PDA

View Full Version : سوال: آیا گوگل سرویس لاگین دو مرحله رو ثبت کرده و تحت کپی رایت برده یا اینکه نیازی به این کار نبود؟

idocsidocs
دوشنبه 24 بهمن 1390, 13:12 عصر
قبلا گوگل سرویس لاگین دو مرحله ای رو راه انداخته بود. بعد از مدتی یاهو این سرویس رو توی سایت خودش استفاده کرد.

سوالی که پیش می یاد اینه که یاهو مجوزهای لازم رو از گوگل گرفته یا نه.

لطفا در این مورد توضیح بدید.

eshpilen
دوشنبه 24 بهمن 1390, 21:07 عصر
لاگین دو مرحله ایش رو ندیدم. چطوری یعنی؟

idocsidocs
دوشنبه 24 بهمن 1390, 22:17 عصر
لاگین دو مرحله ایش رو ندیدم. چطوری یعنی؟

lموقع لاگین علاوه بر رمز یه شماره هم به موبایل ارسال می کنن که اون رو هم باید وارد کنید. بعد از گوگل یاهو هم این قابلیت رو به سایتش اضافه کرد.
حالا می خوام بدونم که این قابلیت جایی ثبت شده و یاهو از گوگل مجوز این کار رو گرفته یا نه؟
در کل لطفا در این مورد توضیح بدید.

eshpilen
دوشنبه 24 بهمن 1390, 22:24 عصر
نه بابا این سیستم که میگی قدیمی تر از این حرفاس.
قبلا حداقل دوبار راجع به این روش در اینترنت خونده بودم. دقیقا یادم نیست چه مقاله ای و کجا. شاید ویکیپدیا بود، شایدم جای دیگه.

------------

آهان بیا اینم یه نمونه که دقیقا همین روش رو توضیح داده: http://en.wikipedia.org/wiki/Out-of-band#Authentication

چند سال پیش هم در این مورد چیزی خونده بودم. و بنظرم استفاده از این سیستم قدمت زیادی داره و تاحالا شرکتها و سایتهای مختلفی ازش استفاده کردن.
فکر نمیکنم به هیچ وجه اختراع گوگل باشه.

idocsidocs
دوشنبه 24 بهمن 1390, 22:33 عصر
قبلا حداقل دوبار راجع به این روش در اینترنت خونده بودم. دقیقا یادم نیست چه مقاله ای و کجا. شاید ویکیپدیا بود، شایدم جای دیگه.
یعنی کسی این روش رو ثبت نکرده و همینطوری می شه از این روش توی سایتهای بزرگ هم استفاده کرد؟

eshpilen
دوشنبه 24 بهمن 1390, 22:36 عصر
جایی چیزی راجع به انحصارش نخوندم.
فکر میکنم استفاده برای عموم آزاد است!!
اگر قدیم انحصاری هم داشته یحتمل تا الان باید مدت اعتبار انحصارش تموم شده باشه.
بهرحال این روش رو برای همه جا و همه کاری که نمیشه استفاده کرد یا صرف نداره.
بیشتر برای چیزهای مهم مثل عملیات بانکی و مالی استفاده میشه تاجاییکه میدونم.

idocsidocs
دوشنبه 24 بهمن 1390, 23:12 عصر
البته این موارد که تکنولوژی جدیدی نیستن و فقط یه روش به حساب می یان.

این روش ها رو هم می شه ثبت کرد؟ توی ایران و توی خارج چطور می شه این روش ها رو بررسی کرد و اگر جدید نبودن ثبت کرد؟