PDA

View Full Version : حرفه ای: بروزرسانی برنامه از اینترنت

crazy_1892
سه شنبه 18 بهمن 1390, 19:31 عصر
سلام دوستان
اول بگم که خیلی از تاپیک ها را مطالعه کردم ولی به نتیجه نرسیدم

برنامه ای با ویژوال استدیو و sql express نوشتم بااستفاده از تکنولوژی Entity Framwork

چی جوری می تونم بعضی از فرم ها را از لحاظ کد نویسی و ظاهر از طریق اینترنت بروز کنم

massar
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 00:08 صبح
منظورتون واضح نیست، یعنی کثلا patch برای نرمافزارتون درست کنید؟ یا auto update؟

crazy_1892
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 09:49 صبح
منظورم اینه که برنامه رو چی جوری update کنم؟؟؟

hamid.karimy
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 12:22 عصر
برنامتون رو بجای set up ، publish کنید یه آدرسی از شما می خواد که آدرس محل آپدیتتون رو اونجا قرار بدید.با setup ساز های حرفه ای هم میشه این کار رو کرد ضمن اینکه اگر رو setup خود ویژوال استودیو تسلط داشته باشید هم میشه که من تسلط ندارم

massar
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 12:37 عصر
همونطور که آقا حمید گفتن ماکروسافت یه تکنولوژی به اسم click once داره که خیلی ساده اینکارو میکنه(روی پروژه کلیک راست کنید و بزنید publish) اما اگه بخواین کنترل بیشتری داشته باشید باید یه برنامه ی راه انداز (luncher یا Start up) درست کنید که اون برنامه ی شما رو اجرا کنه و قبل یا در حین اجرا بره چک کنه ببینه آپدیتی وجود داره یا نه، راه ساده تر اینه که یه گزینه تو منو (معمولا تو help میزارن) به اسم بروزرسانی بزارید اینطوری خود برنامه میتونه خودشو آپدیت کنه. میتونید patch جدید رو روی آدرسی در اینترنت بزارید اون برنامه اونو دانلود و اجرا کنه، برای مقایسه ی ورژن میتونید یه فایل xml کنار اون پچ بزارید که ورژن پچ توش باشه، ماژول آپدیت xml رو میخونه اگه ورژن پچ بالاتر بود پچ رو دانلود و اجرا میکنه.
این فقط یه راه بود راه های دیگه ای هم هستن باید ببینید دقیقا چی برای برنامه ی شما موٍثره

sasanrstm
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 18:56 عصر
سلام دوست عزيز اگه منظورتون از ظاهر و كدنويسي تغيير يه عكس يا مطلبي در وبسايت است ومنظورتون از برنامه وبسايتي كه تو اينترنت گذاشتين بايد براي سايتتون قسمتي رو براي ادمين قرار بدين كه ادمين با ورود به اون صفحه يا قسمت بتونه عكس ومطالبتونو به روز كنه. اگه منظورتون اين بود.

crazy_1892
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 19:06 عصر
دوستان من یک برنامه نوشتم که هر جند وقت یک بار یک گزارش باید بهش اضافه کنم یا یک عکس

حالا یک button گزاشتم که اگه کاربر خواست گزارش جدید به برنامه اضافه شه
این butoon بیاد از روی اینترنت گزارش جدید را بگیره و به برنامه اضافه کنه

یا اصلا به شکل راحتر بگم که یه سری گزارش می خوام روی یک سایت قرار بدم که کاربر بیاد دانلود کنه و به برنامه اضافه کنه
نمی خوام کامل برنامه را پاک ودوباره ورژن جدید را نصب کنه

meisam3322
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 19:52 عصر
سلام دوست عزيز اگه منظورتون از ظاهر و كدنويسي تغيير يه عكس يا مطلبي در وبسايت است ومنظورتون از برنامه وبسايتي كه تو اينترنت گذاشتين بايد براي سايتتون قسمتي رو براي ادمين قرار بدين كه ادمين با ورود به اون صفحه يا قسمت بتونه عكس ومطالبتونو به روز كنه. اگه منظورتون اين بود.

مطلب شما چه ربطی به بحث داشت ؟؟؟!!!! قبل از پست دادن ، مطالب رو مرور کنین لطفا

ممنون

zarrinnegar
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 23:33 عصر
شما اگر برنامتون Win app باشه 2 حالت داره
اول اینکه برنامه رو عادی نوشتین یعنی طبق معمول فرم ساختین و به هم لینک کردین و کامپایل کردین و اجرا میشه و در نهایت یک EXE دارین با تعدادی Dll و بروز کردن این برنامه یعنی exe جدید رو کپی کردن و یا در نهایت Dll ی رو عوض کردن

دوم اینکه برنامه رو پارامتریک نوشتین و غیر عادی - یعنی تمام فرم ها رو و مشخصات داخلی رو توی جدول بانک اطلاعاتی ذخیره کردین مثلا وقتی فرم 1 رو باز میکنین برای اینکه داخلش مثلا 4 تا Label و 4 تا Textbox و 2 تا Bottun نشون بدین با مشخصات مربوطه ، این مشخصات و اشیاء رو توی جدول بانک اطلاعات ذخیره کردین و موقع ساخت فرم میگید که فیلتر کنه جدول رو بر اساس فرم 1 و هر چی شیء داخل اونه بچینه داخل فرم و بعد فرم رو نشون بده و بعد حتی کلیک دکمه ها رو توی dll گذاشتین که بگین اگر کلیک شد بره فلان پروسیجر رو اجرا کنه

توی این حالت دیگه Exe عوض نمیشه و اطلاعات توی دیتابیس و dll ها بروز میشن

البته یکم سخته ولی کاملا منعطف هست و همیشه قابل بروز رسانی هست

درباره روش اول که باید ورژن برنامه رو هی باید چک کنی یا موقع اجرا یا در حین اجرا که اگر تغییر کرد از اینترنت کپیش کنی توی سیستم خودت

Chris_Ronaldo
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 07:58 صبح
فايل هاي جديد را زيپ کنيد و يک برنامه بروز رساني کوچک بنويسيد که هميشه محتويات فايل زيپ شما را روي فايل هاي موجود کپي بکنه.
البته قبل از کپي بايد برنامه را از اجرا در بياوريد و برنامه در حال اجرا نباشه.

برنامه بروز رسان در واقع ميتونه:
1. exe باشه که فايل زيپ را از اينترنت گرفته و روي فايل هاي موجود replace بکنه.
2. يک منو از برنامه شما باشه که وقتي اجرا ميشه اون فايل exe که در 1 گفتم را اجرا بکنه و در نهايت دوباره برنامه را اجرا بکنه.