PDA

View Full Version : نام انتخابی برای دیتابیس در plesk

neda555
جمعه 21 بهمن 1390, 13:06 عصر
سلام
وقتی داخل plesk دیتا بیس می سازیم نامی که برای دیتا بیس انتخاب میکنیم اختیاریه؟ یا باید هم نام دیتا بیس سایت باشه که به صورت local باهاش کار میکردیم؟

fakhravari
جمعه 21 بهمن 1390, 13:31 عصر
فرقی نداره.

mmnoody2006
جمعه 21 بهمن 1390, 16:21 عصر
برادر فرق نداره تو کانکشن استرینک ( کی حوصله انگلیسی نوشتن داره :شیطان: ) می تونی تغییر بدی :قلب:

ولی در پلسک مثلا می زاری db144 ولی اون یه پسوند می زاره که بیشتر همون نام سایت شماست مثل : emroozweb_db144 :گیج:

neda555
جمعه 21 بهمن 1390, 23:58 عصر
چه طور فرقی نداره من درست متوجه نمیشم،خوب ما داخل کدنویسی وقتی به دیتا بیس وصل می شیم اسم دیتابیسمون را استفاده میکنیم بعد برای آپلود که نام دیتا بیس را در web.configچیزی انتخاب میکنیم که داخل plesk ساختیم اون وقت مشکلی برای اتصال ایجاد نمیشه؟

Leon_SFS
شنبه 22 بهمن 1390, 00:44 صبح
خب قطعا باید اسم دیتابیسی که تو هاست میسازی + کانکشن استرینگ :لبخندساده: تو برنامت یکی باشه
فرقی نمیکنه یعنی هرچی دوس داری میتونی بزاری ولی واضحه که باید تو برنامت هم همون باشه

neda555
شنبه 22 بهمن 1390, 19:47 عصر
ما اول سایت را می سازیم که دیتابیسش یه اسمی داره و صفحاتی که به دیتا بیس وصل می شن از اون نام استفاده می کنن حالا من وقتی داخل plesk دیتا بیس می سازم اسمش را باید همون اسم دیتابیس سایت بزارم؟ یا فرقی نداره؟

Naranj
شنبه 22 بهمن 1390, 20:21 عصر
تو سیستم خودت اسم دیتابیست چیه هر چی هست دیتا بیست توی plesk باید هم اسم دیتا بیست روی لوکال باشه

Leon_SFS
شنبه 22 بهمن 1390, 21:09 عصر
ما اول سایت را می سازیم که دیتابیسش یه اسمی داره و صفحاتی که به دیتا بیس وصل می شن از اون نام استفاده می کنن حالا من وقتی داخل plesk دیتا بیس می سازم اسمش را باید همون اسم دیتابیس سایت بزارم؟ یا فرقی نداره؟

باید همون باشه،ولی اگه هاستت پیشوند به اسم دیتابیست اضافه کرد دیگه ناچارن باید اسم دیتابیس رو تو وب سایتت عوض کنی،البته کانکشن استرینگتم عوض میشه ها،طبعا

neda555
شنبه 22 بهمن 1390, 21:56 عصر
من قبلا دیتا بیسی روی هاست واسه یه سایت دیگه ایجاد کردم به نامی که همنام دیتابیس سایتیه که جدیدا ساختم واسه همین اگر این جور باشه باید نام دیتابیس سایت را عوض کنم این کار را انجام دادم ولی دیگه صفحاتم نمیتونن با دیتا بیس ارتباط بر قرار کنن چون نام کانکشنشون همون قبلیه
کسی راه دیگه ای سراغ نداره؟الان باید چه کار کنم:افسرده:

fakhravari
شنبه 22 بهمن 1390, 22:03 عصر
در کل باید یک رشته اتصال داشته باشید و از درون کلاس به تمام بخش ها ارتباط داشته باشید.
یک مشکل اینه که نباید از بیش از 1 رشته اتصال به دیتابیس وصل شد چون اگر خواستین نام دیتابیس عوض کنید دچار سردرگمی میشوید.

neda555
شنبه 22 بهمن 1390, 22:25 عصر
در کل باید یک رشته اتصال داشته باشید و از درون کلاس به تمام بخش ها ارتباط داشته باشید.
یک مشکل اینه که نباید از بیش از 1 رشته اتصال به دیتابیس وصل شد چون اگر خواستین نام دیتابیس عوض کنید دچار سردرگمی میشوید.

با این حساب پس باید کاری کنم که بشه با همین نام روی هاست دیتابیس ایجاد کنم درسته؟

fakhravari
شنبه 22 بهمن 1390, 23:28 عصر
ببنید فرقی نداره اسم دستابیس چی باشه.
نام اتصال مهم
برای مثال

<connectionStrings>
<add name="ConnectSring1" connectionString="user id=fakvary;pwd=!#uikhr;Data Source=72.515.131.13;Integrated Security=False;User Instance=False" providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>
این مشخصه ConnectSring1 مهم است

Leon_SFS
یک شنبه 23 بهمن 1390, 01:06 صبح
راه دیگه منظورت چیه!؟
خب وقتی سایتو بخوای آپ کنی رو هاست کانکشنتم عوض میشه دیگه
شما کانکشن دیتابیسه روی هاستتو بدست بیار بعد با کانکشنی که رو local ازش استفاده میکردی جایگزین کن
دیگه حالا فرقی نداره اسم دیتابیس چی بوده