PDA

View Full Version : ریپورت از نتیجه چند تا گزارش

strong46202
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 20:49 عصر
چطور میتونم از نتیجه چند تا جستجو یه ریپورت بگیرم ؟...در حقیقت نتیجه چند تا جستجو رو میخواستم با هم ادغام کنم...ممنون

Abbas Amiri
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 22:44 عصر
یک کوئری بسازید و فیلدهای کوئریهای موردنظر رابه آن اضافه کنید

strong46202
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 17:00 عصر
یک کوئری بسازید و فیلدهای کوئریهای موردنظر رابه آن اضافه کنید

سلام..ببخشید منظورم رو بد رسوندم...در حقیقت من میخوام از بانکم چند جستجو کنم و در نهایت خروجی ها همه جستجوها رو با هم ادغام و در یک ریپورت نشون بدم

Abbas Amiri
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 18:24 عصر
باز هم فرقی نمی کند تک تک جستجوها رابسازید و بعد آنهارا دریک کوئری وارد کرده و ازفیلدهای آنها استفاده کنید

strong46202
جمعه 21 بهمن 1390, 15:15 عصر
من یکجا نمیخوام جستجو کنم ! یه مثال :

1- نام دانش آموزانی رو که با الف شروع میشه رو جستجو میکنم و به جدول نتایج اضافه میکنم
2- حالا دانش آموزانی که نام پدرشون محسن رو جستجو میکنم و به جدول نتایج اضافه میکنم
3-اینبار نام دانش آموزانی که با حرف ب شروع میشه رو جستجو میکنم و به جدول نتایج اضافه میکنم

خروجی نهایی در ریپورت : رکورد مربوط به دانش آموزانی که شامل سه آیتم بالا میشه

در حقیقت مثل یه جور سبد خرید میمونه که هر بار شما جنس مورد نظر رو جستجو میکنید و به سبد خرید اضافه میکنید

Abbas Amiri
جمعه 21 بهمن 1390, 15:33 عصر
باید به استحضارتان برسانم که معمولا گزارشات نتایج جستجویا کوئریها را نمایش می دهند . علی ایحال برای منظور شما احتیاجی به کوئری Union نمی باشد، چون دراینصورت رکوردهای تکراری پیدا میکنید وکافیست در قسمت شرط کوئری نتایج را فیلتر کنید مثال:

MyReport.RecordSource = "SELECT * FROM Students WHERE Family LIKE 'ا*' OR Family LIKE 'ب*' OR FatherName = 'محسن' ORDER BY FatherName"

Abbas Amiri
جمعه 21 بهمن 1390, 15:44 عصر
اگر دقیقا مورد خودتان را خواسته باشید بصورت زیر می باشد:

Dim strQuery As String
strQuery="SELECT * FROM Students WHERE Family LIKE 'ا*'"
strQuery=strQuery & " UNION SELECT * FROM Students WHERE FatherName LIKE 'محسن*'"
strQuery=strQuery & " UNION SELECT * FROM Students WHERE Family LIKE 'ب*'"
MyReport.RecordSource = strQuery

strong46202
جمعه 21 بهمن 1390, 17:01 عصر
ممنون از توجهتون به سوالم....ولی من نمیخوام جستجو رو یکجا انجام دهم...در خقیقت میخوام نتایج تمام جستجوهایی رو که انجام میدم رو در یک خروجی به نمایش بذارم.......نظرتون چیه که یک جدول جداگانه درست کنم و پس از هر جستجو، نتایج رو به این جدول اضافه کنم و در آخر یه کوئری از از این جدول میگیرم و خروجی تمام جستجوها رو به کاربر نشون بدم ؟

Abbas Amiri
جمعه 21 بهمن 1390, 17:10 عصر
از آنجا برای ینده هدف شما واضح نمی باشد ، احتیاج به جدول نیست از همان کوئری دوم می توانید استفاده کنید. کوئریهای یونیون نتایج را به هم اضافه می کند.

strong46202
شنبه 22 بهمن 1390, 11:37 صبح
ممنون آقای امیری.....چطور میتونم کوئری یونیون نتایج رو به هم اضافه کنم...میشه خواهش کنم یه نمونه برنامه کوچیک بذارین

Abbas Amiri
شنبه 22 بهمن 1390, 13:27 عصر
این هم نمونه لازم بذکر است که شما می توانید ازجدولهای مختلف اطلاعات را جمع کنید مهم تعداد فیدهاست که باید برابر باشد

strong46202
شنبه 22 بهمن 1390, 13:29 عصر
با تشکر از دوستانی که سعی کردن که به من کمک کنن... فکر کنم مجبورم از یه جدول زیادی واسه اینکار استفاده کنم...
اینم یه نمونه از کار که میخواستم بکنم...بازم ممنون از دوستان

Abbas Amiri
شنبه 22 بهمن 1390, 13:35 عصر
شما می خواهید درفرم اصلی رکوردهایی را که انتخاب می کنید در جدول پایین نمایش داده شود .اگر توضیح بیشتر هست بفرمایید تا در صورت امکان راهنمایی شوید.