PDA

View Full Version : چیدمان نفرات درون سازمان

fazl11
جمعه 21 بهمن 1390, 17:56 عصر
دوستان عزیز سلام
قبلا هم سوال کردم ولی به نتیجه نرسیدم شاید سوالم رو درست مطرح نکردم
فرض کنید یا سازمانی مثل بانکها یا شرکتهای بزرگی مثل ایران خودرو یا سایپا که دارای شعبه و نمایندگی هستند که درون هر شعبه یا نمایندگی با توجه به ساختارشون که می تونه از شرایط کاری و محیطی نشات بگیره دارای تعداد پس سازمانی باشه به طور مثال توی شعبه بانک می تونه رئیس معاون مسئول اعتبارات مسئول صندوق مسئول حسابداری و تعدادی هم کارمند باشه
می خوام یه بانک اطلاعاتی درست کنم بطوریکه اگه شخصی از یک شعبه یا نمایندگی رو خواستیم جابجا کنیم با توجه به پست سازمانی و سابقه و دیگر عوامل بتونیم به شعبه دیگه انتقال بدیم در حالی که سیستم بتونه شرایط احراز پست را محاسبه کنه و به ما آلارم بده که در اون پست یه نفر توی اون شعبه هست (البته تمام پستا دارای شماره سازمانی هست) و اگر ما خواستیم شرایط رو می پذیریم و انتقال بدیم و شخص قبلی رو بصورت ستاره دار می کنیم و یا در صورت ارتقا پست همون شعبه و یا تنزل پست شعبه و اینکه بعدا بتونیم ستاره دار رو گزارش بگیریم با داشتن نوع پست که داشتن
امیدوارم تونسته باشم توضیح بهتری از مشکل داده باشم

royasaz_bam
جمعه 21 بهمن 1390, 20:55 عصر
دوست عزیز کار تو شدنی است نه میتوان گفت ساده است و نه میتوان گفت مشکل با دستوراتی مانند dloockup و recordset - find میتوان استفاده کرد و یا با سایر امکانات شی گرائی اکسس که با استفاده از کد نویسی به مراطب بهتر نیتئات مانور داد در نمونه عکسهای پیوستی که مربوط به برنامه نوبت دهی یک تالار میباشد به طور مثال در یک تاریخ مورد نظر ما قبلا یک نوبت داده ایم حال اگر بخواهیم در همان تاریخ مجددا نوبت بدهیم به ما پیام میدهید که قبلا نوبت داده شده حال نوبت دیگری داده شود که در این خالت اگر بخواهیم نوبت قبلی به شماره یک و نوبت دوم شماره 2 میشود مانند آنچه شما میخواهید با ایت تفاوت که جای تاریخ رتبه سازمانی و جای شماره گرفتن نوبت قبلی رتبه قبلی ستاره دار شود

82381
در اینجا هشدار وجود نوبت قبلی را داریم
82382
و در اینجا اگر نوبت را ثبت کنیم نوبت قبلی شماره یک میگیرد و نوبت جدید شماره 2 میگیرد و اینها همه به طور خود کار انجام میشود که شما به جای شماره گرفتن میخواهید ستاره دار شود
82383
حال ارگ نمونه که میخواهیم چبزی شبیه این است بگو تا کد های مربوطه را در اختیارت بگذارم ..منظورم از کدها همان توابع dloockup و رکوردست میباشد که با ترکیب و چند شرط if امکات پذیرند

fazl11
شنبه 22 بهمن 1390, 20:19 عصر
دوست عزیز سلام
ممنون که پاسخگوی سوال من بودید
تا حدودی تونستم منظورمو برسونم چرا که خود این مطالب مطرح شده خودش چند تا سوال هستش یکی اینکه بتونم چیدمان انجام بدم دوم اینکه اگه کسی رو برای پستی انتخاب کردم در صورت داشتن شخصی درون اون پست الارم بده و اگه خواستیم ستاره دار یا برای پست دیگری قرار بدیم
در نتیجه یه سری جدول رو توی ضمیمه گذاشتم که باید بتونم اونا رو با هم توی یه جدول دیگه ارتباط بدم البته توی فرم بشه براحتی کار انجام داد

fazl11
پنج شنبه 27 بهمن 1390, 20:23 عصر
دوستان عزیز لطفا یه ایده ای نظری مرقوم بفرمایید