PDA

View Full Version : مبتدی: پیاده سازی سیستم جامع بیمارستانی با j2ee

Dashti
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 11:44 صبح
با سلام
من می خواهم یه سیستم جامع بیمارستانی که در حال حاضر تحت ویندوز در حال حاضر عملیاتی
میباشد نحت وب بازنویسی کنیم. در خواست مدیریت ما جاوا+اورا کل هست که در خصوص جاوا هیچ تحربه ای نداریم و نیاز به آموزش و مشاوره داریم ( البته با صرف هزینه ) . در خصوص اوراکل مشکل زیاد نیست

می خواستم از دوستان مشاوره بگیرم که اینکار کلا امکان پذیر هست ( با رعایت تمام جوانب ) و میشه این نرم افزار با داشتن 20 زیر سیستم وجود دارد . آیا اینکار ریسک نیست ؟ :متفکر:

از کجا باید شروع کنم . دوستان گفتند میتونیم از net beans استفاده کنیم

L u k e
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 16:47 عصر
نه مشکلی نیست NetBeans‌و نصب کن و بعدش اگه مشکلی داشتی مطرح کن
فقط سعی نکن بعدون Pattern و یا FrameWork‌ ی کار کنی که کار از دستت در بره واسه شروع ‍‍پروژه عجله نکن

Dashti
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 20:05 عصر
با سلام
شما خودتون تجربه netbeans داری ؟ چه مدت

L u k e
جمعه 21 بهمن 1390, 09:31 صبح
8 - 9 ماه کار کردم ولی چون قبلش 3 - 4 سال با .net و C# کار می کردم سریع یاد گرفتم
منم جاوا رو با یه پروژه شروع کردم و قبلش چیز زیادی از جاوا نمی دونستم و پروژه رو بدون هیچ پترنی ساختم و خیلی به مشکل برخوردم

hosein.zare
جمعه 21 بهمن 1390, 09:48 صبح
اصلا مشکلی نیست و مطمئن باش که اصلا J2ee مخصوص چنین پروژه هایی است

بهت فریم ورک Oracle ADF 11G یا Spring MVC را پیشنهاد میکنم.

Dashti
شنبه 22 بهمن 1390, 13:05 عصر
جناب hosein.zare
با سلام و تشکر از راهنمایی
من تو این تردید هستم که روی برنامه نویسی خود j2ee و netbeans استفاده کنم یا از oracle ADF . آیا اگر از oracle adf استفاده کنیم دستمون باز هست . برای اعمال هر گونه کاری تو فرم
( چون می خوام درخواست برگزاری دوره بدهم .
البته نظر من رو JDeveloper هست . چون می خوام تحت وب باشه .
یه سئوال : تو oracle ADF امکان برنامه نویسی j2ee هست ؟
با تشکر

mazdadoost
شنبه 22 بهمن 1390, 17:57 عصر
سلام
من مترصد فرصتي هستم تا در اين گفتگو شركت كنم.
:تشویق:

Dashti
شنبه 22 بهمن 1390, 23:47 عصر
جناب mazdadoost
با سلام
خوشحال میشم اگر تجربه ای یا تخصصی در این خصوص دارید . مرا راهنمایی کنید . با تشکر

mazdadoost
یک شنبه 23 بهمن 1390, 18:03 عصر
خواهش میکنم .

در خواست مدیریت ما جاوا+اورا کل هست

میشه بیشتر توضیح بدین ؟چرا ؟ بر چه اساس؟

زیر ساخت های نرم افزاری در صورت وجود (سیستم های عامل مخصوصا و امنیتی) و سخت افزاری رو هم بفرمایید.

Dashti
یک شنبه 23 بهمن 1390, 23:08 عصر
با سلام
در خصوص جاوا دلیل فنی خاصی نیست. ایشان مرتب به کانادا سفر میکنند . البته به دلیل پراکندگی مراکز درمانی شاید انتخاب خوبی هم باشه .
سیستم عامل wi2008 سرور hp - فایر وال سخت افزاری
البته من قبلا با اپلیکیشن سرور اوراکل داشتم. نظر خودم هم oracle jdeveloper هست
با تشکر

mazdadoost
سه شنبه 25 بهمن 1390, 22:46 عصر
چنانچه در سطح بين الملل كار مي كنيد احتمالا هزينه مجوز هاش مشكل ساز شه!

L u k e
چهارشنبه 26 بهمن 1390, 09:37 صبح
می تونید از Open JDK استفاده کنید

hosein.zare
جمعه 28 بهمن 1390, 12:31 عصر
جناب hosein.zare
با سلام و تشکر از راهنمایی
من تو این تردید هستم که روی برنامه نویسی خود j2ee و netbeans استفاده کنم یا از oracle ADF . آیا اگر از oracle adf استفاده کنیم دستمون باز هست . برای اعمال هر گونه کاری تو فرم
( چون می خوام درخواست برگزاری دوره بدهم .
البته نظر من رو JDeveloper هست . چون می خوام تحت وب باشه .
یه سئوال : تو oracle ADF امکان برنامه نویسی j2ee هست ؟
با تشکر

ببینید Oracle ADF زمان پیاده سازی شما را خیلی پایین میاره . خیلی از کد ها ، خیلی از تکنیک ها به صورت آماده و توسط تکنولوژی هاش آماده شده اما نکته ای که باید در نظر داشته باشی سرعت بارگذاری پایین اونه طوری که هر کاربر برای اولین بار لود کردن صفحه خودش حجم داده زیادی را باید دانلود کنه که اگه کاربر نهاییتون با این موضوع مشکل داره توی انتخابش خیلی تاثیر گذاره . اما از طرفی توی این فریم ورک از موهبت های زیادی برخورداری ...

باید دید بر اساس نیاز های پروژه کدوم به صرفه تره ؟

بله در Jdeveloper میشه برنامه نویسی EJB - Top link - SQL - JSF - JSP - SOA و غیره هم انجام داد.

Dashti
جمعه 28 بهمن 1390, 15:03 عصر
با سلام . بیشترین کاربرد تو بیمارستان و درمانگهایی هست که همه در یک lan هستند . و اگه تو لود اولیه فقط باشه ( یعنی 1 بار ) فکر نکنم مشکل خاصی باشه

البته یک انتخاب دیگه هم هست Netbeans , J2ee :متفکر:

Dashti
جمعه 28 بهمن 1390, 15:06 عصر
جناب Luke با سلام
میشه در خصوص OPEN JDK بیشتر توضیح بدهید .

L u k e
جمعه 28 بهمن 1390, 18:07 عصر
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AC%DB%8C%E2%80%8C%D8%AF%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D 8%A7_%D8%A8%D8%A7%D8%B2

hosein.zare
جمعه 28 بهمن 1390, 20:23 عصر
با سلام . بیشترین کاربرد تو بیمارستان و درمانگهایی هست که همه در یک lan هستند . و اگه تو لود اولیه فقط باشه ( یعنی 1 بار ) فکر نکنم مشکل خاصی باشه

البته یک انتخاب دیگه هم هست Netbeans , J2ee :متفکر:

خود Adf یک فریم ورک J2ee هست . توی شبکه lan هم سرعت خوبی داره...
توی Netbeans میتونی از framework های دیگه مثل Spring هم استفاده کنی..

موفق باشی

mansoor_csharp
شنبه 29 بهمن 1390, 08:48 صبح
سلام آقاي دشتي
به نظر مي آيد كه شما اطلاعات خيلي زيادي درباره jee و adf نداري بهتر است براي اجراي اين پروژه يك مشاور استخدام كنيد تا بتواند بهتر به شما كمك كند وگرنه زمان مي گذرد و شما هنوز مشغول يادگيري jdeveloper هستيد