PDA

View Full Version : دلیل عدم نمایش Commentsهای نوشته شده در کلاس هنگامی که تبدیل به DLL میشه!

حسین شهریاری
جمعه 28 بهمن 1390, 13:20 عصر
سلام

چرا توضیحاتی(Comments) که در کلاس برای متدها نوشته میشه زمانی که اون کلاس DLL میشه نمایش داده نمیشن؟

zarrinnegar
جمعه 28 بهمن 1390, 14:01 عصر
برنامه که کامپایل میشه یعنی کاربرای دیگه میخوان ازش استفاده کنن
comment ها برای خود برنامه نویس هست که بدونه کجا چیکارکرده ارتباطی هم به استفاده کننده نداره

mrbm_2007
جمعه 28 بهمن 1390, 14:29 عصر
comment ها برای خود برنامه نویس هست که بدونه کجا چیکارکرده ارتباطی هم به استفاده کننده نداره
البته اگر می خوای کامنت های مربوط به یک آبجکت یا متد خاص قابل رویت بمونه باید اینجوری عمل کنی

/// <summary>
/// angle of attack in degree
/// </summary>
public double alpha;

حالا وقتی کاربر موس رو روی نام این فیلد میذاره توضیحات نشون داده میشه حتی در حالتی که از یه دی ال ال جدا باشه

shadi khanum
جمعه 28 بهمن 1390, 20:58 عصر
شما میتونی واسه کلاس و یا memberهای کلاستون description یا summary بنویسی که کاربری که استفاده میکنه هم ببینه ولی اگه همینجوری یه توضیحی نوشتی و اونو comment کردی برنامه نویسی که از dll شما استفاده میکنه نمیبینه توضیحاتت رو.. باید برای فیلدها یا توابعتون description بنوییسی

حسین شهریاری
شنبه 29 بهمن 1390, 11:03 صبح
ممنون از همه عزیزان!

پس ماکروسافت چطوری برای متدها و خصوصیات Comment قرار داده؟ که من و شما میتونیم اونا را ببینیم.

شما میتونی واسه کلاس و یا memberهای کلاستون description یا summary بنویسی که کاربری که استفاده میکنه هم ببینه ولی اگه همینجوری یه توضیحی نوشتی و اونو comment کردی برنامه نویسی که از dll شما استفاده میکنه نمیبینه توضیحاتت رو.. باید برای فیلدها یا توابعتون description بنوییسی
من هم همین کارا کردم یعنی Summery نوشتم، ولی همانطور هم که قبلا عرض کرده بودم وقتی تبدیل به ClassLibrary میشه نمایش داده نمیشن!!!!
حالا برای این مشکل بود که تاپیک زدم.

خیلی ممنون زحمت کشیدین! اینا که بچه های کلاس اولی هم میدونن. من عرض کردم وقتی Summery مینویسم وقتی کلاس تبدیل به ClassLibrary میشه نمایش داده نمیشن.

حالا از دوستانی که قبلا DLL نوشتن، خواهش میکنیم بفرمایند چطوری میشه summary ها را که در کلاس نوشتیم را در DLL هم اونا را ببینیم، دقیقا مثل DLLهای خود ماکروسافت.

حسین شهریاری
شنبه 29 بهمن 1390, 11:08 صبح
البته منظورم از Comment همون Summery بود!!!!!!!!

mehdi.mousavi
شنبه 29 بهمن 1390, 11:16 صبح
سلام.
روی پروژه Right Click کنید، Properties رو انتخاب کرده، به Build Tab برید و در بخش پایینی صفحه، گزینه XML Documentation File رو روشن کنید تا فایل XML مورد نظر (حاوی Comment هایی که در DLL وجود داره) تولید بشه. سپس، اون فایل XML رو کنار DLL خودتون قرار بدید تا Comment ها بطور خودکار در Intellisense نمایش داده بشه. برای توضیحات بیشتر، این مقاله (http://msdn.microsoft.com/en-us/magazine/cc302121.aspx) رو مطالعه کنید.

موفق باشید.