PDA

View Full Version : گفتگو: قرار دادن کل مسترپیج درون Update Pannel

bahareh1368
یک شنبه 30 بهمن 1390, 13:26 عصر
سلام به همه دوستان.
من یه سایت دارم که در مسترپیجش یک اسلاید شو قرار داره و تقریبا بیش از نصف صفحه را هم در نمایش یا اجرای برنامه می گیره. در هر بار که از منوهای سایت استفاده میشه کاربر مجبوره کل صفحه را اسکرول کنه تا محتویات صفحه رو ببینه.میدونم یکی از روش ها استفاده از ایجکسه اما اگه بخوام کل محتویات مسترپیج رو درون Update Pannel بذارم مشکلی ایجاد میشه یا نه؟
اگه کسی راه حل بهینه ای داره بگه لطفا.

alonemm
یک شنبه 30 بهمن 1390, 14:29 عصر
سلام دوست من:

من زیاد متوج نشدم منظور شما رو.
اما مشه کل صفحه هم داخل آبدیت پنل باشه.
اگه کامل تر توضیح بدید بیشتر راهنمایی میکنم.

موفق باشید.

behrad110
یک شنبه 30 بهمن 1390, 14:32 عصر
slidershow اصلا یک کنترل سینک نیست میتونه بدون نیاز به پست بک کار کنه چه تو مستر پیج باشه چه تو کانتنت پیج فرقی نمیکنه و چون پست بک نداره پس نیازی هم به اسکرول نیست.
اینکه کل صفحه تو update panel باشه ذات ajax رو زیر سوال میبره

behrad110
یک شنبه 30 بهمن 1390, 14:36 عصر
یه نمونه خیلی ساده برات میذارم تا معلوم شه که نیازی به اسکرول نیست و توش از لانگ تایم استفاده میکنم که ببینی آسینکه
برای مستر این کد رو داریم :

<%@ Master Language="C#‎" AutoEventWireup="true" CodeFile="slidmaster.master.cs" Inherits="slidmaster" %>

<%@ Register Assembly="AjaxControlToolkit" Namespace="AjaxControlToolkit" TagPrefix="asp" %>

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head runat="server">
<title></title>
<asp:ContentPlaceHolder id="head" runat="server">
</asp:ContentPlaceHolder>
</head>
<body>
<form id="form1" runat="server">
<div>

<asp:Label runat="server" ID="imageDescription" />
<br /><br />

<asp:ScriptManager ID="ScriptManager1" runat="server">
</asp:ScriptManager>
<asp:Image ID="Image1" runat="server" ImageUrl="~/Winter.jpg" />
<asp:Button ID="next" runat="server" Text="next" /><asp:Button ID="prev"
runat="server" Text="previus" />

<asp:Button ID="play" runat="server" Text="play1" />

<asp:SlideShowExtender ID="SlideShowExtender1" TargetControlID="Image1" runat="server"
SlideShowServicePath="~/WebService.asmx"
SlideShowServiceMethod="GetSlides"
AutoPlay="true"
ImageTitleLabelID="imageTitle"
ImageDescriptionLabelID="imageDescription"
NextButtonID="next"
PlayButtonText="Play"
StopButtonText="Stop"
PreviousButtonID="prev"
PlayButtonID="play"
Loop="true">
</asp:SlideShowExtender>
<%=DateTime.Now %>
</div>
<asp:ContentPlaceHolder id="ContentPlaceHolder1" runat="server">

</asp:ContentPlaceHolder>
</div>
</form>
</body>
</html>

و برای کانتنت پیج این رو

<%@ Page Title="" Language="C#‎" MasterPageFile="~/slidmaster.master" AutoEventWireup="true" CodeFile="Default.aspx.cs" Inherits="_Default" %>

<asp:Content ID="Content1" ContentPlaceHolderID="head" Runat="Server">
</asp:Content>
<asp:Content ID="Content2" ContentPlaceHolderID="ContentPlaceHolder1" Runat="Server">

<%=DateTime.Now %>
</asp:Content>

bahareh1368
یک شنبه 30 بهمن 1390, 15:10 عصر
اینو میدونم که اسلایدر بدون ای جکس هم می تونه کار کنه.اما مسئله اینجاست که میخوام وقتی کاربر مثلا روی عناوین مختلف خبر کلیک میکنه صفحه پست بک نشه و اسکرول browser دوباره به بالای صفحه نره. در اینصورت با وجود اینکه اسلایدر در مسترپیج قرار داره و نیمی از صفحه رو گرفته کاربر در هر بار جا به جایی بین صفحات مجبوره اسکرول browser را جا به جا کنه تا محتویات اصلی خبر رو ببینه

behrad110
یک شنبه 30 بهمن 1390, 15:21 عصر
اینو میدونم که اسلایدر بدون ای جکس هم می تونه کار کنه.
slidershow جزو ابزار های toolkit هست چه جور بدون اجکس کار میکنه؟
شما به گفته من توجه نکردید شما مثلا یک منو دارید که در مستر هست و عنوان های خبری در اون در منو یا submenue اومده خوب چه نیازی به این هست که اسلایدر در updatepanel باشه وقتی آسینکه؟ شما باید منو رو در updatepanel قرار بدی تا از پست بک اضافی جلوگیری بشه ربطی به اسلایدر نداره

bahareh1368
یک شنبه 30 بهمن 1390, 15:39 عصر
خیلی ازت ممنونم دوست من.متوجه شدم باید چی کارکنم.

alonemm
یک شنبه 30 بهمن 1390, 15:43 عصر
slidershow جزو ابزار های toolkit هست چه جور بدون اجکس کار میکنه؟
شما به گفته من توجه نکردید شما مثلا یک منو دارید که در مستر هست و عنوان های خبری در اون در منو یا submenue اومده خوب چه نیازی به این هست که اسلایدر در updatepanel باشه وقتی آسینکه؟ شما باید منو رو در updatepanel قرار بدی تا از پست بک اضافی جلوگیری بشه ربطی به اسلایدر نداره

دوست من:
این که شما میگید اسلادر شما داره با Jquey و تابع Ajax این کتابخانه کار میکنه و عملیات رو انجام میده و نیازی به آبدیت پنل نداره.
برای اینکه کاربر رو به هر جایی که بوده بعد از پست بک بفرستید میتونید از anchor استفاده کنید.
به لینک زیر برید:
http://www.w3schools.com/html/html_links.asp

yakooza2009
یک شنبه 30 بهمن 1390, 17:46 عصر
تو هدر صفحه این تگ و اضافه کن
maintacescrolpostion=true
بعد از پست بک صفحه موقعیت scroll و میبره به جای قبلیش

bahareh1368
یک شنبه 30 بهمن 1390, 18:20 عصر
دوست من:
این که شما میگید اسلادر شما داره با Jquey و تابع Ajax این کتابخانه کار میکنه و عملیات رو انجام میده و نیازی به آبدیت پنل نداره.
برای اینکه کاربر رو به هر جایی که بوده بعد از پست بک بفرستید میتونید از anchor استفاده کنید.
به لینک زیر برید:
http://www.w3schools.com/html/html_links.asp

من هدفم جابه جا نکردن اسکرول browser توسط کاربر بعد از هر بار پست بکه. متوجه ارتباطش با anchor نشدم. میشه توضیح بیشتری بدی؟

alonemm
یک شنبه 30 بهمن 1390, 18:29 عصر
میتونید با Anchor عملیات جابجایی اسکرول رو انجام بدید.

behrad110
یک شنبه 30 بهمن 1390, 19:21 عصر
من متوجه نمی شم وقتی جابه جایی انجام نمیشه چرا به فکر اسکرول هستید .اون نمونه ای که کدش رو دادم اگه تست کنید متوجه میشید که جابه جایی انجام نمیشه که بخواید با استفاده از تکنیک های css موقعیت رو برگردونید به جای اول

bahareh1368
دوشنبه 01 اسفند 1390, 08:09 صبح
من متوجه نمی شم وقتی جابه جایی انجام نمیشه چرا به فکر اسکرول هستید .اون نمونه ای که کدش رو دادم اگه تست کنید متوجه میشید که جابه جایی انجام نمیشه که بخواید با استفاده از تکنیک های css موقعیت رو برگردونید به جای اول

شما منظور منو اشتباه برداشت کردید. من کد شما رو هم در برنامم تست کردن بازم جابه جایی اسکرول داشتم.
اجازه بدید صورت مسئله رو یک بار دیگه شرح بدم:

در مسترپیج یک اسلاید شو دارم و در صفحه Default.aspx جدیدترین محصولات رو نمایش میدم. منوها هم در سمت راست صفحه قرار دارند. کاربر میخواد محصولات کامپیوتر را ببینه بنابراین با کلیک روی گروه محصول مورد نظر صفحه پست بک میشه و سپس اسکرول Browser در اول صفحه قرار میگیره.در این حالت الان کاربر داره اسلاید شو رو می بینه پس باید صفحه اسکرول بشه تا بتونه کمی پایین تر محصولات کامپیوتر رو ببینه. حالا من میخواستم بعد از پست بک اسکرول Browser در جای خودش بمونه.

پاسخی که بهم دادی درباره قرار دادن منو در update panel مشکلمو حل کرد و همچنین پاسخ دوستمون yakooza2009 (http://barnamenevis.org/member.php?121647-yakooza2009) کمک موثری بود.

از همه دوستان هم ممنون به خاطر همکاریتون

behrad110
دوشنبه 01 اسفند 1390, 11:03 صبح
من هم منظورم بعد از قرار دادن منو در update panel بود .که دیگه اسکرول ایجاد نمیشه به هر حال خوشحالم که مشکل حل شد