PDA

View Full Version : مشکل در نمایش اطلاعات بانک در یک drop down و برحسب آن drop down بعدی پر شود.

arjmand67
یک شنبه 23 بهمن 1390, 10:18 صبح
سلام خسته نباشید من در سایتم نیاز به این دارم که اطلاعات بانکم رو در یک drop down نمایش دهم و برحسب آن drop down بعدی پر شود. اما مشکل اینجاست که گزینه اول دروپ دون من اینطری انتخاب می شود که حتما باید گزینه دوم رو انتخاب کنم تا بتونم در مرحله بعد گزینه دوم رو انتخاب کنم لطفا کمکم کنید تا گزینه اول در اگر در دروپ دون در حال نمایش بود فرض را بر این بگیر که انتخاب است لطفا کمکم کنید بسیار متشکرم.

mahmood_4246
یک شنبه 23 بهمن 1390, 10:25 صبح
drowp Down اول رو خاصیت AuotPostBack رو True کنید .. وقتی یه گزینه انتخاب شد تو Code Behind ، برای drowp Down دومی اظلاعات پر کنید

arjmand67
یک شنبه 23 بهمن 1390, 11:36 صبح
Autopostback هردوشون رو trueکردم و اطلاعات هردو رو نمایش میده حتی گزینه دو رو هم می تونم انتخاب کنم اما نمی دونم چه خصوصیتی از رو drop down باید تنظیم کنم که به محض اینکه صفحه لود می شود و گزینه اول که در حال نمایش است( همانی که به صورت پیش فرض فعال هست)drop down دوم را نیز براساس انتخاب پیش فرض پر کند. ممنونمی شم اگر کمکم کنید.

s_ahmadneya
یک شنبه 23 بهمن 1390, 18:32 عصر
وقتی صفحه برای بار اول لود می شود. می دانیم در DropDownList1 چه داده های پر وچه داده ای انتخاب می شود.

بنابراین
اینکه چه داده ای درDropDownList2 می ریزیم هم مشخص است نباید مشکلی داشته باشیم یعنی همانطور که درحالت انتخابDropDownList2 را پرمی کنیم درحالت اولیه هم این کار را می کنیم فقط می ماند گزینه انتخابی درDropDownList2 یعنی یکی از داده ها را بصورت پیش فرض در dd دوم انتخاب کنیم
برای اینکار کافی است دستور زیر را بنویسیم.

DropDownList2.SelectedValue = "مقدار ایدی مورد پیش فرض"

با اینکار خود مورد پیش فرض انتخاب می شود