PDA

View Full Version : سیستم تایید ادمین برای قبول ثبت نام کاربر

eshpilen
شنبه 22 بهمن 1390, 20:01 عصر
از این تعطیلی ها استفاده کردم و کار پروژهء سیستم رجیستر و لاگین کذایی خودم رو مقداری پیش بردم.
الان در لیست 2do رسیدم به این بخش که اکانتهایی که به اصطلاح Pending هستن و منتظر تایید ادمین، چطوری توسط ادمین تایید و ثبت نهایی بشن.

فکر میکنم باید یک اکانت به اسم admin در دیتابیس یوزرهای سایت ایجاد کنم.
فکر نمیکنم جدا کردن ادمین و ذخیرش به شکل دیگه یا در جای دیگه غیر از همون جایی که اکانت بقیهء کاربران هست مزیتی داشته باشه.
اگر ادمین مثل کاربران دیگه در دیتابیس و جدول عمومی باشه، سیستمهای حفاظتی مثل سیستم account lockdown ازش محافظت میکنن و نیازی به دوباره کاری هم ندارم.

بعد حالا در فکرم که چطور ادمین به سیستم معرفی بشه.
- آیا باید یک ادمین پیشفرض با مشخصات و پسورد از پیش تعریف شده داشته باشم در دیتابیس که موقع setup دیتابیس درج میشه؟
- آیا به سادگی بعد از اینکه طرف برنامه رو نصب میکنه مثل کاربران عادی یک کاربر به اسم admin رجیستر کنه و اون بعنوان ادمین سیستم درنظر گرفته بشه؟
فکر کنم این آخری بد نباشه چون طرف موقع رجیستر میتونه ایمیلش رو هم بده که اگر خیلی زود به اکانت ادمین حمله و اکانت قفل شد، بتونه از سیستم lockdown-bypass (سیستمی که یک لینک مخصوص برای لاگین رو به آدرس ایمیل یک اکانت قفل شده ارسال میکنه) استفاده کنه و نیازی به دستکاری جزییات فنی یا دوباره کاری نباشه.
- آیا باید موقع اجرای setup دیتابیس برنامه، مشخصات ادمین هم در همون موقع گرفته و اکانتش ثبت بشه؟
این روش آخر بنظر حرفه ای تر میاد اما خب بنظرم یه مقدار کار بیشتری هم طلب میکنه و فکر نمیکنم ضرورتی داشته باشه. میخوام تاحد ممکن کدنویسی زیاد و سیستم هم حجیمتر و پیچیده تر نشه.

mbf5923
شنبه 22 بهمن 1390, 20:10 عصر
بهترین راه به نظر من اضافه کردن یک فیلد با دو حالت صفر و یک هست که وقتی ادمین کاربر رو تایید کرد این فیلد 1 بشه
برای ثبت نام ادمین هم یک فیلد گذاشته بشه و درجه کاربران رو نشون بده مثلا 0 ادمین،1مدیر،2کاربر ویژه و...