PDA

View Full Version : ایجاد فیلدی در جدول که بتوان در آن متن و تصویر را با هم ذخیره کرد

abutalebi
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 09:11 صبح
دوستان من می خواهم فیلدی داشته باشم که در آن هم کاراکتر و هم تصویر را ذخیره کنم. مثلا یک تصویر کوچک به اندازه یک کاراکتر به همراه توضیحاتی در مورد آن. فیلد را باید از چه نوعی تعریف کنم و دستورات ذخیره و بازیابی اطلاعات در آن چیست؟

saeed.mohammadi
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 09:52 صبح
سلام دوست عزیز
شما چرا اینقدر کار برای خودتان سخت می کنید(یک فیلد را از نوع Image و فیلد دیگر nvarchar(1))قرار بده،بعد از طریق یک فیلد دیگر که معمولاً id اطلاعات 2 فیلدتا واکشی کن.

Galawij
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 10:55 صبح
نوع داده Image در حال منسوخ شدن هست، بهتره برای تصاویر از نوع داده varbinary استفاده کنید، برای توضیحات هم یک فیلد دیگر در نظر بگیرید.

reza69
شنبه 22 بهمن 1390, 11:06 صبح
دوتا فیلد از نوع کاراکتر بساز یکی برای نام دیگری برای ذخیره آدرس عکس بعد میتونی عکس هاتو داخل یک پوشه بریزی در موقع فراخوانی آدرس عکس رو فراخوانی می کنی اینجوری راحتتر و حرفه ای تره.

baktash.n81@gmail.com
یک شنبه 23 بهمن 1390, 08:11 صبح
دوتا فیلد از نوع کاراکتر بساز یکی برای نام دیگری برای ذخیره آدرس عکس بعد میتونی عکس هاتو داخل یک پوشه بریزی در موقع فراخوانی آدرس عکس رو فراخوانی می کنی اینجوری راحتتر و حرفه ای تره.

حرفه ایی تر ؟؟ چه جوری به این نتیجه رسیدین ؟؟
بسته به کاری که سیستم می خواد انجام بده ممکنه فایلها داخل یا بیرون بانک نگهداری بشه اما نمی تونی بگی یکیش حرفه ایی تر از اونیکیه ...

abutalebi
پنج شنبه 27 بهمن 1390, 08:50 صبح
سلام دوست عزیز ، ممنون از راهنماییتون .
من نیاز دارم که مجموعه ای از سوالات را همراه با پاسخ آنها در بانک ذخیره کنم و بعضی از سوالات یا پاسخ ها علاوه بر توضیحات تصاویر کوچکی نیز به همراه دارند و نمی توانم آنها را در فیلد های جداگانه ذخیره کنم !
به نظر شما چاره کار چیست ؟!
مثلا :
( علامت ذره بین search) در word چه عملی را انجام می دهد؟

baktash.n81@gmail.com
شنبه 29 بهمن 1390, 08:21 صبح
یک جدول برای سئوال ها در نظر بگیر ... فقط متن سئوال و کد سئوال و البته اگه صفتهای دیگه ای وجود داشت هم اینجا قرار بده ...

یک جدول برای تصاویر مربوط به سئوال که یک کلید خارجی به کد سئوال داره ...

یک جدول هم برای پاسخ ها که این جدول هم یه کلید خارجی به سئوال داره ... البته اگه یک سئوال بیش از یک جواب داشته باشه ( مثلا روش ها مختلف حل مسئله ) اما اگه حتما هر سئوال یک جواب داره می تونی یه فیلد جواب درون جدول سئوال قرار بدی و از این جدول صرف نظر کنی