PDA

View Full Version : کنترل تاریخ در دیتاگرید ویو

swallow.pa
جمعه 21 بهمن 1390, 18:32 عصر
سلام به همـــه توی سایت جستجو کردم مطالبی در رابطه با کنترل تاریخ در دیتاگرید ویو ندیدم و جزو مسائل لاینحل باقی مونده سوال من اینه واقعا کسی نمی تونه کمک کنه که وقتی کاربر توی دیتاگرید داره تاریخ وارد می کنه کنترل بشه که تاریخ رو چه جوری کنترل کنیم متشکرم

omidquest
جمعه 21 بهمن 1390, 19:54 عصر
دوست عزيز سلام
حقيقتا من اصلا به استفاده از گريد ويو در مورد ديتا اينتري اعتقادي ندارم ((البته فقط نظر شخصي منه))
بخاطر همين هم خيلي با سيستم گريد ويو آشنا نيستم
ولي اگر بشه و بتوني محتوا و مقدار تاريخ رو از گريد ويو بخوني ميشه يه كارايي كرد

من يه فانكشن براي خودم نوشتم كه تاريخ رو از ميلاديه به شمسي برميگردونه با احتساب سال كبيسه و كنترل مواردي كه مثلا 6 ماه دوم نميتونه 31 روز باشه و يا اينكه سالي كه كبيسه نيست اسفند ماه اون 29 روزه و يكسري كنترل ديگه البته اين فانكشن كار هاي ديگه اي هم ميكنه مثلا تبديل عدد به حرف مثلا نمايش 1390 به صورت يك هزار و سيصد و نود و ...........................

حالا اگر بتوني محتواي تاريخ گريد ويو رو به يه نحوي بدي دست اين فانكشن تاريخ رو در صورتي كه مشكل داشته باشه براي شما اصلاح ميكنه

من اين اصلاح رو توسط يه تكست باكس به نامTB_DATE به اينصورت انجام ميدم

Omid_Date.Fdate.Parsing(xd1)
tb_date.Text = xd1

swallow.pa
جمعه 21 بهمن 1390, 20:26 عصر
دوست عزيز سلام
حقيقتا من اصلا به استفاده از گريد ويو در مورد ديتا اينتري اعتقادي ندارم ((البته فقط نظر شخصي منه))

ولي اگر بشه و بتوني محتوا و مقدار تاريخ رو از گريد ويو بخوني ميشه يه كارايي كرد

حالا اگر بتوني محتواي تاريخ گريد ويو رو به يه نحوي بدي دست اين فانكشن تاريخ رو در صورتي كه مشكل داشته باشه براي شما اصلاح ميكنه

من اين اصلاح رو توسط يه تكست باكس به نامTB_DATE به اينصورت انجام ميدم

Omid_Date.Fdate.Parsing(xd1)
tb_date.Text = xd1

دوست عزیز سلام
سوال بیشتری برام پیش اومد شما برای اصلاح رکورد ها چه کار می کنید (من وقتی کاربر مثلا اطلاعات افراد رو وارد کرد همه ایتمها اگه لازم شد اونها رو اصلاح کنه توی یه دیتاگرید فرخونی کنم و کاربر می اد توی سلولها شروع بع ویرایش می کنه که یکی از اونها تاریخه)

دقیقا مشکل من بدست آوردن اینه که می خوام تاریخ رو همزمان با تایپ کاربر بخونم مثل رویداد تکست چنج که لحظه به لحظه تایپها و ... رو به ما اطلاع می دهد دقیقا مشکل من همینه که چطوری تایپ لحظه به لحظه کاربر رو بخونم و با زدن مثلا انتر یا تب تاریخ رو چک کنم

ممنون و متشکر

omidquest
جمعه 21 بهمن 1390, 22:27 عصر
من براي اصلاح اطلاعات مجددا اون هارو توي تكست با كس يا كامبو باكس فرا خوني ميكنم اينطوري كنترل دقيق تر و بهتري براي اون دارم گريد ويو همونطوري كه از اسمش پيداست براي View طراحي شده

اگر الزامي به استفاده از گريد ويو نداري پيشنهاد ميكنم اطلاعات مورد نظر رو توي text box و يا كنترل هاي ديگه نمايش بده و بعد با استفاده از دستور Update اونهارو تو بانك به روز رساني كن اين طوري هم ظاهر بهتري ميتوني براي برنامه ايجاد كني هم كنترل بيشتري روي آبجكت ها داري و هم كاربر سيستمت خيلي راحت تره به قول دوستاي حرفه اي يوزر فرندلي تره:خجالت:

swallow.pa
شنبه 22 بهمن 1390, 15:35 عصر
من براي اصلاح اطلاعات مجددا اون هارو توي تكست با كس يا كامبو باكس فرا خوني ميكنم اينطوري كنترل دقيق تر و بهتري براي اون دارم گريد ويو همونطوري كه از اسمش پيداست براي View طراحي شده

اگر الزامي به استفاده از گريد ويو نداري پيشنهاد ميكنم اطلاعات مورد نظر رو توي text box و يا كنترل هاي ديگه نمايش بده و بعد با استفاده از دستور Update اونهارو تو بانك به روز رساني كن اين طوري هم ظاهر بهتري ميتوني براي برنامه ايجاد كني هم كنترل بيشتري روي آبجكت ها داري و هم كاربر سيستمت خيلي راحت تره به قول دوستاي حرفه اي يوزر فرندلي تره:خجالت:

از لطف شما ممنونم بهتره من هم این کار رو انجام بدم --
با این روش نظر شما چیه
کاربر رو گرید ویو دو تا کلیک می کنه و صفحه اصلاحات باز میشه

omidquest
شنبه 22 بهمن 1390, 16:34 عصر
الان منم دارم همين كارو ميكنم
اينطوري به ساير برنامه ها هم خيلي نزديكتر ميشيم

در هر صورت موفق و پيروز باشي
يا حق