PDA

View Full Version : مبتدی: مشکل در اجرای برنامه با استفاده از wamp server

mehdio
سه شنبه 25 بهمن 1390, 23:18 عصر
سلام من برنامه wamp5 1.6.6 را دانلود کردم و برنامه را با پسوند php ذخیره می کنم اما وفتی اجرا می کنم در مرورگر خطای زیر را نشان می دهد HTTP 404 Not Found
خواهشا کمکم کنید ممنون

MMSHFE
چهارشنبه 26 بهمن 1390, 07:59 صبح
دوست عزیز، احتمالاً فایلتون به شکل درست ذخیره نشده. اگه از Notepad استفاده میکنید، این کارهایی که میگم رو انجام بدین:
1- توی My Computer از منوی Tools گزینه Folder Options رو انتخاب کرده و در سربرگ View گزینه Hide extensions for known file types رو غیرفعال کنید.
2- به محل ذخیره کردن فایل مراجعه کنید.
3- به احتمال زیاد خواهید دید که در انتهای فایل PHP شما یک پسوند txt. هم قرار داره. اون رو حذف کنید.
کلاً پیشنهاد میکنم بعنوان یک برنامه نویس، همیشه پسوند واقعی فایلها رو قابل نمایش بگذارین. فقط مراقب باشین موقع تغییر نام فایلها، اشتباهاً پسوند رو تغییر ندین.
موفق باشید.

mehdio
پنج شنبه 27 بهمن 1390, 00:13 صبح
سلام کارهایی را که گفتید انجام دادم اما وقتی می خوام فایل ذخیره شده با پسوند php را از طریق localhost باز کنم این خطا را میده
internet explorer cannot display this web page البته از ویندوز seven استفاده می کنم.

speeed
پنج شنبه 27 بهمن 1390, 00:30 صبح
از چه نسخه ای از اینترنت اکسپلورر استفاده میکنید

mehdio
پنج شنبه 27 بهمن 1390, 00:35 صبح
فکر کنم 7 یا 8 باشه با mozilla هم امتحان کردم ولی نمیشه

MMSHFE
پنج شنبه 27 بهمن 1390, 09:40 صبح
دوست عزیز، خطای 404 یعنی اینکه اون فایل پیدا نشده. ببینید اگه از Wamp استفاده میکنید، توی مسیر C:\wamp\www باید فایلتون رو بگذارین و برای اشاه به این پوشه، توی مرورگر بنویسید localhost
مثلاً اگه فایلتون توی این مسیر هست:
C:\wamp\www\test.php
برای اجرا باید بنویسید:
localhost/test.php
یا اگه فایلتون توی مسیر زیر هست:
C:\wamp\www\mysite\login.php
برای اجرا باید بنویسید:
localhost/mysite/login.php
موفق باشید.

mehdio
جمعه 28 بهمن 1390, 23:40 عصر
سلام من نسخه WampServer2.0i را نصب کردم و کلیه برنامه های با پسوند php را اجرا می کنم اما وقتی خود WampServer2.0i را اجرا می کنم برخی از گزینه ها مانند log file،config file،php extensions،alias directories
نداره می خواستم بپرسم این گزینه ها برای چه مواردی استفاده می شود آیا بدون اینها می توان با استفاده از کتابی که آقای مدیر بخش در سایت قرار داده برنامه نویسی کرد ممنون

MMSHFE
شنبه 29 بهمن 1390, 07:38 صبح
اون گزینه ها همه وجود دارن. گزینه های Alias directories و Config file (بنام httpd.conf) و Log File (بنام Apache error log و Apache access log) به بخش Apache گزینه PHP extensions به بخش PHP منتقل شده. درواقع یک مقدار مرتب شده.
ضمناً باور کنید اسم من «مدیر بخش» نیست. همونطور که توی برخی از کدهایی که گذاشتم نوشتم، اسمم «محمد مصطفی شهرکی» هست که میتونید محمد، مصطفی، محمد مصطفی، شهرکی یا هرجور که دوست دارین صدام کنید. فقط اینقدر نگین مدیر بخش چون اولاً این فقط یک سمت هست که چند روزی دست من هست (و امیدوارم بتونم مفید باشم) و بعد از اون هم مثل مدیران قبلی این بخش که یک روزی از پست مذکور جدا شدن، در اختیار فرد دیگری خواهد بود. بنابراین، بهتره من رو با همون اسامی خودم که ثابت هستن صدا بزنید تا بعداً اگه مدیر بخش عوض شد، مجبور نشین یکی یکی همه پاسخهاتون رو ویرایش کنید :چشمک:. موفق باشید.

DelphiProgrammer
سه شنبه 29 فروردین 1391, 15:10 عصر
سلام علیکم.
بنده ادامه این پست سوالم رو مطرح میکنم. فکر میکنم که این بنده خدایی هم که سوال رو پرسیده همین بلا به سرش اومده اما متوجه نشده اشکال کار کجاست.
من اومدم Wamp رو نصب کردم. بعد ایکونش توی سیستم تری اومده. رنگش قرمز هست. هر کاری میکنم سبز نمیشه. یعنی سرویس ها اجرا نمیشن. رفتم توی اینترنت کلی جستجو نمودم بقیه هم مشکل مشابه داشتن. یکی اومده بود گفته بود برید C:\Windows\System32\drivers\etc و فایل hosts رو ادیت کنید. یکی گفته بود برید فایل httpd.conf رو از توی همون برنامه Wamp ادیت کنید و Listen 80 رو بکنید 84. البته لازم به ذکر هست که بنده نه Team-Viewr نصب دارم و نه Skype که درگیر پورت 80 باشه. وقتی listen 80 رو به Listen 84 تغییر دادم Wamp و زدم که سرویس ها دوباره اجرا بشه رنگ آیکون از قرمز شد نارنجی. اما! باز سرور درست کار نمیکنه و همون خطای 404 میاد. به هر حال گویا این ویندوز 7 یک قلقی داره که بنده نمیدونم. اگر کسی میدونه چه کارش کنیم راه بیفته راهنمایی کنه ممنون میشم.
لقمان

MMSHFE
سه شنبه 29 فروردین 1391, 15:39 عصر
دوست عزيز، وقتي شماره Port رو عوض ميكنيد، از اونجا كه ديگه از پورت پيشفرض HTTP يعني 80 استفاده نميشه، بايد بعد از localhost يك : بگذارين و بعد، شماره پورتي كه تعيين كردين رو بنويسيد. مثلاً شما بايد بنويسيد localhost:84 تا كار كنه. موفق باشيد.

HAFEZI.
سه شنبه 21 خرداد 1392, 10:56 صبح
سلام
من جدیدا آموزش php رو شروع کردم. مشکلم اینه که بعد از نصب wamp server سرویس هاش
بدرستی کار نمیکنه و آیکن برنامه زرد رنگه! همه کارایی که تو تاپیک مطرح شد هم انجام دادم. لطفا کمکم کنید.

mona.nami
سه شنبه 28 خرداد 1392, 14:23 عصر
سلام
من یه مشکل واسم پیش اومده میشه راهنماییم کنید؟
وقتی phpmyadmin رو میزنم صفحه ای که باز میشه نوشته :
Not Found

The requested URL /phpmyadmin/ was not found on this server.

چیکار باید بکنم؟؟

ممنون میشم یکی راهنمایی کنه