PDA

View Full Version : سوال: ارتباط winapp با webapp

MAZAHER70
سه شنبه 18 بهمن 1390, 21:41 عصر
سلام به همه.خواستم بگم چطوری میشه به وب سایتم از طریق winapp ارتباط برقراری کنم مثلا بتونیم از database سایتم در winapp استفاده کنم.

massar
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 00:07 صبح
سلام
معمولا هاست ها یه آدرس دیتابیس و پورت میدن که میتونید با اونا به طور عادی به دیتابیستون وصل شید، برای بدست آوردنش با ساپورت هاست صحبت کنید. اما راه درست اینه که یه وب سرویس بنویسد و تو برنامه ی رومیزی از اون استفاده کنید و مستقیم به دیتابیس وصل نشید، اینطوری امن تر سریعتر و راحتتره

MAZAHER70
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 10:57 صبح
راسش من تا حالا وب سرویس ننوشتم.اگه میشه بیشتر راهنماییم کنید.

saeed.mohammadi
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 12:16 عصر
سلام دوست عزیز
من یک برنامه آموزشگاه نوشته بودم هم app و هم اطلاعاتش ارسال میکردم به وب
فقط شما باید conectiion داشته باشید می تونید مثل app اطلاعاتش بخونید.
نمونه "server=174.142.51.123;database=asresanaat;user id=asresanaat_saeed;password=123456"

Esmail Solhkhah
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 12:27 عصر
سلام دوست عزیز
من یک برنامه آموزشگاه نوشته بودم هم app و هم اطلاعاتش ارسال میکردم به وب
فقط شما باید conectiion داشته باشید می تونید مثل app اطلاعاتش بخونید.
نمونه "server=174.142.51.123;database=asresanaat;use r id=asresanaat_saeed;password=123456" تو این مسیر پر پیچ و خم کامپیوتر شما تاسرور هستن فضول هایی که به راحتی میتونن با بررسی پکتها امنیت شما رو زیر سوال ببرن

پس حواستون به این قضیه باشه که کار کردن بدین صورت با SQL-SERVER بیچاره چه عواقب وحشتناکی میتونه داشته باشه

وب سرویس از این لحاظ حداقل خوبه که رشته اتصال رو تو شبکه ارسال نمیکنه

هر چند امنیت وب سرویس هم باید روش کار کنید تا فضولا با بررسی پیام منتقل شده کار دستتون ندن ولی از لحاظ اینکه حداقل رشته اتصال تو شبکه نمیچرخه بهتره

موفق باشید.

massar
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 12:42 عصر
به جای وب سرویس میتونید از wcf استفاده کنید که خیلی قویتره و طبیعتا پیچیده تره، مطمئنم با یه سرچ ساده تو گوگل صدها منبع آموزشی برای wcf و web service پیدا میکنید، وگرنه با یکی دوتا پست نمیشه توضیحی راجع بهشون داد مخصوصا wcf که خودش یه کتاب می خواد