PDA

View Full Version : مشکل با اسامی دو قسمتی و خالی بودن عکس

lahtagolfa
سه شنبه 25 بهمن 1390, 10:59 صبح
سلام
1- من یه دکمه جستجو و یه تکست باکس دارم که براساس نام و نام خانوادگی جستجو می کنه تو جدولم این دو تا رو جدا گرفتم برای جدا کردن اون و مقایسه با جدولم از کد زیر استفاده کردم ولی مشکل این جاست که وقتی یه اسم دو قسمتی باشه مثلا محمد رضا اکبری اون وقت محمد رو تو نام و رضا رو تو فامیلی میریزه میشه کمکم کنید.
char

[] sep = { ' ' };

nameandfamily = SearchtextBox.Text.Trim();

String[] res = nameandfamily.Split(sep);

n=nameandfamily.IndexOf(

" ");

if (n>0)

{

data.name = res[0];

data.family = res[1];

2-من توی فرم ثبت نام خود عکس رو تو جدولم ذخیره می کنم و عکس می تونه null باشه ولی وقتی می خوام بدون عکس ثبت کنم ارور می ده و ثبت نمی کنه ارورش رو قسمته کانورت به ور باینری هست چطوری بگم وقتی null توش نره که بخواد به کانورتش ارور بده؟

nima.sh
سه شنبه 25 بهمن 1390, 12:40 عصر
سلام....
برای سوال اول:
میتونی با دستور sql نام و نام خانوادگی رو اول با هم جمع کنی البته با یه فاصله(' ') بعدش متونی search کنی..
به این صورت:
"select * from [table name] where [first name] +' ' + [last name]=@fl"
comm.Parameters.AddWithValue("@fl", textbox1.Text);
برای سوال دوم:
میتونی بگی اگه openfiledialog هیچ انتخابی نداشت یا آدرس اون عکس(Tostring) رو توی textbox بذار،اگه خالی بود که رد بشه،در غیر این صورت در جدول ذخیره بشه...

lahtagolfa
سه شنبه 25 بهمن 1390, 14:42 عصر
سلام....
برای سوال دوم:
میتونی بگی اگه openfiledialog هیچ انتخابی نداشت یا آدرس اون عکس(Tostring) رو توی textbox بذار،اگه خالی بود که رد بشه،در غیر این صورت در جدول ذخیره بشه...

من این کارو کردم این بار ارور نمیده ولی ثبت نمی کنه بررسی کردم مشکلش نبودن عکس بود در صورتی که تو جدول این فیلد می تونه null باشه اصلا نمی دونم چی کنم

nima.sh
سه شنبه 25 بهمن 1390, 20:20 عصر
من این کارو کردم این بار ارور نمیده ولی ثبت نمی کنه بررسی کردم مشکلش نبودن عکس بود در صورتی که تو جدول این فیلد می تونه null باشه اصلا نمی دونم چی کنم
میتونی منظورتو واضح تر بیان کنی....
وقتی عکسی نیست،فیلد خالی میمونه دیگه....