PDA

View Full Version : بارکد خوان

mehran126
سه شنبه 25 بهمن 1390, 20:54 عصر
سلام
من میخوام یه برنامه بارکد خوان بنویسم ولی نمیدونم که واسه این کار باید imagre processing انجام بشه یا راههای ساده تری هم هست . آخه در پایان این برنامه باید روی میکرو پیاده سازی بشه .

اگه راهنمایی کنین خیلی ممنون میشم .

مصطفی ساتکی
چهارشنبه 26 بهمن 1390, 21:01 عصر
نه راه ساده تری وجود نداره باید تو زمینه image processing اطلاعات داشته باشید تو مواردی نویزی در واقع به یک پروژه پردازش تصویر مشکل تبدیل میشه.
برای اطلاعات بیشتر به این پست (http://www.7khatcode.com/584/%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF-%DA%A9%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%AF-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C) مراجعه کنید.

mehran126
چهارشنبه 26 بهمن 1390, 22:37 عصر
میتونین منبعی واسش معرفی کنین . مهم نیست فارسی باشه یا لاتین کامل بودنش مهمتره .

EhsanHejazi
یک شنبه 13 فروردین 1391, 16:14 عصر
سلام دوست عزیز،من کله نت رو گشتم و چیز به درد بخوری پیدا نمی کنید چه برسه که فارسی باشه.من به همراهیه دوست بسیار خوبم آقای یوسف شه نهاد داریم این کار رو انجام میدیم...در ضمن نرم افزار bcwebcam(تولید آلمان) تنها نرم افزار تحته ویندوزی هست که این کار رو به طور کامل انجام داده البته بازم سرعت بالایی نداره، به خصوص اگر که webcam اتو فوکوس نباشه خوب جواب نمی ده.به هر حال این کار آسونی نیست و نسبتا پیچیده است، به خصوص اگر کار رو از پایه انجام بدید نه با opencv و matlab و استفاده از دستورات آماده. گروهه ما کاره خودش رو با C#‎‎‎‎‎‎ انجام میده و حتی از دستوراتی مثل setpixel و getpixel هم استفاده نکرده چون سرعته بسیار پایینی دارند...اگه خواستید می تونم در رابطه با image processing در C#‎‎‎‎ کمکتون کنم...

EhsanHejazi
یک شنبه 13 فروردین 1391, 22:29 عصر
برای پیاده سازی روی میکرو می تونید از میکرو کنترل های سری ARM استفاده کنید و روی سیستم عامل لینوکس این کار رو انجام بدید...می تونید نرم افزار را به صورت تحت ویندوز بنویسید و بعد با یک شبیه ساز اون رو روی سیستم عامل لینوکس پیاده سازی کنید،در رابطه با استفاده از cam هم در سری ARM مشکلی وجود نداره...