PDA

View Full Version : اجرای کوئری و بستن کانکشن

ali_kolahdoozan
دوشنبه 24 بهمن 1390, 18:30 عصر
سلام

من یک چیزی میخواهم که یک دستور محاسبه را روی سرور اجرا کنم و برنامم رو ببندم و برم پی کارم . یعنی کانکشن رو ببندم. هیچ برنامه واسطی هم نمی خواهم . آیا همچین کاری شدنی است ؟

crazy_1892
دوشنبه 24 بهمن 1390, 22:26 عصر
connection con=new connection("ادرس کانکشن");
con.open();
دستورات
con.close();

vahdani_d
سه شنبه 25 بهمن 1390, 01:29 صبح
سلام

من یک چیزی میخواهم که یک دستور محاسبه را روی سرور اجرا کنم و برنامم رو ببندم و برم پی کارم . یعنی کانکشن رو ببندم. هیچ برنامه واسطی هم نمی خواهم . آیا همچین کاری شدنی است ؟
سرورتون چی هست ؟
میشه بیشتر توضیح بدبد

in_chand_nafar
سه شنبه 25 بهمن 1390, 07:31 صبح
یه زحمت بکش بگو تو چه برنامه اس می خوای این کار رو انجام بدی تا بگیم با چه دستوراتی این کار رو انجام بدی

منظورت توی چه برنامه ای آیا C# ,....
موفق باشید

ali_kolahdoozan
سه شنبه 25 بهمن 1390, 12:38 عصر
دوستان عزیز

سوال رو متوجه نشدید . اولا سرور بنده SQL Azure است . من میخام چون Query من سنگین است و ضمننا نیازی ندارم برنامه را باز نگه دارم . یک چیزی شبیه یک پیام بفرستم و برم پی کارم . Query من هم نتیجه خاصی نداره . باید یک سری رکورد را UPDATE کنه و بعدا من بیام سراغش . یک چیزی مثل Schedule لازم دارم اما میخام با دستور اجرا بشه . یعنی با زدن یک دکمه در برنامه این روند شروع به کار کنه و بره پی کارش . من لازم نیست منتظرش بمونم . اما چون کانکشن باید باز بمونه ، برنامه منم باید باز بمونه و من این رو نمیخام .

ali_kolahdoozan
سه شنبه 25 بهمن 1390, 12:39 عصر
connection con=new connection("ادرس کانکشن");
con.open();
دستورات
con.close();

جواب زیبایی بود . 1 ساعتی میخندیدم . اما ممنون . دستت درد نکنه . شما نیتت خیر بوده

in_chand_nafar
سه شنبه 25 بهمن 1390, 12:48 عصر
Service Broker این قابلیتی است که برای کار شما SQL Serverدر سال 2005 اون رو ایجاد کرده است
برای کار هایی که به شکل Deferred Processing هستند
بحثش مفصل و طوالانی توی سایت سرچ کن یه سری دیتا گیر میاری بعد اگر مشکلی داشتی در خدمت هستیم
http://searchsqlserver.techtarget.com/tutorial/SQL-Server-Service-Broker-Tutorial-and-Reference-Guide
http://www.mssqltips.com/sqlservertip/1836/sql-server-service-broker-example-on-how-to-configure-send-and-receive-messages/
به چیز دیگه یه سری راه های ساده هم وجود داره
1 - مثلا یه جاب به قول خودت تعریف کنی و اون رو اجرا کنی برنامه را هم ببندید این حالت رو من برای بکاپ اجرا کردم و نتیجه گرفتم
2- و...

در ضمن از شما بعید است
فکر کنم به جای اینکه به جواب های دیگران بخندید سوال خود را تکمیل ارائه دهید تا جواب خوب و دقیق در اختیار شما قرار گیرد

ali_kolahdoozan
سه شنبه 25 بهمن 1390, 18:44 عصر
1- دستت نره لای در
2- فقط حالت روحی خودم را بیان کردم قصد آزار کسی نبود. اتفاقا سادگی جوابش قشنگه .

in_chand_nafar
سه شنبه 25 بهمن 1390, 20:20 عصر
دستت طلا
زياد اصفهان ميام . با هم هماهنگ باشيم ببينمت البته نمي خواهم تلپ شم (شوخي بود)
موفق باشيد

ali_kolahdoozan
چهارشنبه 26 بهمن 1390, 05:31 صبح
آقا ما ایران نیسیم خیلی وقته . شرمنده .

دقت کرده باشی نوشتم SQL Azure . در ایران که نیست .