PDA

View Full Version : انجام چند کار بعد از مینیمم سایز شدن فرم !

vahdani_d
شنبه 22 بهمن 1390, 23:43 عصر
سلام
دوستان میخوام وقتی کاربر روی دکمه MinimizeBox فرمم کلیک کرد یک سری کار ها رو برنامه انجام بده اما نمیدونم کجا و چطور کدشو بنویسم و بگم هروقت روی MinimizeBox کلیک شد یا فرم مینیمم سایز شد این کار ها رو انجام بده میشه لطفا راهنمایی کنید ؟!

ehsan_starlight
یک شنبه 23 بهمن 1390, 00:21 صبح
بسیار ساده و راحته ...

فرم یه رویداد داره به نام minimized
درون این رویداد تمام کدهات رو بنویس

vahdani_d
یک شنبه 23 بهمن 1390, 01:20 صبح
آره ممنونم اما نمیدونم این رویداد رو چطور صدا بزنم ی بهتر بگم چطور باز کنم برای نوشتن کدهای بعدی

اینو زدم اما کار نمیکنه فکر کنم اشتباه کردم لطفا بیشتر راهنمایی کنید ممنون

private void defalt_MinimumSizeChanged(object sender, EventArgs e)
{

}

mahan.2002
یک شنبه 23 بهمن 1390, 02:22 صبح
سلام

لازم نیست شما این تابع رو صدا بزنی. فقط کافیه شما کدی که میخواهید، زمان مینیمم شدن، اجرا بشه رو داخل این تابع بنویسد . اتوماتیک زمانی که به حالت مینیمم میرید خود برنامه بصورت پیش فرض اللقاعده باید اجرا بشه. کاری که میخواهید انجام بدید رو توضیح بدید .. شاید بشه راحت تر راهنماییتون کرد.

shadi khanum
یک شنبه 23 بهمن 1390, 10:20 صبح
بسیار ساده و راحته ...

فرم یه رویداد داره به نام minimized
درون این رویداد تمام کدهات رو بنویس
دوست عزیز فرم رویدادی با این نام نداره ها !! البته تا جایی که من میدونم!

vahdani_d
یک شنبه 23 بهمن 1390, 10:33 صبح
سلام

لازم نیست شما این تابع رو صدا بزنی. فقط کافیه شما کدی که میخواهید، زمان مینیمم شدن، اجرا بشه رو داخل این تابع بنویسد . اتوماتیک زمانی که به حالت مینیمم میرید خود برنامه بصورت پیش فرض اللقاعده باید اجرا بشه. کاری که میخواهید انجام بدید رو توضیح بدید .. شاید بشه راحت تر راهنماییتون کرد.

مرسی دوست عزیز اما این تابع که میگید رو نمیدونم کجاست کدهایی که میخام در زمان اجرا انجام بشه رو نوشتم و با استفاده از یک کلید انجام میشه اما اگه کاربر روی مینیمایز کلیک کنه ..... نمیدونم کجا بنویسم که اجرا بشه

vahdani_d
یک شنبه 23 بهمن 1390, 10:37 صبح
سلام

مرسی دوست عزیز اما این تابع که میگید رو نمیدونم کجاست کدهایی که میخام در زمان اجرا انجام بشه رو نوشتم و با استفاده از یک کلید انجام میشه اما اگه کاربر روی مینیمایز کلیک کنه ..... نمیدونم کجا بنویسم که اجرا بشه

ali reza mansoori 2
یک شنبه 23 بهمن 1390, 10:44 صبح
دوست عزیز فکر کنم ایم عکس گویایی همه چیز باشه
روی رویداد که در در عکس هم انتخاب شده دوبار کلیک کنی رویداد مینیمایز فرم باز میشه

shadi khanum
یک شنبه 23 بهمن 1390, 10:57 صبح
شما باید از رویداد clientSizeChanged فرم استفاده کنی دوست عزیز

shadi khanum
یک شنبه 23 بهمن 1390, 10:59 صبح
دوست عزیز فکر کنم ایم عکس گویایی همه چیز باشه
روی رویداد که در در عکس هم انتخاب شده دوبار کلیک کنی رویداد مینیمایز فرم باز میشه
دوست عزیز فک کنم اشتباه سوالشون رو متوجه شدی ها! میخواد وقتی فرم minimize میشه متوجه بشه نه وقتی minimum size فرم عوض میشه!!
باید تو clientSizeChanged بنویسی کدهات رو..

vahdani_d
یک شنبه 23 بهمن 1390, 11:23 صبح
درسته اینجا مینویسم کار میکنه اما توی همه حالات تغییر سایز در صورتی که فقط زمان مینیمایز میخوام این کار انجام بشه ممنونم از پاسخت

shadi khanum
یک شنبه 23 بهمن 1390, 12:59 عصر
درسته ، تو همه حالات تغییر سایز فرم فراخوانی میشه منتها میتونی با یه if ساده درستش کنی دوستم..
این if رو توی رویداد clientSizeChanged فرمتون بنویس ..
if (this.WindowState == FormWindowState.Minimized) { //Write your code }

vahdani_d
یک شنبه 23 بهمن 1390, 13:30 عصر
مرسی دقیقا همونی که تو فکرم بود شد مرسی مرسی

homatorabi
یک شنبه 23 بهمن 1390, 15:29 عصر
سلام.فکر کنم این بتونه کمکتون کنه!
در رویداد SizeChanged فرمتون بنویسید:
if(this.windowstate==formwindowstate.minimized)
داخل این شرط کد کارهایی که میخواهید انجام دهید را وارد کنید!

vahdani_d
دوشنبه 24 بهمن 1390, 09:04 صبح
سلام.فکر کنم این بتونه کمکتون کنه!
در رویداد SizeChanged فرمتون بنویسید:
if(this.windowstate==formwindowstate.minimized)
داخل این شرط کد کارهایی که میخواهید انجام دهید را وارد کنید!
مرسی دقیقا همین راه حلش بود درست شد ممنونم:لبخندساده: