PDA

View Full Version : نمایش اسامی تعداد جداول دیتابیس در listbox

korosh00
چهارشنبه 26 بهمن 1390, 05:15 صبح
سلام
من می خوام توسط کدهای سی شارپ کاری بکنم که اسامی تعداد جداول موجود در بانک اطلاعاتی را نمایش بده
کد اس کیو ال را دارم ولی می خوام جواب این کد در لیست باکس نمایش داده بشه نه در دیتاگرید ویو
ممنون

shadi khanum
چهارشنبه 26 بهمن 1390, 08:01 صبح
با فرض اینکه query رو دارید:

System.Data.SqlClient.SqlConnection cnt = new System.Data.SqlClient.SqlConnection("Integrated Security=SSPI;Persist Security Info=False;Initial Catalog=YourDB;Data Source=yourServer"); System.Data.SqlClient.SqlCommand cmd = new System.Data.SqlClient.SqlCommand("your Sql Query", cnt); System.Data.SqlClient.SqlDataAdapter da = new System.Data.SqlClient.SqlDataAdapter(cmd); DataSet ds = new DataSet(); cnt.Open(); da.Fill(ds); cnt.Close(); ListBox1.DataSource = ds.Tables[0]; ListBox1.DisplayMember = "Name"; ListBox1.ValueMember = "ID";

korosh00
چهارشنبه 26 بهمن 1390, 15:07 عصر
سلام بر شما

متشکر من از روش دیگری توانستم این کار را بکنم ولی در کنار نام جداول یک سری عدد چند رقمی میاد اینا چین ؟ مثلا user021575115 نام جدول من user ولی چند تا هم عدد کنارش میاد اینم کدهامه
SqlCommand cmd = new SqlCommand();
cmd.CommandText = "select * from sysobjects where xtype='u'";
cmd.CommandType = CommandType.Text;
cmd.Connection = con;
cmd.ExecuteNonQuery();
Rd= cmd.ExecuteReader();
while (Rd.Read())
{

listBox1.Items.Add(Rd[0] + "" + Rd[1]);
]);
]);
]);

}
}

ولی کدهای شا خیلی خوب کار کرد
بسیار ممنون زحمت کشیدی

korosh00
چهارشنبه 26 بهمن 1390, 15:30 عصر
راستی کد شما فقط اسامی جداول را میاره که خوب هم هست ولی وقتی به لیست باکس می گم از روی نام جدول که در لیست باکس هستش تو دیتا گرید ویو نمایشش بده .نمایشش نمیده حتی این اسامی که آمده را اجازه نمیده انتقال بدم به لیست باکس دیگه یک چیز دیگه انتقال میده . خلاصه فقط اسامی جداول آمد همین دیگه کاری روش نمیشه کرد ولی کدهای خودم همه کار میشد روشون انجام داد فقط نام جداول را با یک سری عدد جلوشون می آورد اگر بشه اون اعداد که جلوی نام جداول میاره نیاد اون ها برای برنامه من مفیدند .

متشکر ی فکری بکنم درست بشه .