PDA

View Full Version : سوال: نمایش اشعار در برنامه

vb.net2008
یک شنبه 30 بهمن 1390, 23:09 عصر
سلام
من دارم یه برنامه می نویسم که باید اشعار یه شاعری رو نشون بده و امکان جستجو و پرینت هم داشته باشه.
نمی دونم چی کار کنم. در ضمن اینم بگم که چند تا شعر که به صورت فهرست وار نشون داده می شه و با انتخاب هر کدوم شعر مربوطه نشون داده می شه. جستجو هم باید داخل خود شعر انجام بشه
لطفا راهنماییم کنین. زیاد وقت ندارم

nunegandom
یک شنبه 30 بهمن 1390, 23:32 عصر
سلام، میتونی شعر ها رو با توجه به یه چیزی مثلا زمان، آرشیو بندی کنی تویه فایل تکست... یا هر شعر رو تویه یه فایل تکست بریزی که بعدا شاعر شعر جدید خوند راحت آپ دیت بشه، بقیش هم که دیگه چیز خاصی نداره،‌برای جستجو هم میتونی از IndexOf و یا از regex experession استفاده کنی، برای ساخت regex expression از برنامه استفاده کن مثله این: http://txt2re.com/?s=19:Feb:2012%20%22This%20is%20an%20Example!%22&-63

vb.net2008
یک شنبه 30 بهمن 1390, 23:47 عصر
قرار نیست کسی شعری رو بخونه. من می خوام اشعار ابن حسام خوسفی رو تو برنامم نشون بدم

nunegandom
دوشنبه 01 اسفند 1390, 00:06 صبح
خوب الان باید چیشو راهنمایی کنیم، یه تابع برای پرینت بنویس که استرینگ دریافت میکنه، یه tree view بذار و وقتی روش دابل کلیک شد، اون فایل تکست مورد نظر باز شه و خونده بشه، اگه طرف زذ رویه پرینت و صفحه باز بود. محتویات صفحه شعر پرینت شه،اگه نبود، نودهای tree view(یا هرچی گذاشتی) چک بشه،اسم هاشون بریزه تویه متغیر،بعد اسم اینا رو با فایل تکست ها بررسی میکنی اگه همین بود ارسال میشه واسه پرینت
فایل تکست ها رو هم میتونی تویه resource بذاری

vb.net2008
دوشنبه 01 اسفند 1390, 00:29 صبح
من شعرمو توی datagridview نشون دادم می خوام وقتی می زنه روی پرینت مثل توی کتابا شعرم چاپ بشه