PDA

View Full Version : مشکل در کدهای نوشته شده دلفی

goldpower
جمعه 21 بهمن 1390, 17:07 عصر
سلام
کسی می دونه اون کدی که به رنگ قرمز مشخص کردم یعنی چی ؟ (Address $55810//)

private
{ Private declarations }
public
{ Public declarations }
end;

var
Form1: TForm1;

implementation

{$R *.DFM}

procedure TForm1.OpenPicture1Click(Sender: TObject);
begin
// Address $55810
end;

BORHAN TEC
جمعه 21 بهمن 1390, 19:17 عصر
این فقط یک توضیح است. احتمالا برنامه نویس با برنامه ای آدرس شروع این متد را بدست آورده و آنرا به عنوان توضیح قرار داده. توجه داشته باشید که این عدد بر مبنای Hex است.

goldpower
جمعه 21 بهمن 1390, 22:19 عصر
این فقط یک توضیح است. احتمالا برنامه نویس با برنامه ای آدرس شروع این متد را بدست آورده و آنرا به عنوان توضیح قرار داده. توجه داشته باشید که این عدد بر مبنای Hex است.

من درست متوجه نشدم . من سورس کامل برنامه رو دارم یعنی باید درادرس 55810 دنبال کد نوشته نشده برنامه بگردم؟

جالب اینجاسن من کل سورس برنامه رو زیرو رو کردم اما کدی پیدا نکردم . اماموقعی روی فایل exe برنامه کلیک می کنی و اجرا می شه همه چیز درست کار می کنه

tiphooo
جمعه 21 بهمن 1390, 22:30 عصر
// Address $55810 فقط توضیحات است و سورسی که در اختیار شماست ظاهرا به exe ذکر شده هیچ ربطی ندارد و یا اینکه شما منظورتان را واضح بیان نمی کنید.
این تیکه کدی که ضمیمه کردید عملا هیچ کاری انجام نمی دهد و سورس هم مخفی شدنی نیست که مثلا در آدرسی آن را مخفی کنیم

یوسف زالی
شنبه 22 بهمن 1390, 03:19 صبح
سلام.
برای پیدا کردن آدرس می تونید یک Break Point در ابتدای متد قرار بدید و وقتی کنترل برنامه به اونجا رفت Ctrl+Alt+C رو بزنید تا آدرس ها در هنگام اجرا دستتون بیاد.
البته این آدرس چندان مورد مصرفی نداره. احتمالا برنامه نویس داشته یک جایی رو تریس می کرده..
احتمال نوشتن قفل رو هم در نظر بگیرید.

goldpower
شنبه 22 بهمن 1390, 08:52 صبح
سلام.
برای پیدا کردن آدرس می تونید یک Break Point در ابتدای متد قرار بدید و وقتی کنترل برنامه به اونجا رفت Ctrl+Alt+C رو بزنید تا آدرس ها در هنگام اجرا دستتون بیاد.
البته این آدرس چندان مورد مصرفی نداره. احتمالا برنامه نویس داشته یک جایی رو تریس می کرده..
احتمال نوشتن قفل رو هم در نظر بگیرید.

من یه فایل exe به زبان دلفی دارم که از روی اون به سورسش رسیدم (تبدیلش کردم به فایلهای پروژه دلفی ) حالا موقعی که روی test.dproj کلیک می کنم برنامه دلفی باز می شه و می تونم محتویات رو مشاهده و تغییر بدم . اما موقعی که روی گزینه های منو برنامه کلیک می کنم به جای نشون دادن کد اصلی برنامه اینو نشون می ده (Address $55810 //)

Mask
شنبه 22 بهمن 1390, 12:04 عصر
دوست عزیز فکر کنم از DDK استفاده کردید.
این برنامه فقط پوینتر ها رو بر میگردونه.

Felony
شنبه 22 بهمن 1390, 12:04 عصر
اگر قرار بود سورس اصلي رو از روي فايل exe به دست بياريد كه كامپايلر دلفي هويج به حساب ميومد !

goldpower
شنبه 22 بهمن 1390, 12:28 عصر
دوست عزیز فکر کنم از DDK استفاده کردید.
این برنامه فقط پوینتر ها رو بر میگردونه.

منظورتون از DDK چیه؟

goldpower
شنبه 22 بهمن 1390, 12:33 عصر
اگر قرار بود سورس اصلي رو از روي فايل exe به دست بياريد كه كامپايلر دلفي هويج به حساب ميومد !

شما زیاد هم مطمئن نباش شاید شدنی باشه :لبخند:

یوسف زالی
شنبه 22 بهمن 1390, 15:07 عصر
از نظر تئوری کامپایل شدن ، دیکامپایل راه یک به یک نیست.
یعنی هیچ تضمینی برای اینکه برنامه اصل رو بده وجود نداره.
ممکنه یکی از ورژنهایی رو بده که خروجی مشابهی تولید می کنند.
این قضیه اثبات داره دوست من.

Felony
شنبه 22 بهمن 1390, 15:44 عصر
شما زیاد هم مطمئن نباش شاید شدنی باشه :لبخند:

پسر خوب ما نصف جوونيمون رو صرف اين چيزا كرديم ، تو ديگه وقتت رو طلف نكن ...