PDA

View Full Version : کاربرد log فایل دیتابیس و مدیریت آن در vb.net

swallow.pa
پنج شنبه 27 بهمن 1390, 18:24 عصر
سلام به همه
این فایل log برای من کمی گیچ کننده است طبق جستجوهائی که انجام دادم هم توی سایت برنامه نویس و هم سایر سایتها به این نتایج رسیدم
فایل log فایلی است که وقتی ما دستوراتی رو برای تغییرات توی پایگاه داده می فرستیم این تغییرات ابتدا توی این فایل می ره و بعد به فایل اصلی دیتابیس می ره و در حقیقت یک رابطه برای برنامه ها
حالا من این سوالات رو دارم
ایا برداشتهای من درسته
ایا راهی برای کنترل و مدیریت log از توی وی بی هست
متشکرم

sinaone1
پنج شنبه 27 بهمن 1390, 18:33 عصر
دوست عزیز یه درس دانشگاهی به نام اگه اشتباه نکنم ( ذخیره و بازیابی هست ) که کامل در این مورد توضیح داده ولی سرجمع بخوام بگم
این فایل برای اینه که سرعت انجام ذخیره و بازیابی اطلاعات در دیتابیس بسیار بالا بره و رکوردها در بیشتر مواقع ( البته یه شرط هایی داره ) اول به log رفته و بهد به mdf البته گفتم بستگی به شرط های خاصی داره که در صورت بودنشون مستقیم رکود در mdf ذخیره میشه

swallow.pa
پنج شنبه 27 بهمن 1390, 18:58 عصر
دوست عزیز یه درس دانشگاهی به نام اگه اشتباه نکنم ( ذخیره و بازیابی هست ) که کامل در این مورد توضیح داده ولی سرجمع بخوام بگم
این فایل برای اینه که سرعت انجام ذخیره و بازیابی اطلاعات در دیتابیس بسیار بالا بره و رکوردها در بیشتر مواقع ( البته یه شرط هایی داره ) اول به log رفته و بهد به mdf البته گفتم بستگی به شرط های خاصی داره که در صورت بودنشون مستقیم رکود در mdf ذخیره میشه

میشه کتاب و مرجعش رو ذکر کنی و چرا حجم لوگ همراه با دیتابیس افزایش پیدا می کنه و برای کنترل اون باید چیکار کرد