PDA

View Full Version : نمایش ساعت و تاریخ

Yanehsar
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 19:59 عصر
سلام دوستان میخوام تو برنامه از تاریخ و ساعت استفاده کنم مشکل خاصی هم ندارم تاریخ رو نمایش میدم اما ساعت و تاریخم با تغییر ساعت سیستم تغییر نمیکنه چیکار کنم که با تغییر ساعت و تاریخ سیستم تاریخ و برنامه منم همزمان تغییر کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟/:متفکر:
این کدهای من برای نمایش تاریخ
string datenow;
datenow = DateTime.Now.Year + "/" + DateTime.Now.Month + "/" + DateTime.Now.Day;
DateTime dt = DateTime.Parse(datenow);
label4.Text = pc.GetYear(dt) + "/" + pc.GetMonth(dt) + "/" + pc.GetDayOfMonth(dt);

gilas1368
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 20:26 عصر
کدایی رو که برای نمایش زمان استفاده کردین داخل زیر برنامه یه تایمر بنویسین
بعد توی رویداد لود فرم اصلیتون با دستور زیر تایمر رو استارت کنین

Timer1.Start();

ji ming u
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 00:58 صبح
یک تایمر به برنامه ات اضافه کن و داخل تایمر کدهایت را بنویس
تایمرت را در پروپرتیز فعال کن

eniac_4
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 16:34 عصر
یک تایمر به برنامه ات اضافه کن و داخل تایمر کدهایت را بنویس
تایمرت را در پروپرتیز فعال کن

منم با نظر ایشون موافقم داخل تایمر بنویس تو properties تایمر خاصیت enabled رو true کن و خاصیت inverval رو هم 1000

eniac_4
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 16:42 عصر
در ضمن نیازی به نوشتن اون همه کد نیست به این تیکه کد توجه کن اگه خواستی ازش استفاده کن
همین کد رو تو یه فایل ضمیمه برات نوشتم
DateTime dtn;

dtn = DateTime.Now;
lbt.Text = dtn.ToString();

vahdani_d
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 18:15 عصر
سلام این تاریخ ها میلادیه ؟
اگه بخوایم به شمسی نمایش داده بشه و در برناممون با تاریخ و ساعت ارتباط داشته باشیم چطور میتونیم تاریخ شمسی رو وارد کنیم و استفاده کنیم

eniac_4
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 20:41 عصر
سلام این تاریخ ها میلادیه ؟
اگه بخوایم به شمسی نمایش داده بشه و در برناممون با تاریخ و ساعت ارتباط داشته باشیم چطور میتونیم تاریخ شمسی رو وارد کنیم و استفاده کنیم

اره میلادیه برای استفاده از تاریخ شمسی دو روش میتونی استفاده کنی یکی PersianCalendar و دیگری استفاده از این کامپوننت ها Persia.dll و Jalalicalender.dll (http://piroozman.googlepages.com/calender_Persia_jalali_dll.rar). (http://piroozman.googlepages.com/calender_Persia_jalali_dll.rar) که نصبت به روش اول ساده تر و توابع زیادی برای کار کردن با تاریخ داره
مثلا با روش دوم میتونی مثل مثال بالا تو یه تایمر این کد رو بنویسی:

lable1.Text =Persiandate.Now.TOLOngDateString();
"یا"
lable1.Text=Persiandate.Now.ToLongTimeString();
"یا"
lable1.Text=Persiandate.Now.ToString();

اینم یه نمونه برنامه ساده برای مثال

Yanehsar
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 21:04 عصر
سلام منم از همین کدها استفاده کردم.اینم نمونه کد:

System.Globalization.PersianCalendar pc = new System.Globalization.PersianCalendar();
string datenow;
datenow = DateTime.Now.Year + "/" + DateTime.Now.Month + "/" + DateTime.Now.Day;
DateTime dt = DateTime.Parse(datenow);
label4.Text = pc.GetYear(dt) + "/" + pc.GetMonth(dt) + "/" + pc.GetDayOfMonth(dt);

Yanehsar
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 21:17 عصر
نمونه برنامه دوست عزیزمون رو دیدم بهتر بود اما من یه مشکلی دارم با اینکه using انجام دادم اما persiandata ندارم!!!!!!!!!1چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ام ا تو برنامه دوستمون eniac_4 این تابع هستش؟؟؟؟؟/

eniac_4
جمعه 21 بهمن 1390, 10:24 صبح
نمونه برنامه دوست عزیزمون رو دیدم بهتر بود اما من یه مشکلی دارم با اینکه using انجام دادم اما persiandata ندارم!!!!!!!!!1چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ام ا تو برنامه دوستمون eniac_4 این تابع هستش؟؟؟؟؟/
باید از کامپوننتش استفاده بکنی اول دانلودش کن بالا لینک دادم رو اسمش کلیک کنی دانلود میشه یا از اینجا (http://piroozman.googlepages.com/calender_Persia_jalali_dll.rar)دانلود کن . اگه استفاده از کامپوننت رو بلد نیستی بگو بهت بگم.
موفق باشی

vahdani_d
جمعه 21 بهمن 1390, 11:07 صبح
lمن اصلا نتونستم ببینم میشه لطفا کاملتر توضیح بدید ؟ استفاده از کامپوننت رو هم لطفا بگید ممنون

Yanehsar
جمعه 21 بهمن 1390, 12:00 عصر
باید از کامپوننتش استفاده بکنی اول دانلودش کن بالا لینک دادم رو اسمش کلیک کنی دانلود میشه یا از اینجا (http://piroozman.googlepages.com/calender_Persia_jalali_dll.rar)دانلود کن . اگه استفاده از کامپوننت رو بلد نیستی بگو بهت بگم.
موفق باشی
سلام مرسی:قلب: گرفتم حالا

Yanehsar
جمعه 21 بهمن 1390, 12:05 عصر
lمن اصلا نتونستم ببینم میشه لطفا کاملتر توضیح بدید ؟ استفاده از کامپوننت رو هم لطفا بگید ممنون

همونطوری که دوست خوبمون گفتن کامپونتشو دانلود میکنی که لینکش تو یکی از تاپیکها بود بعد با استفاده از Add Referens اون کامپونت اضافه میکنید به پروژهتون و ازش استفاده می کنید کدها هم که دوستمون eniac_4 برامون گذاشته بودن.

Yanehsar
جمعه 21 بهمن 1390, 22:01 عصر
سلام یه سوال دارم چطوری می تونیم مکان نمایی خودمون زیر رقم خاصی قرار بدیم؟؟؟من میخوام با تاریخ کار انجام بدم و در طول ماه مرتبا ارقام روز عوض میشه حالا میخوام اعدادی که تایپ میشه فقط 2 رقم اخر باشه؟؟؟چیکار باید بکنم؟؟؟

eniac_4
شنبه 22 بهمن 1390, 13:26 عصر
سلام یه سوال دارم چطوری می تونیم مکان نمایی خودمون زیر رقم خاصی قرار بدیم؟؟؟من میخوام با تاریخ کار انجام بدم و در طول ماه مرتبا ارقام روز عوض میشه حالا میخوام اعدادی که تایپ میشه فقط 2 رقم اخر باشه؟؟؟چیکار باید بکنم؟؟؟

میشه بیشتر توضیح بدی دوست عزیز یا برنامه ای که داری روش کار میکنی رو یکم توضیح بده
اگه منظورت اینه از طریق تاریخ میخوای روز هارو تو بانکت ذخیره کنی میتونی مثه بالا از تاریخ استفاده کنی و فقط عدد روز رو بریزی تو یه تکست باکس یا لیبل موقع اینسرت تو بانکت ذخیره کنی
این کد فقط عدد روز رو بر می گردونه مثلا امروز 22

label1.Text = PersianDate.Now.Day.ToString();

و یا این کد که فقط تاریخ روز رو بر میگردونه و میتونی ازش استفاده کنی مثه 1390/11/22

label1.Text = PersianDate.Today.ToShortDateString();

eniac_4
شنبه 22 بهمن 1390, 14:11 عصر

در قسمت solustian explorer رو references کلیک راست کن add referenc رو بزن یه پنجره باز میشه داخل تب browse فایل های dll رو میتونی اضافه کنی و تو برنامه ات به توابع اون فایل ها دسترسی پیدا کنی

Yanehsar
شنبه 22 بهمن 1390, 20:09 عصر
میشه بیشتر توضیح بدی دوست عزیز یا برنامه ای که داری روش کار میکنی رو یکم توضیح بده
اگه منظورت اینه از طریق تاریخ میخوای روز هارو تو بانکت ذخیره کنی میتونی مثه بالا از تاریخ استفاده کنی و فقط عدد روز رو بریزی تو یه تکست باکس یا لیبل موقع اینسرت تو بانکت ذخیره کنی
این کد فقط عدد روز رو بر می گردونه مثلا امروز 22

label1.Text = PersianDate.Now.Day.ToString();

و یا این کد که فقط تاریخ روز رو بر میگردونه و میتونی ازش استفاده کنی مثه 1390/11/22

label1.Text = PersianDate.Today.ToShortDateString();

برنامه ای که من میخوام روش کار کنم به این صورت که دائما با تاریخ کار داره کلا پروژه این هستش پزشکان باید بیمارانی را که در طول ماه ویزیت کردنند رو در انتهای ماه در داخل برنامه ای وارد کنن و اطلاعات رو تحویل سازمانهای بیمه بدند 2 تا راه داره یا انلاین و روز به روز اطلاعات رو وارد کنن که خیلی ها وقت نمیکنن یا بذارن برای یه روز که اطلاعات رو وارد کنن حالا تنها چیزی که تغییر میکنه تاریخ روز هستش حالا من میخوام وقتی به تاریخ روز میرسیم مکان نما بره زیر رقم ماه حالا هر روزی هم باشه دو رقم تغییر میکنه.یا در مورد تاریخ اعتبار دفترچه 139 همه یکی هستش میخوام مکان نما بره زیر رقم اخر.این کار باعث افزایش سرعت برنامه و رضایت کاربر میشه.اگه با برنامه های faxporo کار کرده باشید این قابلیت رو داره.مثلا 1395/01/29 بره زیر رقم 5 یا در مورد ماه بهمن امسال 1390/11/22 بره زیر رقم 22 مه فقط 22 تغییر منه

Yanehsar
یک شنبه 23 بهمن 1390, 20:23 عصر
کسی نمی تونه راهنمائیم کنه؟؟؟؟یعنی راه حلی نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:گریه::گر ه:

eniac_4
دوشنبه 24 بهمن 1390, 00:28 صبح
اگه فقط میخوای تاریخ هارو جابجا کنی بنظرم یا از ماسک تکست باکس استفاده کن یا از کمبو باکس

Yanehsar
دوشنبه 24 بهمن 1390, 18:34 عصر
اگه فقط میخوای تاریخ هارو جابجا کنی بنظرم یا از ماسک تکست باکس استفاده کن یا از کمبو باکس

بله میدونم میشه از هر دو روش استفاده کرد اما چون خودم به عنوان کاربر این کارو انجام دادم میخوام به صورتی باشه که استفاده از کیبورد و موس حداقل بشه یا کیبورد یا موس .با بار باکیبورد اطلاعات واردنکنه یا بار با موس.اینکار تو سرعت برنامه خیلی موثر هستش شما همون ماسک باکس در نظر بگیر که مکان نما زیر رقم روز بیا و تایپ باشه راحت تری یا دوتا عدد پاک کنی مجددا 2 تا تایپ کنی؟؟؟در کل یعنی نمیشه مکانما رو به زیر عدد یا حرفی هدایت کرد؟؟؟؟برنامه های دوران شاه بزبزک این کار رو میکنن:قهقهه: حالا C# نمیتونه:متعجب:

eniac_4
سه شنبه 25 بهمن 1390, 13:37 عصر
من تا حالا اینکارو نکردم بلد نیستم خوشحال میشم یاد بگیرم
دوست عزیز ولی شما که میخوای برنامه ات انقدر کاربر پسند باشه چرا انقدر پیچ و خم میدی بهش ؟ چه لزومی داره پزشک بیاد سر ماه از اول شروع کنه به وارد کردن همه اطلاعات بیمارانی که ویزیت کرده اینکار میدونی چقدر وقت گیر و برای کاربر مشکله . بنظر من میتونی تو برنامه ات برای هر پزشک یه حساب کاربری درست کنی یا ایدی خاصی به هر پزشک بدی بعد بیای کوئری بگیری طوری که تمام بیمارایی که یک پزشک در ماه ویزیت کرده لیست بشه . نه اینکه کاربر بیاد یه روز سرماه بشینه همه اطلاعات رو وارد کنه شاید یک پزشک در طول ماه 100 نفر رو ویزیت کنه اونوقت خودت جای اون ادم حوصله میکنی بشینی اطلاعات 100 نفر رو در یک تایم وارد کنی ؟

Yanehsar
سه شنبه 25 بهمن 1390, 22:36 عصر
من تا حالا اینکارو نکردم بلد نیستم خوشحال میشم یاد بگیرم
دوست عزیز ولی شما که میخوای برنامه ات انقدر کاربر پسند باشه چرا انقدر پیچ و خم میدی بهش ؟ چه لزومی داره پزشک بیاد سر ماه از اول شروع کنه به وارد کردن همه اطلاعات بیمارانی که ویزیت کرده اینکار میدونی چقدر وقت گیر و برای کاربر مشکله . بنظر من میتونی تو برنامه ات برای هر پزشک یه حساب کاربری درست کنی یا ایدی خاصی به هر پزشک بدی بعد بیای کوئری بگیری طوری که تمام بیمارایی که یک پزشک در ماه ویزیت کرده لیست بشه . نه اینکه کاربر بیاد یه روز سرماه بشینه همه اطلاعات رو وارد کنه شاید یک پزشک در طول ماه 100 نفر رو ویزیت کنه اونوقت خودت جای اون ادم حوصله میکنی بشینی اطلاعات 100 نفر رو در یک تایم وارد کنی ؟
دوست عزیز به هر حال یکی باید اطلاعات اون بیمار را ثبت کنه یا نه؟؟؟حالا اگه بخوان به صورت انلاین (همون روز منظورمه)این کارو انجام بدن وقت گیره و خیلی از مطب ها نمیتونه این کار رو انجام بدن. این کارهای برای سازمان های بیمه هستش و باید پزشک اطلاعاتشو برای سازمان ها ببره و اطلاعات توسط پزشک یا منشی وارد یه برنامه میشه.100 نفر که خوبه الان پزشکانی رو دیدم که در ماه بیش از هزار بیمار دارند و منشی باید تک تک اطلاعات تاریخ نسخه و تاریخ ویزیت را وارد کنه.فکر کنم حالا کامل متوجه میشید که چرا دنبال این هستم که کار کاربر راحت بشه.اگه منشی بخواد هی بیاد تاریخ ها رو با کمبوباکس انتخاب کنه یا ماکس باکس پاک کنه و تایپ کنه فاتحه بنده خدا خونده میشه:لبخند: البته الان بنده های خدا اینکار رو انجام میدن من دنبال روش بهتری هستم:متفکر:

eniac_4
چهارشنبه 26 بهمن 1390, 03:55 صبح
یه سر به اینجا بزن ببین این کامپوننت به کارت میاد
http://csharpdotnet.blogsky.com/1389/12/02/post-163/

Yanehsar
چهارشنبه 26 بهمن 1390, 09:17 صبح
یه سر به اینجا بزن ببین این کامپوننت به کارت میاد
http://csharpdotnet.blogsky.com/1389/12/02/post-163/
این کامپوننت قبلا دانلود کردم شک دارم این کامپونت کمکی کنه به هر حال ممنون از راهنمائی:قلب:تون

vahdani_d
سه شنبه 02 اسفند 1390, 02:00 صبح
PersianCalendar pc = new PersianCalendar();
string Date = pc.GetYear(DateTime.Now) + "/" + pc.GetMonth(DateTime.Now) + "/" + pc.GetDayOfMonth(DateTime.Now) + "/" + pc.GetDayOfWeek(DateTime.Now);
label1.Text = Date;

من کد بالارو برای نمایش ساعت و تاریخ شمسی استفاده میکنم جواب داده و کار میکنه اما روز هفته رو اینگلیسی میزنه ونزدی تیوزدی و ... شنبه یک شنبه دوشنبه یا ... نمیزنه چرا ؟ مشکلشه چیه میشه به من کمک کنید لطفا

mrbm_2007
سه شنبه 02 اسفند 1390, 02:37 صبح
فرض کنیم من منظور شما رو فهمیدم!
برای اینکه کاربر به راحتی فقط با کیبرد اطلاعات رو وارد کنه اولا تب ایندکس ها رو مرتب کن که به ترتیب توی کنترل ها (مثلا تکست باکس ها) با تب جابجا بشه
و در مورد اینکه گفتی مکان نما بره یه جای مشخص مثلا روز : فرض کن یه تکست باکس داری می خوای به محض ورود بهش یه بخش خاص از اون انتخاب بشه به این مثال دقت کن

83097

vahdani_d
سه شنبه 02 اسفند 1390, 14:21 عصر
برای اینکه کاربر به راحتی فقط با کیبرد اطلاعات رو وارد کنه اولا تب ایندکس ها رو مرتب کن که به ترتیب توی کنترل ها (مثلا تکست باکس ها) با تب جابجا بشه
و در مورد اینکه گفتی مکان نما بره یه جای مشخص مثلا روز : فرض کن یه تکست باکس داری می خوای به محض ورود بهش یه بخش خاص از اون انتخاب بشه به این مثال دقت کن

83097

???????
فکر کنم اشتباه پست زدهباشید هااااا ؟ نه

mrbm_2007
سه شنبه 02 اسفند 1390, 14:49 عصر
???????
فکر کنم اشتباه پست زدهباشید هااااا ؟ نه

نه فکر نکنم پست شماره 17 (http://barnamenevis.org/showthread.php?327059-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA-%D9%88-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE&p=1440302&viewfull=1#post1440302) رو جواب دادم

برنامه ای که من میخوام روش کار کنم به این صورت که دائما با تاریخ کار داره کلا پروژه این هستش پزشکان باید بیمارانی را که در طول ماه ویزیت کردنند رو در انتهای ماه در داخل برنامه ای وارد کنن و اطلاعات رو تحویل سازمانهای بیمه بدند 2 تا راه داره یا انلاین و روز به روز اطلاعات رو وارد کنن که خیلی ها وقت نمیکنن یا بذارن برای یه روز که اطلاعات رو وارد کنن حالا تنها چیزی که تغییر میکنه تاریخ روز هستش حالا من میخوام وقتی به تاریخ روز میرسیم مکان نما بره زیر رقم ماه حالا هر روزی هم باشه دو رقم تغییر میکنه.یا در مورد تاریخ اعتبار دفترچه 139 همه یکی هستش میخوام مکان نما بره زیر رقم اخر.این کار باعث افزایش سرعت برنامه و رضایت کاربر میشه.اگه با برنامه های faxporo کار کرده باشید این قابلیت رو داره.مثلا 1395/01/29 بره زیر رقم 5 یا در مورد ماه بهمن امسال 1390/11/22 بره زیر رقم 22 مه فقط 22 تغییر منه

Yanehsar
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 00:09 صبح

83097

سلام
کارتون کاملا درست بود و منظور منم همین بود :قلب::قلب: