PDA

View Full Version : مبتدی: چطور میتونم بررسی کنم که کاربر کد مورد نظر رو درست وارد کرده یا نه?

bahramtavakoli
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 21:29 عصر
من یه تازه کارم، PHP رو یه کم کار کردم ولی جاوااسکریپت رو نه .سوالم این که.
میخواستم ببینم چطور میتونم بررسی کنم که کاربر کد مورد نظر رو درست وارد کرده یا نه?مثل این سایت که کد رو آخر صفحه گذاشته.
http://www.ghasrtalaee.com/Default.aspx?tabid=626&language=fa-IR

و سوال بعدی اینکه چطور میشه تعیین کرد که بعضی از فیلدها رو کاربر باید حتما پر کنه(فیلد ستاره دار) و بعضی ها رو میشه خالی بذاره.

راستی من با نرم افزار Dreamweaver و easyphp دارم کار میکنم.آیا میشه تو صفحه ای که PHP باز کردم و دارم مینویسم،جاوااسکریپت رو هم بنویسم.

mtchabok
جمعه 21 بهمن 1390, 11:26 صبح
سلام

من یه تازه کارم، PHP رو یه کم کار کردم ولی جاوااسکریپت رو نه .سوالم این که.
میخواستم ببینم چطور میتونم بررسی کنم که کاربر کد مورد نظر رو درست وارد کرده یا نه?مثل این سایت که کد رو آخر صفحه گذاشته.
اینکار رو توسط تکنیک آژاکس میتونید انجام بدید . ( که البته نیاز به یادگیری جاوا اسکریپت هس )

و سوال بعدی اینکه چطور میشه تعیین کرد که بعضی از فیلدها رو کاربر باید حتما پر کنه(فیلد ستاره دار) و بعضی ها رو میشه خالی بذاره.
برای اینکار میتونید در هنگام پردازش فرم حساسیت روی اون فیلد رو بیشتر کنید و موجود بودن و یا نبودن رو بررسی کنید برای موجودیت فیلد می تونید از isset استفاده کنید .

راستی من با نرم افزار Dreamweaver و easyphp دارم کار میکنم.آیا میشه تو صفحه ای که PHP باز کردم و دارم مینویسم،جاوااسکریپت رو هم بنویسم.
بله میشه. در تمامی نرم افزارها میشه .