PDA

View Full Version : سوال: مشکل در نصب fckeditor

neda_f
شنبه 22 بهمن 1390, 18:48 عصر
سلام دوستان من یه پروژه با asp.netنوشتم که توش خبر وارد می کنیم و در گرید ویو نشون میده
میخوام برای قسمت متن خبر یه fckeditor بذارم اما یه مشکلی داره لطفا هر کس می دونه بیاد اینجا کمک کنه
من یه فایل fckeditor از اینجا (http://ckeditor.com/download)دانلود کردم تو پروژه برنامه ام کپی کردم اما اصلا نمی تونم یه پوشه Bin براش بسازم و فایل .dll شو توش قرار بدم وقتی روی پوشه اش تو برنامه ام راست کلیک می کنم اینجوری میشه باید چه جوری فایل dll شو بیارم بذارم و به کنترل های برنامه ام اضافه کنم

http://www.img4up.com/up2/04822369671417003497.png
2 تا نسخه دانلود کردم ولی هیچ کودوم فایل dll ندارن لطفا در این مورد توضیح بدین ممنون

aspismylove
شنبه 22 بهمن 1390, 19:19 عصر
من الان این و دانلود کردم :

ببین وقتی از زیپ در میاری برو تو پوشه : ckeditor_aspnet_3.6.2\_Samples\bin از این آدرس فایل DLL رو بردار و به پروژت اضافه کن .
وقتی هم که میخای ازش توی سایتهات استفاده کنی هم از جعبه ابزار بکشش و بندازش روی صفحت .

برای اضافه کردن DLL به جعبه ابزارت هم از این روش استفاده کن :
روی ToolBox وقتی باز میشه روی یکی از تب هاش (برای مثال ابزارهای Standard) کلیک راست کن و گزینه : Choose Items... رو انتخاب کن
در پنجره ی باز شده مسیر DLL رو انتخاب کن و اکی کن تا به جعبه ابزارت اضافه بشه
موقع استفاده هم که مثل دیگر ابزارها میشه ازش استفاده کرد

موفق باشید :لبخند:

neda_f
شنبه 22 بهمن 1390, 19:31 عصر
من الان این و دانلود کردم :

ببین وقتی از زیپ در میاری برو تو پوشه : ckeditor_aspnet_3.6.2\_Samples\bin از این آدرس فایل DLL رو بردار و به پروژت اضافه کن .
وقتی هم که میخای ازش توی سایتهات استفاده کنی هم از جعبه ابزار بکشش و بندازش روی صفحت .

برای اضافه کردن DLL به جعبه ابزارت هم از این روش استفاده کن :
روی ToolBox وقتی باز میشه روی یکی از تب هاش (برای مثال ابزارهای Standard) کلیک راست کن و گزینه : Choose Items... رو انتخاب کن
در پنجره ی باز شده مسیر DLL رو انتخاب کن و اکی کن تا به جعبه ابزارت اضافه بشه
موقع استفاده هم که مثل دیگر ابزارها میشه ازش استفاده کرد

موفق باشید :لبخند:
خوب مشکل اینه که الان این نسخه ckeditor 3.6.2 رو که من دانلود کردم اصلا پوشه Bin نداره
تو پوشه sampels هم که میرم اصلا این پوشه رو نداره که فایل dll رو از توش بردارم
نمی دونم چرا اینجوری میشه

neda_f
شنبه 22 بهمن 1390, 19:38 عصر
یه سوال دیگه نسخه های fckeditor برای php و asp با هم فرق دارن؟ ببین من از اون سایته که لینکشو گذاشتم اولی شو دانلود کردم اینجوریه ، یعنی ممکنه به خاطر این باشه که اون مال php هستش ؟ یا نه پس چرا 2 تا نسخه دانلود کردم هیچ کودوم پوشه Bin و فایل dll نداره؟ :ناراحت:

aspismylove
شنبه 22 بهمن 1390, 19:40 عصر
یه سوال دیگه نسخه های fckeditor برای php و asp با هم فرق دارن؟ ببین من از اون سایته که لینکشو گذاشتم اولی شو دانلود کردم اینجوریه ، یعنی ممکنه به خاطر این باشه که اون مال php هستش ؟ یا نه پس چرا 2 تا نسخه دانلود کردم هیچ کودوم پوشه Bin و فایل dll نداره؟ :ناراحت:

بله شما استباه دانلود کردید , باید پنجمی رو دانلود کنید CKEditor for ASP.NET این و نوشته

این و دانلود کنید درست میشه :چشمک:

neda_f
شنبه 22 بهمن 1390, 20:09 عصر
بله شما استباه دانلود کردید , باید پنجمی رو دانلود کنید CKEditor for ASP.NET این و نوشته

این و دانلود کنید درست میشه :چشمک:
:ناراحت:
نمیشه... همه ی این کارایی که گفتینو کردم اما بازم نشد وقتی برنامه رو اجرا می کنم اینجوری میشه برای متن خبر به جای اینکه این fckeditoro نشون بده دو تا کادر متنی می ذاره چرا این جوری میشه؟، دیگه نمی دونم کجاش اشکال داره
http://www.img4up.com/up2/58824564638457141198.png

aspismylove
شنبه 22 بهمن 1390, 20:16 عصر
:ناراحت:
نمیشه... همه ی این کارایی که گفتینو کردم اما بازم نشد وقتی برنامه رو اجرا می کنم اینجوری میشه برای متن خبر به جای اینکه این fckeditoro نشون بده دو تا کادر متنی می ذاره چرا این جوری میشه؟، دیگه نمی دونم کجاش اشکال داره
http://www.img4up.com/up2/58824564638457141198.png

پوشه ckeditor رو از پوشه sample کپی کن به ریشه برنامت ....

neda_f
شنبه 22 بهمن 1390, 20:21 عصر
خوب همین کارو کردم
رفتم از پوشه sample پوشه Bin فایل dll رو برداشتم آوردم تو پروژه ام بعد رفتم تو تولبار زدم choose Item بعد از brows از همین مسیر فایل dll رو برداشتم گذاشتم بعد اون کنترلو انداختم قبل از این textboxمتن خبر درسته ؟
آهان ! فهمیدم بعد از اینکه همه ی این کارا رو کردم باید برم تو فایل cs برنامه براش کد بنویسم که این fck رو نشون بده؟
یا باید کار دیگه ای بکنم؟

Leon_SFS
شنبه 22 بهمن 1390, 20:21 عصر
1-نسخه asp رو دانلود کن
2-unpack کن و dll رو به پروژت اضافه کن،بعدش پوشه ckeditor که unpack کردیو کپی کن تو پروژت
3-بعد تو صفحه ایی که میخوای ازش استفاده کنی رجیستر کن کنترلش رو

<%@ Register Assembly="CKEditor.NET" Namespace="CKEditor.NET" TagPrefix="CKEditor" %>

بعدم خود کنترلش رو اونجایی که میخوای تو صفحه باشه اضافه کن

<CKEditor:CKEditorControl ID="CKEditor1" runat="server"></CKEditor:CKEditorControl>

neda_f
شنبه 22 بهمن 1390, 20:24 عصر
واااااااااااااااییییییییی یییییییی!!!!!!!!!!!!!! درست شد !!!!!!!!!!!
مررررررررررررررررررررررسس سسسسسسسیییییییییی.....
واقعا دستتون درد نکنه ، به خاطر این بود که پوشه ی editoro نذاشته بودم ، حالا باید این textbox متن خبرو پاک کنم فقط این باشه آره ؟

neda_f
شنبه 22 بهمن 1390, 20:28 عصر
وااااای چقدر اینجا سایت خوبیه ... واقعا دستتون درد نکنه ، پروژه ام درست شد اصلا نمی دونستم دیگه خودم چیکار کنم

aspismylove
شنبه 22 بهمن 1390, 20:33 عصر
واااااااااااااااییییییییی یییییییی!!!!!!!!!!!!!! درست شد !!!!!!!!!!!
مررررررررررررررررررررررسس سسسسسسسیییییییییی.....
واقعا دستتون درد نکنه ، به خاطر این بود که پوشه ی editoro نذاشته بودم ، حالا باید این textbox متن خبرو پاک کنم فقط این باشه آره ؟

توی پست قبلی گفتم که : پوشه ckeditor رو از پوشه sample کپی کن به ریشه برنامت ....

آره اونهایی که میخای پاک کن و فقط بزار همون باشه ...
موفق باشید

fakhravari
شنبه 22 بهمن 1390, 20:58 عصر
میتونید امکاناتشم کم و زیاد کنید
public void Editor()
{
CKEditor1.config.toolbar = new object[]
{
new object[] { "JustifyLeft", "JustifyCenter", "JustifyRight", "JustifyBlock" },
new object[] {"Source","NewPage","-"},
new object[] {"Link", "Unlink","FontSize", "Bold", "Italic","Underline","NumberedList","BulletedList","-","TextColor"},
new object[] {"Smiley","-","Font"}
};
}

aspismylove
شنبه 22 بهمن 1390, 21:09 عصر
public void Editor()
{
{
new object[] { "JustifyLeft", "JustifyCenter", "JustifyRight", "JustifyBlock" },
new object[] {"Link", "Unlink","FontSize", "Bold", "Italic","Underline","NumberedList","BulletedList","-","TextColor"},
};
}

نیاز به برنامه نویسی نیستش , توی فایل Config.js میتونید این تغییرات و انجام بدید

fakhravari
شنبه 22 بهمن 1390, 22:29 عصر
چرا نیاز است

neda_f
شنبه 22 بهمن 1390, 22:54 عصر
public void Editor()
{
{
};
}
آهان یعنی تو این دستوره مشخص می کنیم که چه قسمتایی رو توش داشته باشه ؟ یعنی مثلا این 4 ت امورد توش قرار می گیره؟

neda_f
شنبه 22 بهمن 1390, 22:55 عصر
نیاز به برنامه نویسی نیستش , توی فایل Config.js میتونید این تغییرات و انجام بدید

خوب توی config.js چه جوری باید اینارو تعیین کنیم ؟ و این تغییراتو انجام بدیم؟

aspismylove
شنبه 22 بهمن 1390, 23:23 عصر
چرا نیاز است

نه !!!
ولی من بدون برنامه نویسی و خیلی راحت این کار و انجام میدم , نمیدونم چرا اول جمله چرا آوردی ؟ :متفکر:

fakhravari
شنبه 22 بهمن 1390, 23:36 عصر
چون برای یه قسمت ارسال نظر که کل مسائل نمیزاریم عزیز جونی .
اخه چرا نفهمیدید این نکته رو

Leon_SFS
یک شنبه 23 بهمن 1390, 00:01 صبح
واسه تنظیم کردن ویژگی هاش نیاز نیس تو Code Behind کد بنویسی
تو پراپرتی های خود کنترل هم میتونی دست ببری درستش کنی
مثل بقیه کنترل ها باش رفتار کن

aspismylove
یک شنبه 23 بهمن 1390, 00:07 صبح
واسه تنظیم کردن ویژگی هاش نیاز نیس تو Code Behind کد بنویسی
تو پراپرتی های خود کنترل هم میتونی دست ببری درستش کنی
مثل بقیه کنترل ها باش رفتار کن

درسته , راستش و بخای من اولین باری هستش که میبینم شما میگید با برنامه نویسی این کار و باید انجام داد ...

Leon_SFS
یک شنبه 23 بهمن 1390, 22:42 عصر
درسته , راستش و بخای من اولین باری هستش که میبینم شما میگید با برنامه نویسی این کار و باید انجام داد ...

من گفتم؟:لبخندساده: اصن نیاز نیست code behind رو الکی شلوغ کنی،اگه بخوای فایل کانفیگشم عوض کنی javascript مینویسی تو صفحه

fakhravari
دوشنبه 24 بهمن 1390, 00:35 صبح
چرا این همه پست را کش میدید؟
هر روشی دوست دارید کار کنید.
که روش من بهتره:شیطان: