PDA

View Full Version : جستجو در فایل

applemacintosh
چهارشنبه 26 بهمن 1390, 16:05 عصر
سلام دوستان پایان نامه من درباره مثنوی و معنوی هستش و باید تالار گفتمان و جستجو داشته باشه و من 6 دفتر دیوان رو به صورت فایل های docx دارم و هر دفتر یه فایله یعنی 6 فایل دارم حالا جستجو باید در فایل باشه و بر اساس کلمه هم باشه یعنی اگه کلمه "نی" سرچ شد تمام ابیات 6 دفتر که این کلمه توش بکار رفته رو نمایش بده کسی از شما دوستان می تونه راهنماییم کنه و یا منبعی رو در اختیارم بزاره و این صفحه گزینه چاپ هم داشته باشه در رابطه با تالار گفتمان هم اگه کمکم کنید واقعاً سپاسگذار میشم.

TeacherMath
چهارشنبه 26 بهمن 1390, 22:56 عصر
شاید جستجو در فایل کند باشد.آنها را به sqlserver ببرید.

applemacintosh
پنج شنبه 27 بهمن 1390, 12:00 عصر
شاید جستجو در فایل کند باشد.آنها را به sqlserver ببرید.

درسته دوست عزیز اما استاد راهنمام گفت که از database استفاده نکنم چون جستجو در فایل راحت تره حالا اگه شما می تونید راهنماییم کنید واقعاً ممنون میشم.:قلب:

applemacintosh
شنبه 29 بهمن 1390, 12:48 عصر
دوستان من این سوال توی تقریباً 7 یا 8 تالار پرسیدم و تا حالا فقط دو تا جواب دادن یعنی کسی نیست کمک کنه حتی یه راهنمایی؟:عصبانی++:

A.S.Roma
شنبه 29 بهمن 1390, 14:42 عصر
اگر دوست دارید از فایل استفاده کنید ، باید فایل ها رو بخونید ( به حافظه ببرید )
می تویند با استفاده از کلاس StreamReader این کار رو انجام بدید.
این کلاس یک متد به نام ReadToEnd داره که کل محتوی فایل رو به صورت string‌به شما میده ! ( در مورد Case شما به نظر من منطقی نیست چنین کاری انجام بدید ! اما ساده ترین راهه ! )
متد های دیگری هم داره مثل ReadLine‌که خط به خط دیتا رو می خونه

مشکلتون دقیقا"‌کجاست !؟

applemacintosh
شنبه 29 بهمن 1390, 18:44 عصر
دقیقاً مشکلم با کار با فایل ها و دستورات اونو که اصلاً چیزی ازش نمی دونم و در مورد همین دستور ی که گفتید میشه یه مثال کوچیک از بزنید . منظورم نحوه ی نوشتن دستوره و کجا باید بنویسمش توی دکمه کجا؟

mehdi3000
یک شنبه 30 بهمن 1390, 00:49 صبح
با سلام به شما دوست عزیز
شما می توانید با کدی مانند کد زیر دیتای درون فایل را خوانده؛ عبارتی را که در جستجوی آن هستید را search کنید:

string mytext="salam"; // insert the text that you are looking for it here. for example "salam"
string resultString="";
string filePathAddress= "d:/files/note1.txt"; //insert the file path address here. for example "d:/files/note1.txt"
try
{
StreamReader sr = new StreamReader("file path address");
mytext = sr.ReadToEnd();
sr.Close();
if(mytext.Contains("searchValue")){
resultString= "we have found the this text in this address: "+filePathAddress;
}
}
catch (Exception ex)
{
return ex.Message;
}

در مثال بالا با پیدا کردن عبارت مورد جستجو در فایل هدف، عبارت درون resultString پر خواهد شد که می توانید مقدار مربوط به آن را در یک لیبل و یا چیزی مانند آن نمایش دهید

موفق باشید.

applemacintosh
یک شنبه 30 بهمن 1390, 11:19 صبح
با سلام به شما دوست عزیز
شما می توانید با کدی مانند کد زیر دیتای درون فایل را خوانده؛ عبارتی را که در جستجوی آن هستید را search کنید:

string mytext="salam"; // insert the text that you are looking for it here. for example "salam"
string resultString="";
string filePathAddress= "d:/files/note1.txt"; //insert the file path address here. for example "d:/files/note1.txt"
try
{
StreamReader sr = new StreamReader("file path address");
mytext = sr.ReadToEnd();
sr.Close();
if(mytext.Contains("searchValue")){
resultString= "we have found the this text in this address: "+filePathAddress;
}
}
catch (Exception ex)
{
return ex.Message;
}

در مثال بالا با پیدا کردن عبارت مورد جستجو در فایل هدف، عبارت درون resultString پر خواهد شد که می توانید مقدار مربوط به آن را در یک لیبل و یا چیزی مانند آن نمایش دهید

موفق باشید.

در این قسمتstring mytext="salam" من باید حتماً کلمه مورد جستجو رو این جا وارد کنم یا میشه کلمه رو توی textbox بنویسم و به جای عبارت salam بنویسمtextbox1.text ؟بعد من این دستور رو باید توی دکمه جستجو بنویسم یا در قسمت کد نویسی اصلی و واسه هر دفتر جدا یا یه بار واسه همه ی دفتر ها میشه نوشت؟

با سپاس فراوان.