PDA

View Full Version : سوال: نشان ندادن کارکتر

mojahed.morteza
دوشنبه 24 بهمن 1390, 14:27 عصر
سلام میخوام تو تکس باکسم که عددی هست تعداد تو کارکتر نشان داده نشود
میششه یه راهنمایی کنید دوستان. ممنون

Abbas Amiri
دوشنبه 24 بهمن 1390, 20:49 عصر
منظور شما واضح نیست ولی اگر می خواهید بصورت ستاره نشان داده شود خصوصیت Inout Mask آنرا Password انتخاب کنید

mojahed.morteza
سه شنبه 25 بهمن 1390, 08:30 صبح
درسته ببخشد عجله ای بود منظورم اینکه من یه تکس یاکسی عددی مثلا فرض کنبد الان مقدار 6000 است من میخوام دو صفر اخر را بردارم و فقط 60 باقی بماند یعنی از هر مقداری که من میدهم دهگان ان را بردارد خیلی ممنون

bita_ziba77
سه شنبه 25 بهمن 1390, 09:05 صبح
با سلام از تابع Left استفاده نماييد مثلا :
شما اگر در Text1 عدد 6000 را داريد در يك Textbox ديگر فرمول زير را كپي نماييد:

=Left([Text1],2) با تشكر

mojahed.morteza
سه شنبه 25 بهمن 1390, 09:34 صبح
دستتوون درد نکنه ببخشید یه سوال دیگه هم برام پیش امد اگر بخوام بگم که مقدار درعدد اخر را با صفر مساوی کن چی کار کنم مثلا یه تکس باکس داری با فرمت "000:00" که برای ساعت های انبوه مثلا ساعت کاری در ماه میخوام این دوتا مقدار اخر را تبدلیل به صفرکنه ممنون

emami.sie
سه شنبه 25 بهمن 1390, 10:10 صبح
درسته ببخشد عجله ای بود منظورم اینکه من یه تکس یاکسی عددی مثلا فرض کنبد الان مقدار 6000 است من میخوام دو صفر اخر را بردارم و فقط 60 باقی بماند یعنی از هر مقداری که من میدهم دهگان ان را بردارد خیلی ممنون

با سلام از تابع Left استفاده نماييد مثلا :
شما اگر در Text1 عدد 6000 را داريد در يك Textbox ديگر فرمول زير را كپي نماييد:
کد HTML:
=Left([Text1],2)
خوب حالا اگر عدد موردنظر 4 رقمي نبود و مثلا 5 رقمي بود چي؟ (چون فرمودن هر مقداري)
به نظر من بهتره در Text 2 بنويسيد : (Int(Text1/100= و يا (Left([text1];Len([text1])-2=
موفق باشيد
يا علي

emami.sie
سه شنبه 25 بهمن 1390, 10:29 صبح
دستتوون درد نکنه ببخشید یه سوال دیگه هم برام پیش امد اگر بخوام بگم که مقدار درعدد اخر را با صفر مساوی کن چی کار کنم مثلا یه تکس باکس داری با فرمت "000:00" که برای ساعت های انبوه مثلا ساعت کاری در ماه میخوام این دوتا مقدار اخر را تبدلیل به صفرکنه ممنون
سلام
(با فرض اينكه مجموع ساعات در Text2 باشه)
ميتونيد در يك تكست باكس جديد بنويسيد: =Left([text2];Len([text2])-3) & ":" & "00"
يا علي

mojahed.morteza
سه شنبه 25 بهمن 1390, 11:33 صبح
اقای امامی عزیز استاد عزیزم میشه یه نمونه بزارین اخه من یکم گیرایم ضعیفه

emami.sie
سه شنبه 25 بهمن 1390, 12:17 عصر
نمونه رو ببينيد دوست من...
يا علي

mojahed.morteza
سه شنبه 25 بهمن 1390, 12:23 عصر
عزیز جان این را داشتم ولی مشکلم را حل نکرد خوب ارایه ای که کار را انجام دهد

emami.sie
سه شنبه 25 بهمن 1390, 12:33 عصر
عزیز جان این را داشتم ولی مشکلم را حل نکرد خوب ارایه ای که کار را انجام دهد
سلام
منظورتون رو در مورد مشكلم را حل نكرد متوجه نميشم؟!! شما مي خواستيد اين كار رو انجام بديد:

و اگه به تكست باكس نارنجي پايين فرم توجه كنيد ، خواستتون برآورده شده...
اگر منظورتون چيزه ديگه اي هستش بفرماييد تا اگه بتونم كمك كنم...

mojahed.morteza
چهارشنبه 26 بهمن 1390, 08:20 صبح
منظورم آرایه ای که این مربوط به این کارکتر ها میشود چه چیز ها یهست

emami.sie
چهارشنبه 26 بهمن 1390, 08:39 صبح
منظورم آرایه ای که این مربوط به این کارکتر ها میشود چه چیز ها یهست
خيلي عذر مي خوام، ولي من باز هم منظورتون رو متوجه نميشم...
ببينيد شما چاره اي جز استفاده از اين تابع براي جمع ساعات كاري در اكسس نداريد چون خود اكسس تابعي براي جمع ساعاتي كه بيشتر از 24:00 بشه نداره... (پس نميشه كه كارتون رو راه نندازه)
خوب حالا منظورتون از آرايه و كاركترها چيه اينجا؟ (كدوم آرايه؟ كدوم كاركتر؟) و كلا هدفتون از صفر كردن 2 رقم آخر چيه؟؟