PDA

View Full Version : حرفه ای: آپلود فایل برای یک نامه مانند Gmail و سپس Discard کردن نامه(چه بلایی سر نامه آپلود شده میاد؟)

amirjalili
سه شنبه 18 بهمن 1390, 10:45 صبح
سلام..
همونطوری که در Gmail دیدید شما قبل از نوشتن نامه میتونید فایلی رو براش آپلود کنید. در این حالت فایل آپلود شده و در دیتابیس قرار گرفته اما شما هنوز نامه رو ارسال نکردید. حالا کاربر بی خیال ارسال نامه میشه. این وسط چه اتفاقی برای نامه آپلود شده می افته؟ توجه کنید که نتیجه این کار تعداد زیادی فایل های تلمبار شده در دیتابیس هست که مربوط به نامه ای نیست.
لطفا دوستان از بیان راه حل ها و ذهنیات عجیب و غریب بپرهیزند. اگر کسی از الگوریتم این قضیه اطلاع داره لطفا من رو هم مطلع کنه.
با تشکر

A.S.Roma
سه شنبه 18 بهمن 1390, 11:01 صبح
اگر کارتون دقیقا" شبیه جیمیل هست،
Gmail تو Draft‌ذخیره می کنه و تا زمانی که یوزر شخصا" نامه رو پاک نکنه فایل حذف نمیشه.
نتیجتا"‌مشکلی بوجود نمیاد.

alireza_rashvand
سه شنبه 18 بهمن 1390, 11:52 صبح
سلام
من اين سوال را قبلا از شما در اين http://barnamenevis.org/showthread.php?325299-%D8%B6%D9%85%D9%8A%D9%85%D9%87-%D9%87%D8%A7%D9%8A-mail-%D8%9F
سوال طرح كردمو در نهايت خودم تصميم گرفتم كه دو مرحله اي اين كار را بكنم يعني بجاي ارسال نامه يك جا اول نامه را ارسال مي كنم بعد در مرحله بعد از كاربر مي خواهم كه اگر مايل است ضميمه به ان اضافه كند.
اگر پست مطالعه كني به نكات خوبي ميرسي
خود جيميل اين كار را مي كند (به نظر من ) با زدن كامپوز نامه ايجاد مي شود يعني شماره رزرو مي شود بعد نامه پر يا ضميمه به ان داده مي شود حال اگر كاربر دكمه اي به جز دكمه ارسال را بزند نامه به درافت مي رود با كمي برسي در خود ميلتان به نكات جالبي مي رسيد حتما به جيميل برويد حال خوب نگاه كنيد جيميل چه كار مي كند مثلا اگر هيچ چيزي پر نكنيد يا ضميمه اي نكنيد نامه ذخيره نمي شود و...