PDA

View Full Version : سوال: فوری: چه جوری میشه کاری کرد که کامپوننت های نوشته شده دیباگ نشن

ali.hojjati
جمعه 28 بهمن 1390, 00:46 صبح
سلام شاید تکراری باشه ولی خیلی فوریه و من فرصت گشتن ندارم. می خواستم بودنم چه جوری میشه کاری کرد که کامپوننت های نوشته شده دیباگ نشن. منظورم اینه که مثالا در موقع تست کردن یه برنامه دیگه که در اون از کامپوننتی که طراحی شده استفاده می کنیم در هنگام دیباگ کردن دیگه کامپوننت دیباگ نشه.

فرید نجفلو
جمعه 28 بهمن 1390, 01:50 صبح
منظورتون رو کامل متوجه نشدم!
یعنی شما یه Solution دارید که هم برنامه اصلی و کمپوننت ساخته خودتون باهم توشه و شما نمی خواهید دیباگ وارد کد کومپوننت بشه؟!
یا ...

gilsoft
جمعه 28 بهمن 1390, 02:47 صبح
در موقع تست کردن یه برنامه دیگه که در اون از کامپوننتی که طراحی شده استفاده می کنیم در هنگام دیباگ کردن دیگه کامپوننت دیباگ نشه.
سلام دوست عزیز
1 - باید مشخص کنی که کامپوننت شما .. با پروژه ی شما .. در یک سولوشن قرار داره یا که هر کدوم بصورت جداگانه سولوشن دارند ؟!
2 - اگه کامپوننت شما سولوشن جداگانه داره .... خوب اونو بصورت DLL کامپایل یا همان Build کن (اگه میتونی بصورت Release کامپایل کن) ... سپس فقط فایل DLL رو به پوشه ی Debug پروژه ت (تو پنجره سولوشن) درگ کن !

ali.hojjati
جمعه 28 بهمن 1390, 04:38 صبح
خوب عزیزان منم همین کار رو کردم. نکنه مشکل از اینه که من از dll پوشه دیباگ استفاده می کنم. در ضمن از هم جدا هستن. یعنی کامپوننت یه پروژه مجزا است.

gilsoft
جمعه 28 بهمن 1390, 19:18 عصر
خوب عزیزان منم همین کار رو کردم. نکنه مشکل از اینه که من از dll پوشه دیباگ استفاده می کنم. در ضمن از هم جدا هستن. یعنی کامپوننت یه پروژه مجزا است.
سلام دوست عزیز
من نظرم رو که تو پست 3# دادم ... به شکل زیر تغییر میدم

احتمالا بخاطر درگ کردن DLL اون مشکل بوجود میاد .. چون با درگ کردن VS یه رفرنس به اون DLL میده !
شما بجای درگ کردن DLL تون .. اونو با شیوه ی Copy / Paste به فولدر Debug برنامه تون کپی کنید .... با این روش فکر کنم دیگه مشکل تون برطرف میشه !

در ضمن پست 6# که توسط دوست عزیز shadi khanum (http://barnamenevis.org/member.php?106269-shadi-khanum) زده شده (دستشون درد نکنه) .... توضیحاتش کامل تره ....

shadi khanum
جمعه 28 بهمن 1390, 23:08 عصر
موقع Addrerence دادن به dllپروژتون، اول اون رو تو مسیر پروژه جدیدتون کپی کنید و بعد بهش refrence بدید. با اینکار ارتباط بین dll و اون solution مربوط به component از بین میره و dll رو دیباگ نمیکنه دیگه ولی اگه dll رو ازتو solution خودش Addrefrence بدید موقع Debug توی کد اون میره ولی یه خوبی داره و اون هم اینکه اگه کامپوننتتون رو تغییر بدید نیاز به کپی مجدد dll و addRefrence دادن نیس و خودش با Rebuildکردن تغییرات dll رو متوجه میشه