PDA

View Full Version : مبتدی: تبادل لينک

bftarane
سه شنبه 18 بهمن 1390, 14:26 عصر
چطور ميشه امکان تبادل لينک رو در سايت داشت؟

fakhravari
سه شنبه 18 بهمن 1390, 19:18 عصر
میشه با ifram میتوانید یه box درست کنید و لینکها و یا اخرین ارسالی ها رو داشته باشید و اون کد به صورت شکل پایین در میاید.

<iframe src="http://a-velayat.com/imgslide/Default.aspx" height="240" width="580" align="top" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>

اینو در یه صفحه html بزارید و نتیجه رو ببنید

bftarane
سه شنبه 18 بهمن 1390, 19:47 عصر
ممنون. نتيجه رو ديدم. يه اسلايدشو.
خوب اينجوري من خودم دارم لينک رو در سايتم مي زارم. پس اين طور که متوجه شدم مکانيسم يا قوانين خاصي نداره. مي تونم لينک يه سري سايت رو به صورت دستي وارد کنم. درسته؟
و اگه بخوام يه سايت ديگه خودش لينک سايتش رو در سايت من بزاره کافيه با يه تکست باکس اون رو ازش بگيرم و با يه دکمه در پايگاه داده ثبت کنم و بعد نشونش بدم. درسته؟ يعني اين تبادل مي تونه حتي يه طرفه باشه؟ مثلاً لينک يه سايت در سايت من باشه ولي لينک سايت من در سايت اون نباشه. درسته؟

fakhravari
سه شنبه 18 بهمن 1390, 20:23 عصر
خوب آخرش چیکار میخواهید کنید .
می توانید کلیه لینکها رو از جدول بخونید و یا دستی بزارید

bftarane
سه شنبه 18 بهمن 1390, 21:51 عصر
خوب من مي خواستم از جريان تبادل لينک سر در بيارم ببينم چه جوريه. فکر مي کردم شايد قوانين يا کامپوننت خاصي داشته باشه. ولي فعلاً به اين نتيجه رسيدم اگه قوانيني هم باشه قوانيني هست که دو سايت تبادل کننده ممکنه بزارن و از نظر برنامه نويسي هم فقط يه درج ساده است.
..................................
حالا يه سوال ديگه واسم پيش اومده اگه کسي مي دونست لطفاً جواب بده. لطفاً سايت زير رو ببينيد.

http://www.susususu.us/
اون قسمت که نوشته قابل توجه کاربران محترم رو لطفاً بخونيد.
خوب حالا اونا چطوري مي تونن چک کنن که سايت طرف مقابلشون لينک اونا رو برداشته يا اين که لينک اونا رو در سايتش قرار داده؟ منظورم اينه که بدون اينکه سايت رو نگاه کنن مي تونن اين مسئله رو چک کنن؟ ببخشيد اگه سوالم خيلي پيش پا افتادس.

clover
سه شنبه 18 بهمن 1390, 23:51 عصر
خوب حالا اونا چطوري مي تونن چک کنن که سايت طرف مقابلشون لينک اونا رو برداشته يا اين که لينک اونا رو در سايتش قرار داده؟
کافیه سورس صفحه ی مورد نظر رو بگیرید و به دنبال لینک وب سایت خودتون بگردید.

bftarane
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 08:41 صبح
اگه درست منظورتون رو فهميده باشم بايد سورسها را داشته باشيم و يه سرچ براش بنويسيم. درسته؟

کافیه سورس صفحه ی مورد نظر رو بگیرید
چه جوري؟ منظورتون که View>Source نيست؟ درسته؟
به نظرم بايد يه روشي باشه که بشه مثلاً هر هفته يا هر ماه چک کرد. پس سورس رو بايد مثلاً هر هفته گرفت. (چون ممکنه در اين يک هفته لينک رو برداشته باشن)
خوب مثلاً لينکها در يه جدولن. الآن هم مي خوايم سورس رو چک کنيم.
خوب اگه تعداد سايتها زياد بود مثلاً 100 چه طوري ميشه اين کار رو انجام داد؟ ميشه يه جوري مکانيزش کرد؟

clover
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 12:20 عصر
چه جوري؟ منظورتون که View>Source نيست؟ درسته؟
منظور من گرفتن سورس صفحه در برنامه بود، نه به صورت دستی :لبخندساده:
شما از طریق ارسال یک درخواست HTTP به آدرس مورد نظر می تونید به سورس صفحه دسترسی داشته باشید، به طور مثال:

try
{
HttpWebRequest request = WebRequest.Create("http://www.test.com") as HttpWebRequest;
request.KeepAlive = false;
request.AllowAutoRedirect = false;
request.Method = "GET";
request.Timeout = 10000;

using (HttpWebResponse response = request.GetResponse() as HttpWebResponse)
{
if (request.HaveResponse == true && response != null)
{
using (StreamReader streamReader = new StreamReader(response.GetResponseStream(), Encoding.UTF8))
{
responseText = streamReader.ReadToEnd();
}
}

response.Close();
}
}
catch
{
}
که در نهایت سورس صفحه در متغیر responseText ریخته میشه.
بعد با استفاده از عبارات با قاعده داخل این رشته رو می گردید به دنبال لینک مورد نظر.

خوب اگه تعداد سايتها زياد بود مثلاً 100 چه طوري ميشه اين کار رو انجام داد؟ ميشه يه جوري مکانيزش کرد؟
این کار رو باید به صورت خودکار در بازه های زمانی مختلف انجام بدید. بررسی 100 تا سایت در حد چند دقیقه زمان می بره و با توجه به اینکه بازه ی زمانی برای چک کردن لینک ها به صورت روزانه یا حتی هفتگی هم مناسب هست فشار زیادی به سرور نمیاد، ضمن اینکه می تونید بهینه سازی هایی رو هم اعمال کنید.