PDA

View Full Version : حرفه ای: درخواست کد PHP نظر سنجی

Tarragon
چهارشنبه 26 بهمن 1390, 15:07 عصر
سلام دوستان من یک کد PHP می خوام که بشه توی اون چند تا گزینه گذاشت که کاربر یکی از اون ها رو انتخاب کنه و تو دیتابیس قسمت تعداد انتخاب شده ها رو به علاوه ی یک کنه و هر نفر فقط بتونه یه بار رای بده باتشکر

Tarragon
پنج شنبه 27 بهمن 1390, 13:11 عصر
خواهش می کنم کمکم کنید
من خیلی نیاز دارم

kahkeshane2012
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 12:25 عصر
سلام. من این کد رو نوشتم. باید توی دیتابیست مقادیر صفر بهشون بدی؛ بعد از کد update استفاده بکنی؛ ولی نمیدونم چطوری باید تو هر روز یک نفر رای بده. اگه کاملش بکنم حتما میگم:(

navid3d_69
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 13:12 عصر
برای اینکه کاربر تکراری نتونه رای بده می تونی کوکی ست کنی میشه ip هم توی یک جدول ذخیره کرد با اون هم چک کرد ولی کوکی خیلی ساده هست 90% هم جواب میده

engmmrj
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 18:52 عصر
بیشتر سایت ها از کوکی استفاده می کنن ، شما هم می تونین از کوکی استفاده کنین .

abolfazl-z
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 19:43 عصر
سلام دوستان :لبخندساده:

خوب اگر ما این کار را با جی کوئری انجام بدهیم یک مشکل بوجود می آید که اونم این هست که اگر یک Spamer بیاد هر دفعه مقدار را ارسال کنه چیییی ؟؟؟؟:متفکر::متفکر:(دیگه نمیشه برای نظر سنجی کپچا گذاشت که؟)

Tarragon
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 20:58 عصر
سلام
سپاس اما اگر به تاریخ " پنج شنبه 27 بهمن 1390 13:41 عصر" توجه می کردید متوجه می شدید که تاپیک زیر خاکی رو بالا آوردند.

abolfazl-z
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 21:49 عصر
سلام
سپاس اما اگر به تاریخ " پنج شنبه 27 بهمن 1390 13:41 عصر" توجه می کردید متوجه می شدید که تاپیک زیر خاکی رو بالا آوردند.
:لبخند:
خوب حالا نمیدانید باید چکار کنیم ؟

Tarragon
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 05:55 صبح
هیچی بزارید زیر خاکی شه.

kahkeshane2012
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392, 14:26 عصر
سلام. شما نیازی ندارید به این تایبیک ولی من نیاز دارم.
دوستان میشه یکمی درباره ی کوکی ها راهنمایی کنید؟؟؟
من خودم فکر میکردم که تاریخ سیستم رو بگیره تو دیتابیس مقایسه کنه...........
ولی اگه کوکی باشه بهتره فکر کنم. با تشکر فراوان.

kahkeshane2012
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392, 14:42 عصر
ببخشید من میخوام که مهمان بتونه نظر بده.
یه سوال دیگه هم دارم امنیت session بیشتر نیست؟؟ وقتی با کوکی میشه نوشت با session هم این امکان هست؟؟؟

MMSHFE
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392, 16:47 عصر
امنیت سشن بیشتره ولی سشن با بسته شدن مرورگر از بین میره ولی برای کوکی میتونید طول عمر بگذارین (مثلاً تا پایان اون روز روی سیستم کاربر باقی بمونه). اکثر کاربران هم کوکیها رو حذف نمیکنن.

kahkeshane2012
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 10:25 صبح
سلام. ممنون از پاسختون. ببخشید برای من یه ابهامی پیش اومده ؛من توی دیتابیسم چهار تا ستون به نام های ضعیف عالی خوب متوسط دارم طوری برنامه نوشتم که فقط یک رکورد بیشتر ندارم؛ و مقدار پیش فرض آنها صفر میباشد. و با هر درج نظر یکی به اون اضافه میشه؛ حالا اگر بخوام برای امنیت از کوکی اسفاده کنم به نظرم باید به ازای هر دررج نظر یه ای دی داشته باشم که کوکی تو اون ای دی ذخیره میشه اینجاست که چندین رکورد باید درج بشه اینجاست که به نظرم افزونگی داده دارم... به نظرتون چه راه حلی میشه پیشنهاد کرد؟؟؟؟؟؟
فکر میکنید اگه من ستون های ضعیف خوب.... رو null بزارم کاره درستیه؟؟؟؟؟

kahkeshane2012
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 10:43 صبح
با عرض پوزش یه سوال دیگه؟؟؟
من در قسمت سی شارپ و ای اس پس دیدم که اومدن از مک ادرس استفاده کردن؛ کسی هست که یه راهنمایی یا یه نمونه کد تو پی اچ پی ازش بزاره؟؟

MMSHFE
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 10:45 صبح
نه ببینید، وقتی یکنفر نظر میده، روی سیستمش یک کوکی با اعتبار تا پایان همون روز تعریف میکنید و در زمان ثبت نظر هم اول چک میکنید ببینید کوکی روی سیستمش هست یا نه و اگه بود، تا زمانی که کوکی حذف نشده، اجازه ثبت مجدد نظر رو نمیدین. میتونید یک جدول هم از IPها برای اطمینان درست کنید که اول هر روز خالی میشه و تا پایان روز هر کسی که نظر میگذاره، IP اون توی اون جدول ثبت بشه و موقع ثبت مجدد نظر، اگه IP توی جدول IPهای اون روز بود، نظر رو ثبت نکنید.

kahkeshane2012
یک شنبه 29 اردیبهشت 1392, 22:50 عصر
مرسی جناب MMSHFE (http://barnamenevis.org/member.php?55504-MMSHFE). کسی با مک آدرس کار نکرده؟؟؟ یه نمونه کد نشونم بده.

refugee
دوشنبه 30 اردیبهشت 1392, 13:53 عصر
جناب شهرکی نمیشه کاری کرد که طرف از هر کامپیوتر فقط یکبار بتونه رای بده ؟

آخه ای پی ها متغییر هستن ..

Tarragon
دوشنبه 30 اردیبهشت 1392, 14:42 عصر
سیستم کاربری داشته باشید می تونید از نام کاربری استفاده کنید.

H:Shojaei
دوشنبه 30 اردیبهشت 1392, 20:01 عصر
خوب نام كاربري رو از يه سيستم ديگه تغيير ميدن.
من از آقاي شهركي تقاضا دارم :خجالت: يه تاپيك اختصاصي براي اين سيستم نظر سنجي مدريت كاربران بزارن شايد نتيجه داشته باشه. چون بحثهايي كه تا حالا شده همش در حد كوكي و سشن و آي پي بوده و حل هم نشده.
يعني ميشه يه مبحث به اين كوچيكي راهي نداشته باشه؟؟؟؟ :عصبانی++:

MMSHFE
سه شنبه 31 اردیبهشت 1392, 01:06 صبح
دوست عزیز، این مبحث اصلاً کوچک نیست. بخاطر مسائل امنیتی و حریم خصوصی کاربران، شما ازطریق مرورگر به هیچ اطلاعات مختص سیستم کلاینت دسترسی ندارین (اعم از MAC Address یا CPU ID و...). بنابراین تمام ابزارهای کنترلی شما، همون سشن و کوکی و IP و موارد اینچنینی هست. اگه خیلی حساس هستین، میتونید از همون بحث نام کاربری استفاده کنید. منظورتون رو از اینکه نام کاربری رو تغییر میدن متوجه نشدم چون معمولاً نام کاربری قابل تغییر نیست و فقط رمز رو میشه عوض کرد. پس هر کاربر با هر ایمیل فقط یکبار میتونه ثبت نام کنه و نظر بده. این روش هم رایجه و هم جواب میده.

سه شنبه 31 اردیبهشت 1392, 17:40 عصر
به نظر شما يه نفر واسه يه نظر سنجي مياد اميل وارد كنه؟
ميترسن با اين سايتهاي تبليغاتي كه اگه ايميل بهشون بدي روزي 1000تا ميل بهت ميزنن من كه باشم ميگم ارزش درد سر نداره.

Tarragon
سه شنبه 31 اردیبهشت 1392, 17:48 عصر
خب مسائله اینه که واسه نظرسنجی ایمیل نمی دن واسه ثبت نام ایمیل می دن و فقط کسانی که ثبت نام کردن می تونن نظر بدن.

سه شنبه 31 اردیبهشت 1392, 17:48 عصر
پس مشكل كلا مشكل ما نيست ديگه ما نهايتا همين كارها رو ميتونيم انجام بديم.

سه شنبه 31 اردیبهشت 1392, 17:56 عصر
خب مسائله اینه که واسه نظرسنجی ایمیل نمی دن واسه ثبت نام ایمیل می دن و فقط کسانی که ثبت نام کردن می تونن نظر بدن.

خب اين طوري كه ديگه محدود ميشه به كاربراي سايت و اين جالب نيست.

Tarragon
سه شنبه 31 اردیبهشت 1392, 20:27 عصر
خب تقریبا راه دیگه ای نیست.
خیلی از سایت ها همین کارو می کنند.

kahkeshane2012
سه شنبه 07 خرداد 1392, 10:41 صبح
با سلام خدمت تمام دوستان؛ کسی تا به حال ینی با مک ادرس کار نکرده در php؟؟ البته من میخام که مهمان بتونه نظر بده نه اعضا.

MMSHFE
سه شنبه 07 خرداد 1392, 11:10 صبح
دوست عزیز، اصلاً بخاطر مسائل امنیتی نمیتونید به MAC Address کلاینت دسترسی داشته باشین. این مسئله بخاطر پروتکلهای TCP/IP و HTTP و... هست و ارتباطی به PHP و هیچ زبان برنامه نویسی دیگری نداره.

kahkeshane2012
دوشنبه 13 خرداد 1392, 22:06 عصر
ولی من تو قسمت asp دیدم که بچه ها دربازه اش بحث کردن و حتی یکی کداش هم گذاشته.

MMSHFE
سه شنبه 14 خرداد 1392, 14:02 عصر
از این کارها اونجا زیاد انجام میشه. اگه کد رو تست کنید، میبینید که Mac Address خود سرور رو داره میده نه کلاینت رو. منتها چون اکثراً توی فضای NET. نمیدونن چی به چیه، فکر میکنن Mac Address کلاینت رو بدست آوردن.

kahkeshane2012
چهارشنبه 15 خرداد 1392, 16:35 عصر
ممنونم. من کد رو تست نکردم دنباله php هستم نه asp.
(از این کارها اونجا زیاد انجام میشه :لبخندساده:)