PDA

View Full Version : سرعت در asp.net

TheCoder
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 17:44 عصر
سلام
خواهش دارم به سوالات زیر کاملا فنی پاسخ بدید و از روی سلیقه و تعصب پاسخ ندید.
1- چرا میگن php سریعتر از asp.nrt هستش ؟:متفکر:
2-چرا میگن php برای ساخت تالار گفتگو بهتره ؟:متفکر:

Slytherin
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 18:24 عصر
1- چرا میگن php سریعتر از asp.nrt هستش ؟:متفکر:

این نظر شخصی اون عده هست.

2-چرا میگن php برای ساخت تالار گفتگو بهتره ؟:متفکر:
این نظر شخصی اون عده هست.

TheCoder
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 18:33 عصر
شخصیت محترم،ممنون که زحمت کشیدی.
اما بنده دنبال جوابم.
اگه بلدی فنی ردش کنی ،جواب بده.
اگر نه، زحمت نکش

TheCoder
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 19:52 عصر
یعنی یه نفر پیدا نمیشه تو این سایت به این عظمت که مرجع خیلی از برنامه نویسای ایرانیه؟:متعجب:
تورو خدا جواب بدید.
البته خودم رو نمیگم ها،من کدنویسم نیستم،چه برسه به برنامه نویس

maktab
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 20:03 عصر
ببینید من مطالبی که در این زمینه بحث میشه را زیاد خوندم ولی خب آنچنان عملی کار نکردم که دقیقا بتون بگم ولی چیزایی که از مطالب دوستان متوجه شدم را میگم شاید به درد کارتون بخوره.
شما هر زبانی را انتخاب بکنید میخواد برای طراحی سایت، طراحی نرم افزار و... باشه پارامتر اولی که سرعت را تعیین میکنه نوع کد نویسی شماست. نمیشه گفت دو نفر که برنامه نویسی میکنند یکی با php و دیگری با Asp. حتما سایت طراحی شده با Asp سرعت پایین تری داره.
Asp به شما امکانات زیادی میده که بعضی از آنها ممکنه کمی سرعت سایت را پایین بیاره. حالا شما میتونید برای جلوگیری از این اتفاق از این امکانات به درستی استفاده کنید یا اصلا استفاده نکنید.
اگر جستجو بکنید تا دلتون بخواد چنین بحث هایی در نت هست که توی هیچکدام هم دقیقا به نتیجه نرسیدن که کدام زبان سرعت بالاتری داره. هر کس با توجه به کار و زبانی که بلده از آن دفاع میکنه.

Slytherin
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 20:07 عصر
شخصیت محترم،ممنون که زحمت کشیدی.
اما بنده دنبال جوابم.
اگه بلدی فنی ردش کنی ،جواب بده.
اگر نه، زحمت نکش

شما ثابت کن که درسته تا من ردش کنم!
ممکنه خیلی ها خیلی چیزها بگن، مهم اثبات مسئله هست.

TheCoder
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 20:10 عصر
متشکرم
منم مشکلم همینه
هرچی برنامه نویسه تو ایران،فقط یاد گرفته از زبانی که استفاده میکنه دفاع کنه،آخه مگه این شرکتا ماله باباهی من و شماست ؟
من می گم یکی بیاد فنی حرف بزنه
من می گم من گواهینامه دارم،با توجه به شرایط از یه وسیله نقلیه استفاده میکنم
اگر بخوام دو تا ماشین رو با هم مقایسه کنم،منطقی و با توجه به ویژگی هاشون صحبت می کنم:مثلا سرعت صفر تا صدشون مقایسه می کنم و....
حالا آقایونی که مدعی توانمندی در برنامه نویسی هستید بایید یکبارم که شده به این بحث کاملا فنی و مستند جواب بدیم..اگر به خودتون ایمان دارید بیایید پای میز صحبت.

TheCoder
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 20:11 عصر
شما ثابت کن که درسته تا من ردش کنم!
ممکنه خیلی ها خیلی چیزها بگن، مهم اثبات مسئله هست.
گفتم که عزیزم من توان این رو ندارم که این مساله رو باز کنم،از شماهایی که تجربه دارید می خوام که روشنم کنید.مرسی

in_chand_nafar
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 20:15 عصر
ببين مقايسه ها رو مي تونيد توي سايت هاي لاتين سرچ كنيد و بدست بياريد
چند تا لينك مي دم بخونيد بعد خلاصه اونها را به اينجا انتقال بديد تا بحث داغ تر بشه اصلا به نظرات كساني كه الكي دفاع مي كنند هم توجه نكنيد
http://naspinski.net/post/AspNet-vs-php--speed-comparison.aspx
http://stackoverflow.com/questions/43743/asp-net-mvc-performance

maktab
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 20:16 عصر
حالا آقایونی که مدعی توانمندی در برنامه نویسی هستید بایید یکبارم که شده به این بحٍ کاملا فنی و مستند جواب بدیم..اگر به خودتون ایمان دارید بیایید پای میز صحبت.
من فنی نیستم ولی با فنی ها زیاد گشتم (فنی ها را دوست دارم :لبخند:)

ببینید دوست من، کمتر برنامه نویس حرفه ای را دیدم که بخواد در مورد سرعت کار یکی از این دوتا دقیقا بحث کنه چون خودشون هم میدونند که سرعت را فقط زبان برنامه نویسی تعیین نمیکنه. به نظر من هم شما سعی نکنید این دو را با هم مقایسه کنید! بهتره با توجه به معلومات خود یکی از آنها را انتخاب کرده و شروع کنید آن را درست یادبگیرید. اگر درست از امکانات یک زبان استفاده کنید مطمئن باشید میتونید موفق تر باشید.

TheCoder
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 20:54 عصر
به نقل از سایته www.naspinski.net (http://www.naspinski.net)
چرا این افسانه که php سریعتر از asp.net است اینقدر شایع شده است ؟
asp.net سریعتر از php می باشد،در اینجا این حقیقت را شرح می دهیم :
در بسیاری از مواقع من شنیده ام که برنامه نویسان پی اچ پی ادعا می کنند که پی اچ پی خیلی سریعتر از Asp.Net بوده و asp.net به طرز فاحشی کند است.
آزار دهنده ترین بخش این است که همه چیزهایی که من خوانده ام اصلا حقیقت ندارد، و منظور من همه چیز است، و من به این نتیجه رسیده ام د که این اشتباه است.
اما به دلایلی، این افسانه به طور گسترده ای پتوسط کاربران پذیرفته شده است. و آن را تبدیل به یک بحث تعصب گونه کرده است که در آن حقایق نادیده گرفته می شود.

TheCoder
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 21:44 عصر
زبان های کامپایل شده در مقابل زبان های تفسیری :

اول از همه، باید متوجه بود که پایه استدلال این است که این دو زبان بسیار متفاوت هستند:
asp.net یک زبان بهینه سازی شده و کامپایل شده است، به این معنی کدی را که توسط شما وارد می شود به مجموعه ای از دستورالعمل های خاص ماشین(زبان ماشین)، قبل از اینکه به عنوان یک فایل اجرایی ذخیره شود،کاهش می یابد . حتی اگر شما به صراحت کد خود را کامپایل نکرده باشید ،این کد پس از راه اندازی فقط برای اولین کامپایل شده و اجرا می شود، پس از آن ،آن کد به عنوان یک کد کامپایل شده در اجرا می کند می شود.
در طرف دیگر php یک زبان تفسیر شده است، به این معنی آن کد نوشته شده را ذخیره می کند و این کدها در زمان اجرا هربار مستقیما تفسیر می شوند.
به طور کلی این ثابت شده است که کدهای کامپایل شده سریعتر از کدهای تفسیری هستند،زیرا کدهایی که به زبان های تفسیری نوشته شده اند هربار ( در زمان اجرا )بایستی به زبان ماشین تبدیل شوند.
به نقل از ویکیپدیا :
برنامه ترجمه شده توسط یک کامپایلر بسیار سریع تر از یک مترجم در زمان اجرای برنامه است : حتی نسبت 10:01، غیر معمول نیست.

rahmatr
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 21:48 عصر
اینجا را ببینید :
چرا ASP.NET ؟ (http://weblogina.com/post/asp-dot-net-special-menu-part2/)

TheCoder
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 21:57 عصر
یکسری آمار :

82329

TheCoder
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 22:07 عصر
اینم عکس بعدی :

82331