PDA

View Full Version : سوال: چطور می تونم کاری کنم که اس ام اس ارسالی رو گوشی یا سیم کارت گیرنده ذخیره بشه؟

idocsidocs
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 18:22 عصر
چطور می تونم کاری کنم که اس ام اس ارسالی رو گوشی یا سیم کارت گیرنده ذخیره بشه؟

mohsen24000
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 18:39 عصر
بسته به API ارائه دهنده سرویس پیامک میتونید این کار رو انجام بدید که گویا به طور پیش فرض این اتفاق میوفته مگر اینکه خودتون هنگام ارسال پیامک بصورت فلش بفرستید!

billgivz
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 18:49 عصر
من این کار رو انجام دادم

کافیه به جایی که از اون وب سرویس گرفتی بگی کدش رو در اختیارت قرار بده (چون ممکن هست کدها متفاوت باشه (soap))

البته هزینه یک Sms انگلیسی واست آب میخوره

و فقط به صورت sms میاد و وقتی اون رو باز میکنی میگه میخوای فلان شماره رو به اسمی که طرف ارسال کننده ارسال کرده ذخیره کنم .

idocsidocs
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 19:16 عصر
مرسی از راهنماییتون

چطور می تونم فلش ارسال کنم؟

persian-boy
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 21:20 عصر
این هم همینطور !!!

idocsidocs
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 21:44 عصر
این هم همینطور !!!

می شه کمی بیشتر در این مورد توضیح بدید؟

MMSHFE
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 22:31 عصر
دوست عزیز، اس ام اس فلش با فایل SWF فرق داره. پیامک فلش به پیامکی میگن که قابلیت ذخیره شدن روی گوشی رو نداره و بعد از خوندن و انتخاب OK یا بستن اون، بطور خودکار حذف میشه. برای ارسال اینگونه پیامها هم باید از سرویس پیام کوتاهتون استفاده کنید.

idocsidocs
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 23:56 عصر
دوست عزیز، اس ام اس فلش با فایل SWF فرق داره. پیامک فلش به پیامکی میگن که قابلیت ذخیره شدن روی گوشی رو نداره و بعد از خوندن و انتخاب OK یا بستن اون، بطور خودکار حذف میشه. برای ارسال اینگونه پیامها هم باید از سرویس پیام کوتاهتون استفاده کنید.

در کل متوجه نمی شم !
می شه یطوری توضیح بدید که متوجه بشم. این پیامها چطور فرستاده می شن؟ چطور می تونم این فلش ها رو توی متن اس ام اس قرار بدم و ارسال کنم؟
لطفا بیشتر توضیح بدید.

mohsen24000
جمعه 21 بهمن 1390, 03:49 صبح
توضیح آقای شهرکی خیلی واضحه!
ببینید ارائه دهنده پیامک به شما API برای ارسال پیامک میده که نحوه ارسال انواع پیامک هم در اون قید شده:
برای مثال API ارائه دهنده سرویس پیامکی که بنده از اون استفاده می کنم 4 نوع پیامک داره
1- Business کارت (کارت ویزیت یا تبلیغات) 2- پیامک عادی 3- فلش (پیامک فوری) 4- Wappush مشابه MMS که در اصل یک URL می باشد.
که به شیوه های زیر قابل ارسال و بازیابی است:
1- پیامک به طور مستقیم به روی صفحه موبایل گیرنده فرستاده شده ولی بصورت خودکار در تلفن همراه یا سیم کارت گیرنده ذخیره نمی شود (حالت فلش)
2- پیامک در حافظه تلفن همراه گیرنده ذخیره می شود.
3- پیامک در حافظه سیم کارت گیرنده ذخیره می شود.
4- در صورتیکه تلفن همراه گیرنده پیامک دارای نرم افزار خاص برای ذخیره پیامک و یا از طریق رایانه دارای یک نرم افزار خاص باشد پیامک دریافتی در آن ذخیره می شود (همانند موبایل بانکها)

MMSHFE
جمعه 21 بهمن 1390, 07:55 صبح
در کل متوجه نمی شم !
می شه یطوری توضیح بدید که متوجه بشم. این پیامها چطور فرستاده می شن؟ چطور می تونم این فلش ها رو توی متن اس ام اس قرار بدم و ارسال کنم؟
لطفا بیشتر توضیح بدید.
دوست عزیز، خلاصه اش میشه اینکه پیامک فلش هیچ ربطی به Adobe Flash و فایلهای SWF و... نداره. همون پیامک معمولی هست (متنی) با این تفاوت که اگه پیامک خودتون رو با این سیستم بفرستین (اگه سرویس پیامکی که خریدین این امکان رو داشته باشه)، توی گوشی قابل ذخیره شدن نیست. یعنی ازطریق پورت خاصی ارسال میشه (بجز 50000 که برای پیامک معمولی هست) و همه تولیدکنندگان موبایل هم پذیرفته اند که پیامکهای دریافتی از این پورت رو توی گوشی ذخیره نکنن. امیدوارم اینبار خوب توضیح داده باشم. موفق باشید.

idocsidocs
جمعه 21 بهمن 1390, 12:40 عصر
مرسی دوستان

آیا برای ارسال اس ام اس های نظر سنجی، تبلیغات یا مسابقه هم باید این امکانات توی api مربوطه وجود داشته باشه؟

سوال دیگه این که وقتی یه اس ام اس ارسال می کنم، از اونجاییکه همه پیامها با یه شماره ارسال می شن، چطور می تونم پاسخ این اس ام اس رو دریافت کنم؟

persian-boy
جمعه 21 بهمن 1390, 13:35 عصر
مرسی دوستان

آیا برای ارسال اس ام اس های نظر سنجی، تبلیغات یا مسابقه هم باید این امکانات توی api مربوطه وجود داشته باشه؟

مستقیما خیر

سوال دیگه این که وقتی یه اس ام اس ارسال می کنم، از اونجاییکه همه پیامها با یه شماره ارسال می شن، چطور می تونم پاسخ این اس ام اس رو دریافت کنم؟

وقتی به شماره شما اس ام اس ارسال میشه با یک $_REQUEST به یک URL که خودتون مشخص میکنید ارسال میشه و شما میتونید پردازشش کنید

idocsidocs
جمعه 21 بهمن 1390, 14:11 عصر
مستقیما خیر برای ارسال ارسال اس ام اس های نظر سنجی، تبلیغات یا مسابقه خودم باید برنامه نویسی رو انجام بدم؟

وقتی به شماره شما اس ام اس ارسال میشه با یک $_REQUEST به یک URL که خودتون مشخص میکنید ارسال میشه و شما میتونید پردازشش کنید
فرض کنید من یه پنل و یه شماره اختصاصی دارم، چطور می تونم پیامهایی دریافتی رو از هم تفکیک کنم و متوجه بشم که کدوم پیام برای کدوم کاربر هست؟

persian-boy
جمعه 21 بهمن 1390, 14:47 عصر
برای ارسال ارسال اس ام اس های نظر سنجی، تبلیغات یا مسابقه خودم باید برنامه نویسی رو انجام بدم؟

بله :قلب:

فرض کنید من یه پنل و یه شماره اختصاصی دارم، چطور می تونم پیامهایی دریافتی رو از هم تفکیک کنم و متوجه بشم که کدوم پیام برای کدوم کاربر هست؟

مقادیر ارسالی به این شکل هستن ( مثلا)

$_REQUEST['From']
$_REQUEST['to']
$_REQUEST['body']

هر کاربرتون یک شماره اختصاصی دارند . To مشخص میکنه که این پیامک مربوط به کدام شماره هست .

idocsidocs
جمعه 21 بهمن 1390, 15:43 عصر
هر کاربرتون یک شماره اختصاصی دارند . To مشخص میکنه که این پیامک مربوط به کدام شماره هست .
منظورم پیامهای دریافتی بود. پیامهای دریافتی رو چطور می شه تفکیک کرد و گیرنده رو مشخص کرد؟

billgivz
جمعه 21 بهمن 1390, 16:45 عصر
مرسی از راهنماییتون

چطور می تونم فلش ارسال کنم؟

اگه منظورتون این باشه که به صورت اتوماتیک شماره ذخیره بشه باید به بگم

تا اونجایی که بنده اطلاع دارم این امکان برداشته شده مثل استفاده از نام تجاری به جای خود شماره در گوشی طرف (به دلایل سیاسی).

کلا شما برای انجام کار های مختلف نیازه به اجازه دارید

اگه هم منظورت ارسال Sms فلش هست :

sms فلش به اس ام اسی میگن که پس از ارسال به صورت باز شده برای فرد نمایش داده میشود که این هم یکی از خدمات مخابرات هست که شما باید کد اون رو از سرویس دهنده بگیرید.

کلا زمانی که شما میخواین با شرکت طرف قرارداد با مخابرات مثل مگفا یا .. کار کنید بهتون یک pdf میده و همه ی موارد رو به شما توضیح میده

زیاد نگران بلد نبودن قضیه نباشد و حتی از طریق پشتیبانی شما رو توجیح میکنند

چون شما واسه اونا سود داری و واشون پول در میاری !

idocsidocs
جمعه 21 بهمن 1390, 17:31 عصر
کلا شما برای انجام کار های مختلف نیازه به اجازه دارید
منظورتون از این جمله چیه؟ مثلا برای چه کارهایی و از چه مرجعی باید اجازه بگیرم؟

لطفا در مورد پیامهای دریافتی هم توضیح بدید. وقتی یه اس ام اس ارسال می کنم و گیرنده به این پیام جواب می ده، چطور می تونم تشخیص بدم که این پیام برای چه کاربری فرستاده شده؟

mohsen24000
جمعه 21 بهمن 1390, 20:47 عصر
براساس شماره موبایلی که پیام براتون ارسال شده...
وقتی فردی پاسخ میده ، شماره همراهش هم براتون ارسال میشه و ادامه داستان...

idocsidocs
جمعه 21 بهمن 1390, 21:32 عصر
براساس شماره موبایلی که پیام براتون ارسال شده...
وقتی فردی پاسخ میده ، شماره همراهش هم براتون ارسال میشه و ادامه داستان...
فرض کنید که چند کاربر همزمان برای یه شماره اس ام اس بفرستن. در این صورت باید پیام دریافتی رو به کدوم کاربر نمایش بدم؟

persian-boy
جمعه 21 بهمن 1390, 22:42 عصر
منظورم پیامهای دریافتی بود. پیامهای دریافتی رو چطور می شه تفکیک کرد و گیرنده رو مشخص کرد؟

مقادیری رو که عرض کردم پروایدر به سایت شما میفرسته

$_REQUEST['to']

مشخص میکنه که مال کدوم کاربره . باید به کدوم کاربر بره

idocsidocs
جمعه 21 بهمن 1390, 22:57 عصر
مرسی دوستان

بنظرتون قیمت یه پنل ارسال اس ام اس چقدر هست؟

mohsen24000
جمعه 21 بهمن 1390, 23:53 عصر
بنده یک پنل بهمراه API برنامه نویسی و یک شماره 14رقمی را حدود شصت هزار تومان خریدم.

billgivz
جمعه 21 بهمن 1390, 23:54 عصر
مرسی دوستان

بنظرتون قیمت یه پنل ارسال اس ام اس چقدر هست؟

اگه منظورتون آماده اون باشه که این روزا رایگان هم میدن و نهایتا 50 هزار تومن

ولی اگه میخوای خودتون اون رو بسازی موارد زیر رو نیاز دارید

یک وب سرویس با شماره 14 رقمی رایگان 60000 تومن

یک شماره 3000ُُxxxx دورور 400 تا 500 هزار تومن

idocsidocs
شنبه 22 بهمن 1390, 00:15 صبح
یک شماره 3000ُُxxxx دورور 400 تا 500 هزار تومن این شماره تتا چه مدت برای من ثبت می شه؟

در کل بنظرتون راه انداختن پنل اس ام اس بصرفه هست؟

persian-boy
شنبه 22 بهمن 1390, 10:23 صبح
این شماره تتا چه مدت برای من ثبت می شه؟

هیچکس این سوال رو نمیتونه جواب بده . بستگی به سیاست های کاریتون داره

MMSHFE
شنبه 22 بهمن 1390, 11:00 صبح
این شماره تتا چه مدت برای من ثبت می شه؟

بستگی به سرویس دهنده داره. بعضیها یکساله واگذار میکنن و بعضیها دائمی. میتونید سالهای بعد دوباره تمدیدش کنید.

بستگی به نوع استفاده خودتون داره. میتونید مسابقه پیامکی راه بندازین و اسپانسر پیدا کنید برای جوایز و... تا براتون بصرفه باشه یا اینکه فقط اقدام به ارسال پیامکهای تبلیغاتی کنید. برای مثال، اگه هر پیامک برای شما 11 تومان هزینه داشته باشه و شما از مشتری 12 تومان بگیرین، برای پیامکی که 1 میلیون مخاطب داره، یک میلیون تومان سود گیر شما میاد. موفق باشید.