PDA

View Full Version : تعدد کارت شبکه روی یک کامپیوتر ؟!

پنج شنبه 15 آبان 1382, 23:54 عصر
با سلام خدمت اساتید محترم
من شبکه ای دارم با 10 ایستگاه که روی هر کدام ویندوز xp نصب شده و سروری که روی آن ویندوز سرور2003 نصب شده است. سرعت شبکه 100 مگابیت است و در حال حاضر روی سرور یک کارت شبکه نصب شده است. می خواستم بدانم اگر تعداد کارت شبکه روی سرور را بیشتر کنم ( دو یا سه کارت ) آیا سرعت دسترسی ایستگاهها به اطلاعات روی سرور بیشتر خواهد شد یا نه؟
ضمنا چه مارک کارت شبکه را پیشنهاد می کنید تا شبکه قویتر و پر سرعت تری بدست آید ؟
با تشکر

be_kh
شنبه 09 مهر 1384, 12:50 عصر
چرا میخواین کارت شبکه استفاده کنید؟

mnajafi
شنبه 09 مهر 1384, 14:54 عصر
با سلام خدمت اساتید محترم
می خواستم بدانم اگر تعداد کارت شبکه روی سرور را بیشتر کنم ( دو یا سه کارت ) آیا سرعت دسترسی ایستگاهها به اطلاعات روی سرور بیشتر خواهد شد یا نه؟
ضمنا چه مارک کارت شبکه را پیشنهاد می کنید تا شبکه قویتر و پر سرعت تری بدست آید ؟
با تشکر

چرا همچین فکری می کنید! سرعت شبکه شما به اندازه سرعت کارت شبکه وجنس اون ،نوع کابل ، تنظیمات سرور وجند عامل دیگه بستگی داره .با افزودن کارت شبکه هیچ مشکلی از شما حل نمی شه.تعدد کارت شبکه در جاهای دیگری به درد می خوره همین.3com ,micro net به نظر من گزینه های بدی نیستند.

mhjb
شنبه 09 مهر 1384, 17:20 عصر
اگر جایی دیدی که روی یه سرور دو تا کارت شبکه نصبه برای این منظور نیست بلکه برای کارهای دیگه مثل تعریف Proxy و ... است.

mRizvandi
سه شنبه 12 مهر 1384, 07:42 صبح
سلام

برای افزایش سرعت شبکه خیلی کارهای دیگه باید انجام بدی نه اینکه فقط تعداد کارتها رو زیاد کنی.
با توجه به توضیحاتی که دادی نباید همچین بار ترافیکی سنگینی داشته باشی. پس ساختار و امکانات شبکه ات رو دقیق مشخص کن تا به جای تعدد کارت راه حل های بهتری ارائه بشه.