PDA

View Full Version : تقویم شمسی

ghameshloe
پنج شنبه 27 بهمن 1390, 18:45 عصر
با سلام

نحوه دستکاری شیرپوینت و شمسی سازی تقویم یکی از مشکلات همیشگی برای کاربران فارسی زبان شیرپوینت می باشد دوستان لطفا اگه راهی برای این منظور کشف کردند ارائه بدهند.

Galawij
جمعه 28 بهمن 1390, 21:18 عصر
نحوه دستکاری شیرپوینت و شمسی سازی تقویم یکی از مشکلات همیشگی برای کاربران فارسی زبان شیرپوینت می باشد
سلام،
فکر می کنم الان یکی از اساسی ترین مشکلات در رابطه با استفاده از Share Point همین باشه!!

naser2009
سه شنبه 02 اسفند 1390, 00:54 صبح
سلام دوسته من

بحث فارسی سازی خیلی وقته که حل شده، منتهی فعلا پک های فارسی ساز به فروش میرسه که همراه اون تقویم هجری و اینترفیس شیرپوینت فارسی میشه
من نمایشگاه الکامپ امسال تهران بودم با چند تا از شرکت ها که رو شیرپوینت کار میکنن،صحبت میکردم، میگفتن میخوان فارسی ساز رو چند مدت دیگه به صورت رایگان در اختیار کاربران این پلت فرم قرار بدن و رقابت رو با development شیرپوینت ادامه بدن، البته نمیدونم چقدر به این حرفشون عمل میکنن!

حالا منظورتون همین بود یا میخوان رو این قضیه بحث کنین که خودتون تقویم هجری و فارسی سازی رو پیاده سازی کنید!؟

یاعلی مدد.

ghameshloe
سه شنبه 02 اسفند 1390, 08:30 صبح
سلام
بحث من بیشتر بر روی فارسی سازی این پلتفرم بود البته به دست خودمون نه اینکه بریم از شرکت هایی در که دارند این عرصه کار میکنند خریداری کنیم من یه سری تحقیقات در زمینه انجام دادم و به محض اینکه ه نتیجه نزدیک بشه با شما دوستان عزیز به اشتراک می گذارم از اینکه در اینن تایپیک شرکت کرده اید بسیا ر متشکرم در ضمن خدمت شما عرض کنم فارسی سلز شیرپو ینت فاندیشن به صورت را یگان در کدپلکس قابل دریافت می باشد یه تقویم شمسی هم من مشاهده کردم البته به خوبی کار نمی کرد در کل بنده قصد دارم با sniff این قول نرم افزاری به اطلاعات دقیقی در مورد نحوه پیاده سازی تقویم دست پیدا کنم

naser2009
سه شنبه 02 اسفند 1390, 09:50 صبح
سلام
بحث من بیشتر بر روی فارسی سازی این پلتفرم بود البته به دست خودمون نه اینکه بریم از شرکت هایی در که دارند این عرصه کار میکنند خریداری کنیم من یه سری تحقیقات در زمینه انجام دادم و به محض اینکه ه نتیجه نزدیک بشه با شما دوستان عزیز به اشتراک می گذارم از اینکه در اینن تایپیک شرکت کرده اید بسیا ر متشکرم در ضمن خدمت شما عرض کنم فارسی سلز شیرپو ینت فاندیشن به صورت را یگان در کدپلکس قابل دریافت می باشد یه تقویم شمسی هم من مشاهده کردم البته به خوبی کار نمی کرد در کل بنده قصد دارم با sniff این قول نرم افزاری به اطلاعات دقیقی در مورد نحوه پیاده سازی تقویم دست پیدا کنم
بله حتما اگه اطلاعاتی در این زمینه دارید در اختیار ما هم قرار بدید
یک راه بررسی نحوه کارکردن فارسی سازها اینه که بعد از نصب شیرپوینت بیایید یه language pack حالا به هر زبانی رو سرور نصب کنید، منتهی قبلش یه نرم افزار که تمام فعالیت های سرور رو لاگ میکنه رو نصب کنید(اعم از تغییرات رجیستری،کپی یا حذف فایل ها در درایوهای مختلف) تا بتونید بفهمید که موقع نصب یه زبان جدید چه فایل هایی به شیرپوینت اضافه میشه.
این پیشنهاد منه.

یا علی مدد.

amirgeek
یک شنبه 07 اسفند 1390, 00:17 صبح
سلام
احتمالا مایکروسافت در ورژن های بعدی SharePoint ، زبان فارسی رو هم ساپورت کنه. چون تجربه نشون داده با اینکه فارسی زبون ها به خصوص ایرانی ها خیلی کم حقوق مایکروسافت رو رعایت میکنن اما اون با فارسی زبون ها مهربونه!
اما برای کسانی که می خوان با فارسی سازی SharePoint آشنا بشن این لینک خوبیه
http://persiansharepoint.codeplex.com

mostafa_sgh
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 20:10 عصر
سلام دوست عزیز

به طور معمول در بازار از روش Http Handler در سمت سرور برای تبدیل تقویم هندی ساکا به فارسی در هنگام Response و از جاوا اسکریپت در سمت کاربر برای تبدیل فارسی به ساکا به هنگام Postback استفاده میشود.
ولی این روش مشکلات زیادی دارد و در شیرپوینت و 2013 و2010 در گانت و infopath مشکل خواهید داشت

در روش جدید با استفاده از Method Injection این مشکلات وجود ندارد و درگیر تبدیل و سایر قضایا نیستید
این روش را بنده پیاده سازی کردم و در سایتم دمو آن را قرار دادم.
سایت : http://www.mostafabahrami.ir

به زودی مقاله ای در این رابطه در سایت قرار خواهم داد.

mostafa_sgh
شنبه 11 آبان 1392, 22:31 عصر
سلام دوستان

مقاله "چگونه به سمت فارسی سازی محصولات مایکروسافت حرکت کنیم" (http://www.mostafabahrami.ir/post/11) در وبلاگ بنده استارت خورده .
امیدوارم مفید وقع بشه.

البته بعد از اتمام مقاله به صورت رسمی در برنامه نویس دوستان محبت میکنن و منتشر میکنن.

amirkabirisamani
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394, 18:06 عصر
سلام دوستان
برای تقریبا فارسی سازی شیرژپوینت2013 میتونید پک زبان فارسی دری را از سایت مایکروسافت داونلود و نصب کنید 99 درصدش فارسیه

royayeabadi
سه شنبه 29 اردیبهشت 1394, 13:14 عصر
بنده هم سوالم همینه ، دوستان راه حلی ندارن !