PDA

View Full Version : استفاده از چند قالب برای وب سایت و تغییر اون ها از مدیریت

sara_aryanfar
شنبه 29 بهمن 1390, 11:48 صبح
با سلام می خواستم بدونم چطوری میشه ما بتونیم چند تا قالب طراحی کنیم و هر بار بتونیم اونا رو از مدیریت عوض کنم ؟ممنون از راهنمایی دوستان

hjran abdpor
شنبه 29 بهمن 1390, 12:46 عصر
سلام.
سوالتون بیشتر مربوط به بحث طراحی وب است ، اما برای اینکار میتونید فایل CSS را تو دیتابیس یا داخل یه پوشه بزارید و بعد براساس نام انها در هنگام فراخوانی صفحه مدیر ان را به Head صفحه اضافه کنید !!!

البته یه راه دیگه هم هست که استفاده از Skin , Thema خود دات نت است...

موفق باشید.

EnKamran
شنبه 29 بهمن 1390, 13:32 عصر
ببینید شما میاید به استایل ران ات سرور رو اضافه می کنید، به این صورت شما از کد بیهایند بهش دسترسی دارید
<link id="MyStyleSheet" href="Style.css" rel="stylesheet" type="text/csc" runat="server"/>
خوب حالا تو پیج لود صفحه می تونید مقدار href رو عوض کنید.

hjran abdpor
شنبه 29 بهمن 1390, 13:58 عصر
سلام.
شما فرض کنید یه صفحه برای عوض کردن تم سایت دارید البته تو قسمت مدیریت سایت ، قبلا باید به صورت دستی شما تم ها را ایجاد کرده باشید ( اگه میخاید در زمان اجرا وب سایت خودتون دستورات CSS را بنویسید بحث جداگانه است ) ، ما بر این فرض که شما تم ها را ایجاد کردید عمل میکنیم بدین صورت :

شما یه Dropdownlist یا CheckBox و ... روی صفحه قرار میدهید و ادرس فایل ها را درونش لود میکند بعد در رویداد مربوط به Onint شما باید این کدها را بنویسید :

In OnInit()
HtmlLink link = newHtmlLink()
;link.Href = Context.Request.ApplicationPath + "Styles.css";
link.Attributes.Add("type", "text/css");link.Attributes.Add("rel", "stylesheet");
Page.Header.Controls.Add(link);

من فقط یه فایل در حال حاضز دارم شما میتونید چندین فایل CSS داشته باشید.
این لینک هم به صورت کامل توضیح داده است :
http://stackoverflow.com/questions/1501577/change-css-dynamically

موفق باشید.

sara_aryanfar
شنبه 29 بهمن 1390, 14:02 عصر
یعنی css رو از دیتا بیس بخونم

hjran abdpor
شنبه 29 بهمن 1390, 18:17 عصر
یا از دیتابیس ، یا از ادرس فایل ها استفاده کن.

mmnoody2006
شنبه 29 بهمن 1390, 19:03 عصر
دوست گرامی در پروژه های php اینکار یک عمل متداول محسوب می شه ولی در در دات نت خیر خودم تا حالا چنین کاری رو در دات نت ندیدم جز در سیستم های وبلاگ دهی که بحثش جداست کار شدنی هست اما دردسر زیادی داره در ابتدای راه فعلا دنبال این کار نرید

EnKamran
شنبه 29 بهمن 1390, 19:03 عصر
ولی با جاوا اسکریپت خیلی ساده تر و سریعتر انجام میشه، یک سرچ کنید، قبلا توی بلاگم همچین آموزشی داده بودم : http://www.enkamran.wordpress.com/ اگر پاک نکرده باشم