PDA

View Full Version : سوال: تعداد قطعي اينترنت يك شركت isp

ravand
دوشنبه 24 بهمن 1390, 13:23 عصر
سلام
من تصميم دارم يه سايتي بسازم و ip سرور يك شركت isp رو بهش بدم و در روز به اين ip پينگ كنه و قطع يا وصل بودن اينترنت اون شركت رو در بانك اطلاعاتي ثبت كنه. الان اگه اينترنت شما با كانكشن باشه اگه روي كانكش در تاسك بار كليك كنيد در پنجره ي باز شده به تب Details برويد و در قسمت server IP address آي پي سرور شركت ارائه دهنده ي اينترنت رو نوشته.
اين كار رو براي اين ميكنم كه افراد قبل از خريد اينترنت از مقدار قطعي اينترنت اون شركت مطلع بشن.
به نظر شما روش خوبيه؟
اين وسط يه مشكل هست اونم اينكه اين آي پي سرور رو فردي كه ميخواد اينترنت بخره چجوري پيدا كنه؟ آيا حتما بايد يه نفر رو گير بياره ازش بپرسه؟ يا از طريق سايت خود شركت هم ميشه پيدا كرد؟
البته اينم ميدونم كه آي پي سايت ربطي به آي پي سرور شركت اينترنت كه اينترنت ارائه ميده نداره.
آيا بانك اطلاعاتي توي اينترنت هست كه همه ي اين ip ها رو نوشته باشه؟

shahriyar3
دوشنبه 24 بهمن 1390, 15:11 عصر
كد پينگ سادست نحوه استفادش ولي ...

<?php $ip = $_SERVER['4.2.2.4']; exec("ping -n 4 $ip 2>&1", $output, $retval); if ($retval != 0) { echo "no!"; } else { echo "yes!"; } ?>

ولي خوب به اين راحتي هم كه فكر ميكنيد نيست
روي سرور ها فايروال نصب هست اگر يك ip در ثانيه تعداد درخواست هاش زياد بشه drop ميشه اگر مدير سرور فايل هاي log و بررسي كنه و توي 24 ساعت پينگ شما رو روي سرورشون ببينه حتما ip سرور شما رو بن ميكنه

ravand
دوشنبه 24 بهمن 1390, 16:08 عصر
خيلي ممنون ولي من كد پينگ رو نمي خواستم.
اينم يه نمونه ساده ترش هست:

<?php
$site='86.168.45.1';
System("ping $site");
?>
حالا اگه من بيام برنامه اي بنويسيم كه هر 5 دقيقه چك بكنه بازم اين اتفاقي كه شما ميگيد مي افته؟
خوب من سايت هايي رو ميشناسم كه اصلا براي پينك كردن ساخته شدن . سايت هاي با عنوان مانيتورينگ، كه ميان سرور يك شركت ارائه دهنده ي هاست رو بررسي ميكنند ببينند كه اين سرور چقدر قطعي داره؟ تا كسي كه ميخواد هاست بخره قبل از خريد از قطعي سرور سايت مطلع بشه.
نميدونم ، شايد اين موضوعي كه شما ميگيد فقط براي شركت هاي ارائه دهنده ي اينترنت صادق باشه و در مورد شركت هاي فروش هاست نباشه.
اگه بتونم براي شركت هاي فروش هاست هم استفاده كنم خيلي خوبه
متشكرم.

MostafaEs3
دوشنبه 24 بهمن 1390, 17:10 عصر
//////////

shahriyar3
دوشنبه 24 بهمن 1390, 19:06 عصر
خيلي ممنون ولي من كد پينگ رو نمي خواستم.
اينم يه نمونه ساده ترش هست:

<?php
$site='86.168.45.1';
System("ping $site");
?>
حالا اگه من بيام برنامه اي بنويسيم كه هر 5 دقيقه چك بكنه بازم اين اتفاقي كه شما ميگيد مي افته؟
خوب من سايت هايي رو ميشناسم كه اصلا براي پينك كردن ساخته شدن . سايت هاي با عنوان مانيتورينگ، كه ميان سرور يك شركت ارائه دهنده ي هاست رو بررسي ميكنند ببينند كه اين سرور چقدر قطعي داره؟ تا كسي كه ميخواد هاست بخره قبل از خريد از قطعي سرور سايت مطلع بشه.
نميدونم ، شايد اين موضوعي كه شما ميگيد فقط براي شركت هاي ارائه دهنده ي اينترنت صادق باشه و در مورد شركت هاي فروش هاست نباشه.
اگه بتونم براي شركت هاي فروش هاست هم استفاده كنم خيلي خوبه
متشكرم.
اگر با فاصله زماني مشخص پينگ ارسال كنيد فكر نميكنم مشكلي پيش بياد
روي هيچ سروري مشكلي نداره اجرا كردنش ولي منظورم اين بود اجرا كردن اين اسكريپت بصورت ممتد باعث اشكال ميشه فقط

ravand
دوشنبه 24 بهمن 1390, 20:51 عصر
ببین راوند .. این فانکشن توی خیلی از هاست ها احتمالا باید غیر فعال باشه ... اگه خواستی من میتونم یک قسمتی از سرور مجازی خودم رو مجانی برای کارت بهت بدم که متصل کنی به سایتت .... چون سرور هست و کانفیگش دست خودمونه !

از لطف شما متشكرم.
بله حق با شما بود من اين تابع رو روي يه سرور امتحان كردم و اصلا كار نميكرد.:ناراحت:
بدجور حالم گرفته شد . نميدونم چرا دست روي هر كاري ميزنم به بن بست كشيده ميشه :لبخند:
نميدونم شايدم سرور من رايگان بوده براي همين كار نميكرده.
بايد برم دنبال يه فكر ديگه ، شايدم بايد بگردم يه تابع ديگه پيدا كنم
متشكرم

MostafaEs3
دوشنبه 24 بهمن 1390, 21:05 عصر
//////////

shahriyar3
دوشنبه 24 بهمن 1390, 21:42 عصر
آقا مشكلي نداره كه
ميتوني از راه هاي جايگزين انجام بدي
اين بسته pear رو دانلود كن روي هاست نصب كن و طبق فايل راهنما ازش استفاده كن
http://pear.php.net/package/Net_Ping/redirected

MostafaEs3