PDA

View Full Version : سوال: کدام ابزار رو پیشنهاد میکنید؟

prpe26
شنبه 22 بهمن 1390, 15:21 عصر
با سلام.

دوستان برای برنامه نویسی سیمبیان (سری شصت ورژن۵) کدوم ابزار رو پیشنهاد میدید که این ویژگی ها رو داشته باشه؟

۱- ساده و بیشتر مبتنی بر طراحی گرافیکی (مثل Adobe AIR که برای آیفون و آندروید خروجی مستقیم میده)

۲- برنامه های Native (مثل xcode برای iPhone)

۳- زبان ساده (ترجیحا پایتون یا سی++)

در صورت امکان لینک دانلود سوییت هم بزارید :چشمک:

ASedJavad
دوشنبه 24 بهمن 1390, 09:09 صبح
سلام
متاسفانه برای سیمبین زبانی که تمام این خصوصیات رو داشته باشه نیست
و هر زبونی مزایا و معایب خاص خودشو داره
اینجا به چند مورد اشاره می کنم.
1- زبان اصلی سیمبین c++ که قدرتمندترین زبان برای برنامه نویسی سیمبین هست و آموزشش رو میتونی تو اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?205538-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D9%85%D8%A8%DB%8C%D9%86/page4) و خیلی جاهای دیگه پیدا کنی. بزرگترین عیب این زبان سخت بودن نسبی یادگیری c++ هست
2- زبان هایی مثل روبی، پرل، ریدوس و ... که برای سیمبین توسعه چندانی پیدا نکردن.
3- پایتون که اگر چه به قدرتمندی زبان c++ نیست اما بعلت آسونی و استقبال از اون توسط سایت نوکیا توسعه نسبتا مناسبی پیدا کرد
4- جاوا ام ای: که بزرگترین مزیت اون قابلیت اجرا بر روی گوشی های مختلفه و بزرگترین عیبش محدودیت فراوان برای گوشی های سیمبین (عدم امکان مدیریت تماس و ... )
5- فلش: که منبع آموزشی بسیار اندکی داره و من اطلاعی ازش ندارم

prpe26
پنج شنبه 27 بهمن 1390, 23:03 عصر
من فلش رو برای آندروید و آی او اس کار میکنم ، جاوا هم خیلی خوشم نیومد و ادامش ندادم.

البته من میخوام خروجی نهایی SISx باشه که فلش این خروجی رو متاسفانه تهیه نمیکنه !