PDA

View Full Version : ارور در اتصال به sql

reza69
شنبه 22 بهمن 1390, 22:52 عصر
سلام
من موقعی که می خوام از طریق sql server data base file به پایگاه داده وصل بشم این ارور رو میده
82484

82485

فرید نجفلو
شنبه 22 بهمن 1390, 23:18 عصر
این خطا بخاطره اینکه شما از اتصال نوع "فایل دیتابیس" (که فقط در نسخه Express پشتیبانی میشه) استفاده کردین واین فایل همون طور که از مسیرش هم پیداست قبلا به سرور اتچ شده.اگه شما تاکید به استفاده از این اتصال دارید باید فایل رو از سرور Deatache کنید بعد این کا رو انجام بدید

reza69
یک شنبه 23 بهمن 1390, 10:53 صبح
فایلمو dettach کردم ولی باز همین ارور رو میده.
یه سوال سوال اول: من می خوام از این طریق نرم افزارمو به sql متصل کنم چون می خوام بعد از اتمام کار و برای انتقال نرم افزار به یه کامپیوتر جدید بدون نرم افزار sql کار بکنه روش درستی انتخاب کردم؟
سوال دوم:sql2005 همون sql express هست؟
سوال سوم:آیا من با این روش دارم از sql2005 استفاده می کنم؟

فرید نجفلو
یک شنبه 23 بهمن 1390, 11:11 صبح
بیبن آقا رضا فکر کنم تو یه تاپیک در مورد این موضوع باهم گفتگو کردیم!
1-این کار فقط در نسخه های Express از sql server امکان داره
2-اتفاقا اگه از این روش استفاده کنید کاربر نهایی حتما باید sql Express داشته باشه و نسخه کامل هم به دردش نمی خوره
3-از 2005 به بعد همه sql ها نسخه express دارن که عبارتند از:
Sql Server Express 2005: همراه ویژوال استدیو 2008 عرضه شده
Sql Server Express 2008: همراه ویژوال استدیو 2010 عرضه شده
Sql Server Express 2012: هنوز کامل نیست و فقط نسخه آزمایشی داره

من هم یه توصیه دارم اگه شما قصد دارید فقط از یه پایگاه داده(مال خودتون) استفاده کنید بهتره از روش اتصال عادی استفاده کنید و اونو از طریق برنامتون به سرور Attach کنید(کدشم بعدا بهتون می دم)

reza69
یک شنبه 23 بهمن 1390, 11:46 صبح
بیبن آقا رضا فکر کنم تو یه تاپیک در مورد این موضوع باهم گفتگو کردیم!
من هم یه توصیه دارم اگه شما قصد دارید فقط از یه پایگاه داده(مال خودتون) استفاده کنید بهتره از روش اتصال عادی استفاده کنید و اونو از طریق برنامتون به سرور Attach کنید(کدشم بعدا بهتون می دم)
یعنی شما میگی از همون روش که موقع انتقال نرم افزار به یه کامپیوتر دیگه باید sql2008 رونصب کنم استفاده کنم؟ولی اکثر برنامه نویسا با این روش مشگل دارن.
حالا شما نمیتونی یه روش بهتر به من معرفی کنی؟ که نیاز به نصب sql server 2008 نباشه.
راستی کدattach رو هم بزار ممنون.
یه نکته مهم:این فایل های دیتابیس که دارم مال ویندوز قبلی ولی الان که دیتابیس جدید میسازم ، عملیات به خوبی انجام میشه.یعنی به نرم افزار وصل میشه.connection soccess full

فرید نجفلو
دوشنبه 24 بهمن 1390, 10:45 صبح
یعنی شما میگی از همون روش که موقع انتقال نرم افزار به یه کامپیوتر دیگه باید sql2008 رونصب کنم استفاده کنم؟ولی اکثر برنامه نویسا با این روش مشگل دارن
اکثر این برنامه نویسایی که شما می گید با چی مخالفن.خوب وقتی شما تو یک کامپیوتر به خواهید به بانک اطلاعاتی SQL Server دسترسی پیدا کنن باید نصبش کنن حالا چه نسخه کامل و چه نسخه Express.

حالا شما نمیتونی یه روش بهتر به من معرفی کنی؟ که نیاز به نصب sql server 2008 نباشه
چرا اتفاقا بهتره از اکسس استفاده کنید چون شمایی که با SQl Express مشکلی ندارید پس با اکسس هم ندارید (چون حداکثر حجم اطلاعات در SQL Express محدوده است به 2GB)

یه نکته مهم:این فایل های دیتابیس که دارم مال ویندوز قبلی ولی الان که دیتابیس جدید میسازم ، عملیات به خوبی انجام میشه.یعنی به نرم افزار وصل میشه.connection soccess full
نکته مهم مسئله برام مفهوم نبود!

اینم کد detach که باید در برنامتون روی سرور اجرا کنید:

EXEC sp_attach_db 'DBName','x:\MyFolder\Db.MDF','x:\MyFolder\Db.LDF'

شما تا 16 فایل رو می تونید بری دیتابیستون معرفی کنید

reza69
دوشنبه 24 بهمن 1390, 22:12 عصر
ممنون دوست من از توضیحاتت استفاده کردم.آخرش تصمیم گرفتم از همون sql server 2008 استفاده کنم.بازم ممنون.