PDA

View Full Version : سوال: رشته اتصال در معماری سه لایه

majid.mp
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 17:02 عصر
با عرض سلام خدمت دوستان
بنده در معماری سه لایه رشته اتصال را در لایه DAL درون فایل App.Config به صورت زیر تعریف نمودم:
<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>
<configuration>
<appSettings>
<add key="ConStr" value="Data Source=DESIGNERWEB-PC\\MAJIDSQLSERVER;Initial Catalog=dbGroupTabnak;Integrated Security=True"/>
</appSettings>
</configuration>
حال در کلاس تعریف متدهای اصلی میخواهم به صورت زیر به آن دسترسی داشته باشم :

public string ConnectionString

{

get

{

return ConfigurationSettings.AppSettings["ConStr"].ToString();

}

}

اما پیغام خطای زیر در پنجره خطاها ظاهر میشود :

Warnin 2'System.Configuration.ConfigurationSettings.AppSe ttings' is obsolete: '"This method is obsolete, it has been replaced by System.Configuration!System.Configuration.Configur ationManager.AppSettings"'
بنده طبق توضیحات پیغام خطا هم پیش رفتم ولی خروجی نگرفتم،دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید؟
باکمال تشکر.

fakhravari
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 18:01 عصر
به این شکل

public class DAL
{

public static string ConnectionString
{
get { return ConfigurationManager.ConnectionStrings["DBCenter"].ConnectionString; }
}

}

برای استفاده

string ConnectionString = DAL.ConnectionString;

dorparasti
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 21:24 عصر
کانکشن استرینگ رو در بخش appsetting تعریف کرده اید که اشتباه است . محل استاندارد برای ذخیره سازی کانکشن استرینگ در بخش connectionStrings هستش . بعد از قرار دادن در بخش درست با کدی که دوستمون نوشتن می تونید به اون دسترسی داشته باشید .

majid.mp
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 08:39 صبح
با تشکر از راهنمایی دوستان
دوستان من زمانی که رشته اتصال را در کلاس DAL به صورت زیر تعریف میکنم مشکلی وجود ندارد و پروژه اجرا میشود:
return "Data Source=DESIGNERWEB-PC\\MAJIDSQLSERVER;Initial Catalog=dbGroupTabnak;Integrated Security=True";
اما زمانی که رشته اتصال را در App.config به صورت زیر تعریف میکنم:
<connectionStrings>
<add name="con" connectionString="Data Source=DESIGNERWEB-PC\\MAJIDSQLSERVER;Initial Catalog=dbGroupTabnak;Integrated Security=True"/>
</connectionStrings>
در هنگام اجرا پیغام خطای :
Instance failure

ظاهر میشود،دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید مشکل از کجاست؟

باکمال تشکر از راهنمایی دوستان.