PDA

View Full Version : تنظیمات اصلی سایت

ali786
دوشنبه 24 بهمن 1390, 19:02 عصر
سلام
در همه سایت ها لازم است تا یک سری تنظیمات توسط مدیر سایت انجام بشود که این تنظیمات در بیشتر صفخات باید فرآخوانی شوند مانند نام سایت ، تعداد مطالب در هر صفحه ، نوع نمایش تاریخ و ....

برای این منظور می توان در دیتابیس یک جدول به این کار اختصاص داد و یا تنظیمات را در یک فایل متنی ذخیره نمود .

استفاده از فایل متنی باعث می شود تعداد درخواست ها از دیتا بیس کمتر شود اما مدیریت اطلاعات سخت تر است و استفاده از دیتا بیس هم راحتی و نظم بیشتر دارد .

دوستان کدام راه را پیشنهاد می کنید ؟ به چه دلیل ؟

ممنون

SadeghPro19
دوشنبه 24 بهمن 1390, 19:40 عصر
شخصا دیتابیس رو برای اینکار می پسندم چون هم کار کردن باهاش راحته و هم انعطاف پذیر و مهمتر از همه امنیتش خیلی بیشتر از استفاده از فایل هست..

MMSHFE
سه شنبه 25 بهمن 1390, 07:31 صبح
با سلام، من خودم شخصاً از فایل config.php برای اینکار استفاده میکنم و هرجا لازم باشه، اون رو ضمیمه میکنم چون یکسری اطلاعات هست که اونها هم ممکنه تغییر کنه (مثل اطلاعات موردنیاز برای اتصال به دیتابیس) که قاعدتاً نمیشه اینها رو توی دیتابیس ذخیره کرد. درنتیجه از اونجا که درهرحال نیاز به یک فایل برای اینگونه تنظیمات هست، خوب بقیه رو هم همونجا میگذارم چون امنیت اونها درجه اهمیت کمتری از این اطلاعات داره. بعلاوه وقتی اطلاعات توی یک فایل PHP باشه، میشه با کمک دستورات، جلوی درخواست مستقیمش رو گرفت و کاری کرد که فقط بشه اون رو ضمیمه کنیم و مستقیماً ازطریق آدرس قابل دسترسی نباشه. همچنین توسط دامنه ها و سایتهای دیگه هم نشه اون رو ضمیمه کرد. موفق باشید.

esi022
سه شنبه 25 بهمن 1390, 07:49 صبح
برای این منظور می توان در دیتابیس یک جدول به این کار اختصاص داد تا کاربر خودش بتواند آنها را تغییر دهد.
سپس آن را در فایل ذخیره نمود و از آنجا خواند
بنده از این روش استفاده می کنم