیم بر 10 مساوی با 0 شد دوباره counter رو مساوی 0 قرار بدین و به همین تریتیب برای کل رکوردها .

daglararan
سه شنبه 01 آذر 1384, 19:31 عصر
در رپورت فوتر مثلا اکه میخا جمع فیلد P را بدست اری یک فیلد TEXT درست کن وتو ان بنویس

=([SUM([Pضمنا = باید پشت سوم باشد

eniak.master
چهارشنبه 02 آذر 1384, 19:23 عصر
با سلام
دوستان عزیز با تشکر از راهنمایی شما ولی

اولا منظور شما از (( باید پشت سوم باشد )) یعنی چه ؟

ثانیا جمع یک فیلد در پایین یک صفحه می شود گذاشت ولی در پایین همه صفحات بطور ثابت این کار ممکن نیست . مثلا در پایین جدولی که شما در هر صفحه دارید اتوماتیک جمع یک ستون را بزند .
اگر امتحان کردید و جواب داد بنده رامطلع بفرمایید .

ثالثا : از دوست عزیزم آقای saremi متشکرم ولی این همه دنگ و فنگ برای یک موضوع ساده فکر می کنم یک کم زیاده از حد است . بعد هم اینکه کدنویسی باید کجا باشه (‌توی فرم باشه یا توی لود ریپورت)؟

البته من فکر می کنم این یکی از اشکالات عمده گزارشگیری اکسس است . :ناراحت:

daglararan
پنج شنبه 03 آذر 1384, 09:00 صبح
من باروشی که گفتم عملا تو برنامه خود ای مسئله را حل کردم

kmotavali
جمعه 23 دی 1384, 04:53 صبح
آفای sarami میشه یه مقدار بیشتر توضیح بدین

gilaneh
چهارشنبه 28 دی 1384, 00:25 صبح
شما اگه بنده اشتباه نکرده باشم جمع هر صفحه رو میخوائین داشته باشین برای اینکار روشی که به ذهن من میرسه قبل از نمایش گزارش جدانمودن 10 تائی رکوردهاست بدین معنی که 10 رکورد اول رو در یک فیلد با مقدار 1 جداو 10 تای بعدی رو با 2 و همینجور تا انتها سپس همان فیلد رو در group header قرار دهید برای جدا نمودن نیز میتوانید از یک Loop و یک counter استفاده کنید هر گاه counter تقسیم بر 10 مساوی با 0 شد دوباره counter رو مساوی 0 قرار بدین و به همین تریتیب برای کل رکوردها .

منظور شما از counter چیه وچطئر باید اونو در یک فیلد ذخیره کرد
من میخوام همین کارو با یک گزارش انجام بدم و جمع هر صفحه و صفحه قبل و صفحه ماقبل رو بذارم یه جور برنامه حسابداریه
پیشاپیش از راهنمایی تون سپاسگذارم

mahmood3d
جمعه 10 آبان 1392, 18:39 عصر
تقریباً داشتم به جواب میرسیدم که با جواب مبهم مواجه شدم و الانم 8 سال از روش میگذره و ... :ناراحت:

rasooul
یک شنبه 12 دی 1400, 13:04 عصر
ولی من هنوز منتظر جوابم:گریه:

mazoolagh
سه شنبه 14 دی 1400, 08:42 صبح
ولی من هنوز منتظر جوابم:گریه:

اگر جمع صفحه مورد نظر هست که قبلا پاسخ داده شده.