PDA

View Full Version : سوال: نمونه فایل اکسس

farshad 007
دوشنبه 24 بهمن 1390, 08:52 صبح
سلام
در یکی از فایل های اکسس 2010 که بعنوان نمونه پروژه های آماده اکسس ارائه می گردد. زیر فرمی ساخته شده که بعد از وارد کردن اطلاعات درون فیلد ها بصورت خودکار فرم کپی پیس شده و این عمل هربار تکرار می گردد.
نمونه فایل پایین میزارم.
لطفا به تب Guardian information مربوط به فرم Student Details توجه فرمایید.
برای ساخت چنین فرمی چی کار باید کرد لطفا راهنمای فرمایید.
82575

wolfstander
دوشنبه 24 بهمن 1390, 09:53 صبح
سلام اطلاعات فرم کپی و پیست نمیشه
شما فرمت رو به صورت Continuous Formsدرست کن
به همین صورت درمیاد
البته فکر کنم منظورت اینه که مثلا وقتی انتخاب میکنی که نام پدر دانش آموز رو وارد کنی، خودش فورا ً یه باکس خالی دیگه باز میکنه
اگه درست فهمیده باشم ، راه حلش هم همون Continuous Forms هست

farshad 007
دوشنبه 24 بهمن 1390, 13:53 عصر
ممنون
یه سوال دیگه هم دارم اگر لطف کنید
توی همین برنامه یه زیر فرم وجود داره. آیا این زیر فرم بصورت مستقل درست شده؟ (منظورم بدون ساخت فرم اصلی)
اگر اینطوره چطور میشه این کارو کرد؟
من یه زیر فرم توی برنامه خودم درست کردم ولی مثل این برنامه اجازه continuous forms بهم نمیده.
و توی این برنامه در صورتیکه کوئری حذف کنیم دیگه زیر فرم اجرا نمیشه؟ چرا؟ (نتونستم رابطشونو پیدا کنم)

aromega65
دوشنبه 24 بهمن 1390, 22:18 عصر
ممنون
یه سوال دیگه هم دارم اگر لطف کنید
توی همین برنامه یه زیر فرم وجود داره. آیا این زیر فرم بصورت مستقل درست شده؟ (منظورم بدون ساخت فرم اصلی)
بله
اگر اینطوره چطور میشه این کارو کرد؟
به روشی که دوستمون توضیح دادن
من یه زیر فرم توی برنامه خودم درست کردم ولی مثل این برنامه اجازه continuous forms بهم نمیده.
نمونه بزار تا مشکلشو حل کنیم
و توی این برنامه در صورتیکه کوئری حذف کنیم دیگه زیر فرم اجرا نمیشه؟ چرا؟ (نتونستم رابطشونو پیدا کنم)
رابطشون اینه که اون کوئری سورس فرم مورد نظر بوده و با پاک کردنش شما منبع داده رو از فرم میگیرید

farshad 007
دوشنبه 24 بهمن 1390, 23:25 عصر
پس برای ساختن یک ساب فرم بدون فرم اصلی باید یک کوئری تعریف کنم و بعد فرم از اون بگیرم؟
آیا این فرم با جدول اصلی در ارتباط هست؟ و مقادیری که وارد می کنم می تونم بصورت گزارش استخراج کنم؟

wolfstander
سه شنبه 25 بهمن 1390, 08:38 صبح
سلام
در مورد سوالت ای آقافرشاد جیمزباند 007
:لبخند:
عرضم به حضورت که من تو این زمینه فرم و ساب فرم، یه بچه مشکل خوردم که اصولا ً تلاش میکنم ازش استفاده نکنم به این صورت که دوتا فرم رو به هم متصل کنم
حالا من چیکار میکنم؟
این کار رو
فرض کن جدول 1 اینا باشه:
کد پرسنلی- نام و نام خانوادگی
جدول دو:
اسم اعضای خانواده اون فرد
حالا جدول دو رو اینطوری میچینم:
کدپرسنلی - نام - نسبت
خوب این دو تا رو با اجازه ات به هم وصل نمیکنم
اگه گفتی چیکار میکنم؟
از هر دو تا فرم میسازم
فرم فرزندان رو میام بعنوان ساب فرم بدون هیچ اتصالی میندازم روی فرم اصلی
یه آیدی گلوبال میسازم به اسم کد پرسنلی
و در ساب فرم میگم هر زمان فردی روی ساب فرم کلیک کرد، مقدار کدپرسنی برابر کد گلوبال بشه
اینطوری
تو حذف و اضافه و ادیت و دسترسی دادن دچار مشکل نمیشم
تو کوئری گرفتم کارم راحت تر میشه
و ...
حالا مشکل ساب فرم چی بوده که این راه حل رو زدم
دکمه وسط ماوس میچرخید یا کاربر انگولک میکرد ، حذف میکرد یا یه کارای عجیب و غریب دیگه، سیستم میپکید نامرد
شایدم من بد طراحی کرده بودم ها
ولی نمیشد اونجوری که من لازم دارم از سیستم استفاده کرد
من این راه رو به کار بردم و خودمو از باگ گیری فرم و ساب فرم متصل به هم، رها کردم
عجب آدم ناجوری هستم
مگه نه؟
:لبخندساده:

aromega65
سه شنبه 25 بهمن 1390, 22:43 عصر
دوستمون درست میگه
من هم همین نظر رو دارم و تقریبا از همین روش استفاده میکنم
البته برای کلید وسط موس من یه ماژول خوب پیدا کردم که بدون فایل ضمیمه دیتابیس کار میکنه