PDA

View Full Version : مبتدی: کار با SQl server

iran2008
سه شنبه 18 بهمن 1390, 00:01 صبح
سلام
( این تاپیک رو تو تالار خودش یعنی پاگاه داده SQL SERVER ایجاد کرده بودم ، ولی کسی جوابمو نداد )

من میخوام یک بانک اطلاعاتی برای برنامه ای که میسازم ، ایجاد کنم .
زبان برنامه نویسی من 2010 #C است .
اکنون میخوام با استفاده از sql server 2008 یه پایگاه بسازم و به برنامه بدم .

ولی سوالی دارم ؛

آیا برای ساخت یک بانک اطلاعاتی و کار با sql sqrver 2008 فقط به :
Microsoft® SQL Server® 2008 Management Studio Express
نیاز هست یا باید بسته اصلی و تکمیلی SQL2008 Setup Files رو که حجمش 4.39 گیگ میرسه رو نصب کنم ؟

یادآوری میکنم که من بسته کامل ویژوال استودیو 2012 رو نصب کردم و بعدش Management Studio Express 2008 رو نصب کردم .

ahmad000012
سه شنبه 18 بهمن 1390, 00:12 صبح
توش یک جدول ساده بساز و یک کوئری اجرا کن ببین اجرا میشه یا خیر؟
اگه درست اجرا میشه کامل نصب شده.

mhsmity
سه شنبه 18 بهمن 1390, 10:10 صبح
فکر کنم نسخه Express ویزوال به درد نخوره و چون وقتی می خوای یه پایگاه داده جدید بسازی خطا می ده
و مجبوری که خود اس کیوال رو نصب کنی.
بنده خودم هم همین مشکل رو داشتم.
بانک های رو که از قبل ساخته بودم رو در ویزوال انتخاب می کردم و بانک جدید مورد نظرم رو می ساختم.

iran2008
سه شنبه 18 بهمن 1390, 11:37 صبح
خوب یک سوال فنی ؛

بانکی رو که با اسکیول سرور میسازیم و بعدش ذخیره میکنیم ، کجا ذخیره میشه ؟ تو خود ویژوال استودیو یا میره تو فضایی از هارد ؟
برای آوردنش توی برنامه و استفاده کردنش باید لودش کنیم تو برنامه از مسیرش توی هارد یا از خود ویژوال باید لود بشه که در خودش نگهش داشته ؟

ahmad000012
سه شنبه 18 بهمن 1390, 15:05 عصر
وقتی داری بانک را می سازی یک مسیر از هارد را می دی با همون اسمی که انتخاب کردی
دو تا فایل با پسوند های mdf و ldf ساخته میشه. و اگر بخوای که این دو فایل را کپی کنی باید از خود management studio اون را deatach کنی.
و برای آوردن دوباره تو محیط management studio باید atatch کنیش.

shadi khanum
سه شنبه 18 بهمن 1390, 19:17 عصر
دوست عزیز هر کدوم از Editionهای SQL SERVER یه سری قابلیت و feature نسبت به هم کم و زیاد دارن که شما با یه سرچ ساده میتونی تفاوت هر کدوم نسبت به هم و تمکاناتشون رو ببینی و با توجه به business پروژت و اینکه تا چه حد میخوای از امکانات SQL استفاده کنی نسخه مورد نظرت رو نصب کنی..
موفق باشی

hamid.karimy
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 13:43 عصر
کی گفته نسخه اکسپرس ویژوال استودیو مشکل داره؟به جرات می توان گفت 90 درصد برنامه هایی که تو ایران نوشته می شه رو کاملا از لحاظ پرفرمنس ساپورت می کنه.اصلا نسخه اینترپرایسش به درد سرور پایینتر از 580 hp نمی خوره و جاهایی هم اگر مباحث maintenance رو اعمال نکنید سیستمتون رو می خوابونه.بهترین نسخه ای که بدردتان می خورد نسخه sql express 2008R2 هستش که مجانی هم هست.نسخه R2 به مراتب از معمولیش راحتتر و سریعتره.موفق باشید