PDA

View Full Version : آیا اندروید فارسی فقط از راست چین بودن پشتیبانی می‌کنه یا از راست به چپ هم پشتیبانی می‌کنه؟

amir_saniyan
دوشنبه 24 بهمن 1390, 13:22 عصر
با سلام

آیا اندروید فارسی فقط از راست چین بودن پشتیبانی می‌کنه یا از راست به چپ (RTL) هم پشتیبانی می‌کنه؟

* نکته: متنی که راست چین باشه خیلی فرق داره با متنی که RTL باشه. متن‌های چپ به راست (LTR) راست چین با نقطه انتهای متن، پرانتز و ... خیلی مشکل دارند. نمونه‌اش زمانی که می‌خواهید با یاهو میل جدیدی بفرستید، سعی کنید متن رو راست چین کنید بعد ببینید چه مشکلاتی با فارسی داره.

اگه بخواهیم متن RTL باشه باز هم باید gravity رو به راست تنظیم کنیم یا فقط این کمک می‌کنه که راست چین بشه و مشکل همچنان پابرجاست؟

و یک سوال دیگه: آیا پایین‌ترین نسخه برای پشتیبانی فارسی 2.2 هست؟

srfarzad
سه شنبه 25 بهمن 1390, 00:48 صبح
نه 2 هم پشتیبانی می کنه

Mbt925
دوشنبه 08 اسفند 1390, 09:38 صبح
در حال حاضر، به صورت پیش فرض، از فارسی پشتیبانی نمیشه. و متن های ترکیبی که شامل فارسی+ انگلیسی یا فارسی + اعداد هستند مشکل دارن و به هم میریزن

بعضی شرکت ها مثل سامسونگ اومدن رام های خودشون رو دستکاری کردن و پشتیبانی از فارسی هم اضافه کردن، بنابراین مشکلی که گفتم در خیلی از موبایل های سامسونگ دیده نمیشه.

با تنظیم gravity="right" فقط متن به سمت راست منتقل میشه و RTL نمیشه.

alimooghashang
سه شنبه 23 اسفند 1390, 12:25 عصر
خب با این اوصاف چاره چیه؟ من اگه بخوام یک متن رو راست به چپ کنم باید انگلیسی و فارسیش رو از هم جدا کنم!!؟

Mbt925
سه شنبه 23 اسفند 1390, 13:46 عصر
خب با این اوصاف چاره چیه؟ من اگه بخوام یک متن رو راست به چپ کنم باید انگلیسی و فارسیش رو از هم جدا کنم!!؟

1. می تونید از متن ترکیبی به صورت معمولی استفاده کنید و برنامتون روی بعضی موبایل ها (مثل سامسونگ ها) بدون مشکل متن رو نمایش میده. (بیخیال بقیه موبایل ها بشید)

اگه می خواید برنامتون رو همه موبایل ها متن رو درست نمایش بده، می تونید بخش های فارسی و انگلیسی رو هم از هم جدا کنید.
یا اینکه خودتون متن رو رسم کنید، مثل کتابخونه ای که در امضای من هست. این کتابخونه هم ReShaping رو انجام میده و هم BitMap Drawing

alimooghashang
سه شنبه 23 اسفند 1390, 13:59 عصر
برنامه من برای یک تبلت هست که فارسی هم روش نصب نیست :D

ولی فونت فارسی رو نمایش میده، البته چون عربی نصبه روش!

من میخوام عدد هام رو به فارسی نشون بده نه انگلیسی!
این راهی نداره؟

Mbt925
سه شنبه 23 اسفند 1390, 14:03 عصر
ببینید، اگه نسخه ی آندرویدی که روش نصبه، بالاتر از 2.2 باشه، می تونید از یونیکد به راحتی استفاده کنید. بنابراین برای نمایش فارسی اعداد، می تونید از کد اعداد فارسی بجای انگلیسی استفاده کنید. "به نویس" تابعی برای تبدیل این موارد هم داره.

alimooghashang
سه شنبه 23 اسفند 1390, 14:07 عصر
بله 2.3.1 روش نصبه!

جدا؟ میشه راهنمایی کنید که کد های یونیکدش به چه صورت میشه!؟ از 0 تا 9!
ممنون

Mbt925
سه شنبه 23 اسفند 1390, 14:13 عصر
توی Character Map ویندوز به راحتی میتونید مشاهدشون کنید.

alimooghashang
سه شنبه 23 اسفند 1390, 14:14 عصر
توی Character Map ویندوز به راحتی میتونید مشاهدشون کنید.

بله ممنون
داخل string چطوری جای داده میشه؟

Mbt925
سه شنبه 23 اسفند 1390, 14:27 عصر
http://code.cside.com/3rdpage/us/javaUnicode/converter.html